День пам'яті та примирення
У п'ятницю, 8 травня, в Україні відзначають День пам’яті та примирення, присвячений пам’яті жертв Другої світової війни.
Друга світова війна стала найбільш кривавою і жорстокою в історії людства. Цей день присвячений пам’яті тих понад 80 мільйонів людей, чиє життя було обірване насильством світового масштабу, людям усіх рас і націй. Тим, хто загинув на фронтах, в окопах, і тим, хто загинув під час бомбардувань, побував у полоні, концтаборах, чи просто зник безвісти у вихорі воєнного лихоліття.
Цьогорічний День пам’яті та примирення випав на час карантинних заходів, проте дистанційно учні та вчителі долучились до вшанування пам’яті жертв війни. Використовуючи методичні рекомендації щодо відзначення Дня пам’яті та примирення та Дня перемоги над нацизмом за посиланням https://old.uinp.gov.ua/methodicmaterial/metodichni-rekomendatsii-do-vidznachennya-dnya-pam-yati-ta-primirennya-i-dnya-perem, було проведено ряд заходів.
Першокласники та другокласники під керівництвом класних керівників Микуляк Н.В. та Загура Н.В. взяли участь в онлайн майстер-класі "Зроби мак пам'яті". Діти не лише виготовили квіти, а й дізналися, що червоний мак - це символ пам’яті жертв війни.
Для формування в учнів почуття патріотизму класний керівник Мазанович Л.Г. запропонувала третьокласникам переглянути презентацію “1939–1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо” за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=nylu5SNRsSw.
Четвертокласники дистанційно долучились до виставки дитячих малюнків, приуроченій Дню пам’яті та примирення, яка проходила під гаслом «Ми не хочемо війни!», яку організувала класний керівник Зелінська Р.П.
Богатько М.П., класний керівник 5 класу, надіслала повідомлення п'ятикласникам у вайбер з пропозицією приєднатися до перегляду соціального ролику "8 травня День пам'яті день примирення" за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=N9EDvN_O9k8.
Для відтворення історичного тла, особливостей епохи, атмосфери війни класний керівник Мазанович Н.В. запропонувала своїм шестикласникам переглянути театральну постановку за романом Світлани Алексієвич " У війни не жіноче обличчя" (https://www.youtube.com/watch?v=UGYIoGYmvYk).
Для учнів 7 класу на вайбер від класного керівника Дерачиць Н.М. надійшла пропозиція переглянути український фільм “Вишневі ночі” Аркадія Мікульського за посиланням http://moviestape.net/ukrainian/3552-vyshnevi-nochi.html та поділитись своїми враженнями після перегляду.
Для учнів 8 класу класний керівник Цибульська Т.В. підготувала презентацію " 1939-1945. Пам'ятаємо.Перемагаємо" (https://content.e-schools.info/nvktummen/library/09.05_презентація.ppt).
Учні 9 класу переглянули фільм Олеся Янчука “Владика Андрей” (http://moviestape.net/katalog_filmiv/drama/1479-vladyka-andrej.html) та обговорювали його з класним керівником Редзель Л.Г. в режимі Viber.
З метою наголосити на злочинній природі війни через призму трагічних і героїчних доль жінок під керівництвом вчителя історії Діжурко О.А. учні 10 класу досліджували жіночі долі часів Другої світової війни. На вайбер вчителька розіслала посилання, діти заходили, знайомились, обговорювали те, що найбільш вразило.
Хоч і дистанційно, в системі Viber, учні 11 класу під керівництвом класного керівника Мазанович В.В. мали змогу попрактикуватись у виготовленні маків пам’яті, ділились розповідями свої бабусь і дідусів про ті страшні часи, які старше покоління пережило, а молоде має пам’ятати.
Щоб вшанувати пам'ять про тих, хто боровся з нацизмом під час Другої світової та продовжує боротися за незалежність України у збройному конфлікті на сході держави лідерами учнівського самоврядування було організовано та проведено тиху акцію "Вікна пам'яті: дві війни - мільйони доль". Учні оформили свої вікна світлинами учасників Другої світової війни та героїв, які загинули під час збройного конфлікту на сході країни, презентували малюнки про події тих часів, виготовили листівки пам’яті «Війна у пам’яті – у серці біль», стали учасниками хроноскопу подій у режимі онлайн «Доки живемо – пам’ятаємо». Документальні кадри тих часів познайомили лідерів з юними героями Другої світової війни, нагадали про героїв рідного краю.
Аналізуючи відгуки дітей, читаючи повідомлення у месенджерах, можна з впевненістю сказати: "Ніхто не забутий, ніщо не забуте" та "Пам"ятаємо. Перемагаємо". Мирного усім нам неба!