Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

5 клас

Дата: 23 жовтня 2021 о 15:11, Оновлено 3 квітня о 14:44

Жити в злагоді з природою

(КТС учнів 5 класу)

;

24 лютого відзначається друга річниця вторгнення та початок повномасштабної війни України з російською федерацією, та 10-ої річниці від початку російсько-української війни.

Цей день залишиться назавжди не тільки в історії, але і в пам’яті кожного українця. З нагоди цієї дати в 5 класі проведено виховну годину “Другий рік незламності”, під час якої учні пригадали події 2022-2023 років, переглянули презентацію. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять військових, цивільних, дорослих, дітей – усіх, хто загинув за цей час. Також здобувачі освіти написали листівки з побажаннями для України. На завершення пройшли гру-тестування «Правила поведінки під час повітряної тривоги». Дитячі молитви та побажання є найщирішою і найпотужнішою зброєю. Тож нехай сьогоднішні побажання будуть почуті Всевишнім! Хай запанує мир і спокій в нашій країні та по всьому світу.

 

ДЯКУЮ ТОБІ!

11 січня відзначається Міжнародний день "Дякую" – свято, що було започатковане за ініціативи миротворчих спільнот. Щодня люди вимовляють слово «дякую» мільйони разів, але чи замислюються вони про те, як це слово з'явилося в нашій мові, що означає і наскільки потужну енергетику має? Пам'ятайте, що слова подяки володіють чарівними властивостями - люди за їх допомоги дарують радість один одному, висловлюють увагу і передають позитивні емоції, тому не скупіться на добрі і теплі слова, подякуйте у цей день всім, кого ви любите і цінуєте.

Виховна година "Голодомор 1932-1933. Пам'ятаємо!"

   

Біля нашого закладу було гамірно: учні 1-11 класів разом з учителями прибирали з метою благоустрою прилеглої до школи території.
Всі учасники, бадьорі та усміхнені, працювали дуже добре. Разом робота, звичайно, йде швидше. Проведення таких позаурочних заходів діти підтримують стовідсотково, адже за чистотою в школі та біля неї треба стежити, як за своєю домівкою. Присвятити годинку свого особистого часу на упорядкування території школи до ладу зовсім не важко. Особливо, коли до роботи підходити гуртом та з посмішкою. Одні – замітають, другі - згрібають листя, треті займаються упорядкуванням квіткових клумб. Поряд із школярами віники і граблі до рук взяли і вчителі. Результатом  спільних зусиль стала чиста, причепурена територія нашої школи!

Наш 5 клас в роботі!!! 

                 

БЛАГОДІЙНИЙ ЯРМАРОК НА ПІДТРИМКУ ЗСУ

      У нашому   ліцеї  відбувся благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ. Торти, пляцки, тістечка, печиво, вафлі, піца, сік, чай – чого тільки не було на столах!  Домашню випічку охоче розкуповували не тільки діти, а й вчителі.

           

«ТИ ЯК? ПОВЕРТАЄМОСЬ ДО ШКОЛИ!»

    Метою уроку було налаштувати учнів на позитивну зустріч зі школою, друзями, учителями; зняти психологічну напругу; розповісти учням про те, що таке ментальне здоров’я, та як вони можуть піклуватися про нього; заохочувати учнів розпізнавати свої емоції; навчити учнів деяких вправ та провести  деякі практики, щоб допомогти впоратись зі страхом, тривогою, опанувати злість, заспокоїтися, почуватися впевненіше.

    

ДЕНЬ НЕБЕСНОЇ СОТНІ

Палають серця і стоїть над Грушевського чад
І стяг український під небом тремтить переможно.
А тих, хто із чорних портретів суворо мовчать,
Навіки герої, яких забувати не можна.

                          

День ЄДНАННЯ

День єднання відзначає
Український весь народ,
Кожен українець щастя
У це свято хай знайде,
Згадаймо ми сьогодні разом
Про єдність всієї країни,
Мир панує нехай в Україні!
 

                                                                                                  

День Соборності України

            22 січня ми святкуємо День Соборності України - день, що символізує єдність земель України. Ми віримо в наше світле майбутнє і будемо сприяти розвитку і процвітанню улюбленої країни. Нехай життя в нашій чудовій країні буде для кожного в достатку, радості, спокої. Нехай завжди над нашими землями світить сонце, і всім нам тут буде світло, тепло та затишно!     

                

Новорічні дива

       Новий рік – це чарівний час. Час доброї казки та очікування дива, а ще – одне з найулюбленіших, радісних та душевних свят. Третьокласники стали учасниками диско-марафону «Зимовий колорит». Школярі підготували новорічні вітання, взяли активну участь у святково-ігровому калейдоскопі «Новорічна круговерть». Калейдоскопом приємних сюрпризів закрутила їх святкова феєрія: вони побували на веселій вулиці пісень та танців, відвідали квартал розваг, стали свідками різних новорічних див.  

        

       

Вітаємо з перемогою!

              Упродовж  листопада третьокласники брали участь в ХІ Всеукраїнській інтернет-олімпіаді "На урок" (Осінь-2021). Виявили бажання виконати завдання з української мови, англійської мови та інтегрованого курсу ЯДС. Ми пишаємось гарними здобутками. Бажаємо подальших перемог!

День Гідності та Свободи

        21 листопада вся країна відзначає День Гідності та Свободи. Свято встановлено на честь двох знаменних і доленосних подій у новітній українській історії - Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.

       День Гідності та Свободи – особлива дата для кожного свідомого українця, для кожного справжнього патріота, адже саме в цей день найгостріше відчувається сила єдності та безмежна гордість за те, що наша Батьківщина багата на справжніх героїв з великим серцем і високим духом, спроможних захистити національну свободу та боротися за щасливе майбутнє прийдешніх поколінь.

         Третьокласники стали учасниками інтерактивно-патріотичної зарядки «Ми – українці, наш дім – Україна», яку підготували члени комісії по роботі з молодшими школярами. Члени комісії освіти створили патріотичний паркан думок «Україна через кілька десятиліть. Яка вона?». Здобувачі освіти охоче висловлювали своє бачення щодо подальшого розвитку країни, бажали їй краси та процвітання.                                                         Ми маємо знати, що державу творити, то значить вірити в свій народ, йти з ним нелегкою дорогою перетворень до розбудови величної вільної України.   

              

                                                                

День толерантності

                                        

Толерантне ставлення людини

Збереже планету від негод.

Розрубає мотлох павутини,

Переріже нитку перешкод.

Толерантне ставлення до всього

Збереже, врятує і спасе,

Допоможе вгледіть перемогу,

Допоможе витримати все.

Будь завжди нестримним вільнодумцем,

Свої мрії пензлем намалюй.

Освіти життя яскравим сонцем,

Толерантний Всесвіт побудуй!

                                       

 День української писемності

        Рідна мова – це скарбниця народної мудрості, криниця живої води, невичерпне джерело добра, нескінченна річка слів, струмок надії. Українська мова – це мова віршів, пісень, казок, прислів’їв, приказок, скоромовок, легенд нашого краю. Щорічно, 9 листопада, ми відзначаємо День української писемності та мови.         

                                                            

День козацтва

         Унікальність нашої історії й нашого народу полягає в тому, що в козацтві виявився творчий і волелюбний дух наших предків. Напередодні свята , 13 жовтня, третьокласники виготовили колаж "Козацькому роду --нема переводу", слухали козацькі пісні та переглянули  презентацію " Відомі козаки". Хлопці одностайно вирішили, коли виростуть, то  стануть козаками--справжніми захисниками нашої України. 

 https://content.e-schools.info/cache/ce/02/ce02e4ca5d8d9b2b9b1b0f153be1a404.jpg        

  День миру

       Традиційно 21 вересня в Україні та в усьому світі  відзначають Міжнародний день миру. Сьогодні мир в Україні не є абстрактним бажанням, це усвідомлена мета, адже за мирне існування, за право жити у власній державі триває боротьба на сході країни. І найвищу цінність миру, який є запорукою щасливого життя, сьогодні відчула кожна українська родина.                                                                                                                                                                        Третьокласники малювали малюнки, складали розповіді та казки, висловлювали  побажання миру та злагоди і закликали всіх людей: «Вчіться робити добро людям і творити добро на Землі. Живіть у мирі та злагоді!».
Адже найбільше у світі щастя – це мир.

               

Твій друг – безпечний рух

         Життя – це найдорожчий скарб. Та в дитинстві ми не розуміємо, що ним треба дорожити і здоров'я берегти. В цей час майбутнє уявляється безхмарним, а життя – безкінечним. Та насправді це не так, мить - і яскраві фарби радості змінюються на сумні відтінки біди. А щоб цього не сталося, потрібні знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації, і, головне, чітко  дотримуватись певних правил.                                                                                                                Третьокласники здійснили подорож по країні "Дорожні знаки".  Вчилися "читати" дорожню азбуку, придумували свої дорожні знаки, розглядали різні ситуації, які можуть трапитися на дорозі.                                                                            Діти усвідомили необхідність бути уважними і дисциплінованими на наших вулицях, дотримуватися правил дорожнього руху. Адже від цього залежить їх життя і здоров'я!                                                                                                                       

Привіт, 3 клас! 

            Відчуття, які виникають першого вересня, не можливо порівняти ні з якими іншими почуттями з нашого дитинства. Перший дзвінок, перший урок після довгих літніх канікул, нові яскраві емоції, переживання, враження, несподіванні зустрічі... 

           Нехай цей навчальний рік буде сповнений яскравих подій та творчих звершень!

                              

                                             

   Безпека дорожнього руху

     З метою поліпшення роботи із запобігання дитячому дорожньо-транспортному травматизму, формуванню навичок безпечної поведінки на вулицях і дорогах, удосконалення і узагальнення знань з безпеки дорожнього руху з 17 по 23 травня 2021 року за ініціативою ООН по всьому світу відбувся шостий Глобальний тиждень безпеки дорожнього руху.  Другокласники вчилися правильно переходити дорогу, визначати напрям руху транспорту. Найцікавішим для всіх була вікторина "Дорожня грамота". Школярі правильно відповіли на запитання  і отримали значки "Я знаю правила дорожнього руху".

      Кожна дитина почуває себе у безпеці тоді, коли знає, як правильно діяти у тій чи іншій екстремальній ситуації. Сьогодні, навчаючи дітей правилам дорожнього руху, ми закладаємо надійний фундамент майбутнього безпечного життя. 

                 

 День цивільного захисту

          У наш час людина здатна полетіти на Мicяць, ми багато знаємо про iншi планети, але сили природи нашої власної планети все ще нами не пiдкоренi. У наш цивiлiзований, технічно розвинений час людство залишається залежним від природних явищ, які досить часто мають катастрофічний характер.                                    Другокласники вчилися правильно поводитись в різних екстремальних ситуаціях. Переглянули мультфільм "Поради Мудрої Сови", ознайомилися з правилами поведінки під час радіаційної аварії та радіаційного забруднення території. Практично вчилися правильно вдівати та носити ватно-марлеві пов'язки.

                                                                       

День охорони праці   

         

        Щорічно  навесні , 28 квітня, в Україні відзначають День охорони праці.

Найдорожчий, безцінний скарб, що має людина – це здоров’я. Без нього немає повноцінного, радісного, щасливого життя. Тому необхідно вміти берегти здоров'я, бути завжди обережними, знати правила охорони праці та здорового способу життя.

           Другокласники переглянули мультфільм «Безпека з посмішкою», презентацію «День охорони праці». Пригадали правила безпечної поведінки в школі, а також  що буде, якщо знехтувати правилами безпеки.

           Пам’ятайте, дотримуючись правил охорони праці, гігієни, здорового способу життя – можна запобігти захворюванням, зберегти здоров’я та життя!!!

       

    

     

                 ЧОРНОБИЛЬ--чорний біль України

                                                            Ми вдячні людям тим, що врятували

                                                            Усю планету в найскрутніший час.
                                                            Ми перед ними всі заборгували.                                                                                                                                             Скажу сьогодні просто, без прикрас.

         

                    

                                          

Майбутні конструктори

              12 квітня 1961 року весь світ був приголомшений повідомленням про початок нової ери космічних польотів. У цей день космонавт Юрій Гагарін облетів планету Земля на орбітальному космічному кораблі «Восток».

             До цього моменту були запуски у космос штучних супутників, але в цей день людина вперше підкорив космос. Це стало гігантським проривом в історії космонавтики і сьогодні в космосі вже тисячі супутників, космічні апарати здійснювали посадки на Місяць і Венеру, почалося активне вивчення Сонячної системи. Перший політ людини був найважчою і найнебезпечнішою, але прагнення до підкорення космосу багатьох тисяч людей, які брали участь в підготовці польоту, подолало всі перешкоди.

            На честь цієї історичної події 12 квітня по всьому світі відзначають як Всесвітній день авіації і космонавтики.

        Другокласники переглянули презентацію "Україна--космічна держава", намалювали малюнки на тему "Космічні фантазії" . Та найцікавішою була віртуальна подорож у космічний простір, яку здійснили кожен на своєму космічному кораблі, створеному із конструктора LEGO. Навіть разом побудували космічне містечко на Місяці, придумали, як можна там жити. Нехай у майбутньому збудуться їхні мрії! 

                           

               Вітаємо переможців!

            Упродовж лютого  другокласники брали участь у VІІІ Всеукраїнській інтернет-олімпіаді "Зима-2021" . Дуже хотілося перевірити свої знання з предмету " Я досліджую світ", самостійно виконати цікаві різноманітні завдання.

        Дуже приємно, що четверо учнів отримали дипломи ІІ ступеня, а також   двоє--дипломи              ІІІ ступеня. Вітаємо переможців!       

                                   

      

    Живе й святе Шевченківське ім'я!     

                                                                  І став для нас Шевченко заповітом,

                                                                             Безсмертним, як саме людське життя.

                                                                            Ми будем славить перед цілим світом

                                                                            Живе й святе Шевченківське ім’я!

            Є у нашій українській літературі імена, що увібрали в себе живу душу народу, стали    часткою його життя. Таким ім’ям для нас, українців, стало ім’я Тараса Григоровича Шевченка, чия поезія от уже понад сто років викликає в людях почуття гордості і захоплення красою, своєю силою і народною мудрістю. Геній, мислитель, пророк, поет, художник, драматург, який залашив величезну спадщину своїх творів.

           Знову прилинула весна. Це вона привітна і щедра подарувала Україні Пророка. Ім’я  дала йому рідна мати - Тарас, що означає бунтар. 

           Багато цікавого та нового  про Шевченка дізналися другокласники, переглянувши  відео про  його життя. Захоплено декламували вірші та  малювали ілюстрації  до них. Минуло багато років від дня народження  Тараса Шевченка – славного сина українського народу, але й сьогодні його слово живе між нами.

                  

     

"Дочка Прометея"

                                                                                                               Є люди, як свічки, -
                                                                                          Згорають, відходять у небуття.
                                                                                                                 Є люди. Як зірки, -
                                                                                               Горять і світять все життя.
             У цьому сузір'ї незгасною зорею сіяє ім'я Лесі Українки. Світ ще не знав такої поетеси. Безсмертна іскра Прометея запала глибоко в її серце і загорілася ясним вогнем. 
Вогонь пісень Лесі Українки палає уже понад століття. Це незгасимий вогонь таланту, справжнього, від Бога. Дочка Прометея, як назвали її люди, несла їм вогонь своїх поезій, цю іскру Божу за життя і несе зараз, устами нашими, її потомків.  25 лютого відзначали 150- річчя  з дня народження  Лариси Петрівни Косач. Другокласники переглянули презентацію  про Лесю Українку, розказували цікаві факти з життя поетеси та читали її вірші. Хай звучить слово Лесі і слово про Лесю як шана наша пам’яті їй великій.

           

Новорічне свято

     Зимові свята люблять і діти, і дорослі.  Але з особливим нетерпінням всі чекають Нового Року. Бо саме з цього часу  ми всі знову починаємо вірити в казку, сподіваємося на щасливі зміни і, затамувавши подих, загадуємо бажанняА ще чекаємо подарунків, веселого настрою, а головне – дива. А Новий рік - це свято, коли дива трапляються кожну секунду.

     Не обминув радісний, святковий настрій і другокласників. Вони підготували святково-ігрову мозаїку «Здрастуй свято новорічне, свято сміху і зими»

     Діти побували у справжній новорічній круговерті. Лунали привітання з новорічними святами, співали пісні, танцювали, брали участь у веселих конкурсах. Неперевершено зіграли  сценку «Новорічний сюрприз», в ході якої знайшли заховані  солодкі гостинці.

Свято  пройшло цікаво і яскраво, подарувало масу приємних емоцій.

         

                                         

Святковий настрій

       Ось і прийшла довгоочікувана зима. Вона принесла з собою чарівний настрій, адже наближаються веселі свята та буде багато-багато снігу. Зимовий час — чудова пора!  За вікнами літають білі легкі сніжинки. Зима вкриває землю білим пухнастим килимом, одягає дерева в пухові ковдри. Коли світить сонце, здається, ніби земля усипана дорогоцінним камінням. Так захотілося зробити святковим свій клас! Діти виготовили ялинкові прикраси, вирізали сніжинки. З ялинкових гілок зробили справжню новорічну красуню. Всі намагалися  бути чемними та вихованими—чекали на прихід Святого Миколая. За гарну поведінку та добрі справи отримали солодкі подарунки.

     

У нас все буде--STEM!

          Саме під таким гаслом  проходив  тиждень початкової школи у Туменському НВК. Другокласники були активними дослідниками, архітекторами, художниками, будівельниками, туристами та  неперевершеними фантазерами.Захопливо  спостерігали  за утворенням кольорів веселки, проводячи дослідження «Крокуюча вода». Дізналися, як із основних кольорів утворюються похідні. А малюнки " Школа майбутнього" просто  ожили і стали  справжніми архітектурними ескізами та проявами дитячих мрій про школу.Завдяки дитячій фантазії змогли заочно завітати до Франції--країни дитячого Діснейленду.Багато нового дізнались  про країну.Разом  побудували з LEGO Ейфелеву  вежу та створили міні-альбоми "Цікаві місця Франції". Здійснили математичну подорож, виконуючи різноманітні задання.                                                                               

        Упродовж тижня слідкували за перебігом подій, дуже старалися та отримали море емоцій радості та пізнання. STEM-освіта не лише спрямовує увагу на природничо-науковий компонент навчання та інноваційні технології, але й активно розвиває творчу складову особистості та критичне мислення.За активну участь клас було нагороджено грамотою та солодощами.

      

                                                  

ДЕНЬ ТОЛЕРАНТНОСТІ

          Толерантність – це насамперед  чесність…Це мистецтво жити у світі різних людей та ідей, виявляти свою точку зору, але при цьому адекватно сприймати думки інших людей, не порушуючи їх права та свободу. Другокласники стали учасниками майстерні радості «Посміхнись тому, хто зліва, посміхнись тому, хто справа, ми – одна сім’я!». Виготовили дерева толерантності. Кожне деревце символізувало  собою життя, красу, надію, оптимізм, почуттєве сприйняття, розширення обріїв спілкування, взаєморозуміння і взаємовиручку, співдружність учнів, щедрість та добропорядність.Тому будьмо добрішими! Будьмо терпимими! Будьмо толерантними один до одного! І буде всім нам щастя!

     

День української мови писемності 

         "Мова--духовне багатство народу"--саме під таким гаслом проходили заходи щодо відзначення Дня української мови  та писемності у 2 класі. Цікавою була гра "Склади слово". Другокласники складали та записували слова, речення та прислів'я про Україну, рідний край.  Разом підбирали риму та складали невеличкі вірші.

     Відзначення Дня української мови та писемності дало змогу школярам доторкнутися до джерел духовної культури рідного народу, поглибити знання про витоки писемності та розвиток української мови.

            

 Ми--дослідники

       

              Вчити бачити красу рідної природи, спостерігати за змінами в довкіллі, досліджувати навколишній світ--такі завдання залюбки виконують  учні на уроках інтегрованого курсу "Я досліджую світ".  

                 

Краса природи--справжнє диво.

Все неповторне і живе.

Де не поглянь,  все так красиво:

Цвіте, сіяє, як нове.

 Перший урок

          Другокласники дуже чекали , коли знову настане  вересень. На першому уроці багато встигли виконати різних завдань. Найцікавіше-- це створення шкільної галявини, розмальовували метелики та писали бажання. Найзаповітніша мрія-- бути здоровими!

          

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.