Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

Коронавірус_інфо

Дата: 18 березня 2020 о 11:40, Оновлено 13 січня 2022 о 13:25

Надійні джерела інформації

Уповноважені органи постійно комунікують зі ЗМІ.

Правдиву інформацію про захворювання, викликане новим коронавірусом,

можна знайти на офіційних сайтах.

Кабінет міністрів України Міністерство охорони здоров'я who Центр громадського здоров'я unicef foreign affairs

ЩО ЗМІНЮЄТЬСЯ ДЛЯ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ З 19 ГРУДНЯ

Уряд продовжив дію карантину через COVID-19 до 28 лютого 2021 року. Положення, зазначені в новій постанові, набирають чинності з 19 грудня.

На період дії карантину, зокрема, заборонено:

  • відвідувати заклади здобувачами освіти групами понад 20 осіб, крім закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної та спеціалізованої мистецької освіти;
  • відвідувати заклади освіти здобувачами, якщо на самоізоляції через контакт з пацієнтом з підтвердженим COVID-19 перебуває понад 50% здобувачів та персоналу закладу;
  • проводити в закладах освіти масові заходи (вистави, свята, концерти) за участю дітей з більш ніж однієї групи/класу та за присутності глядачів.

Додатково до цього, з 8 до 24 січня 2021 р. учням заборонено відвідувати школи незалежно від форми власності, крім закладів дошкільної освіти та спеціальних закладів освіти. Водночас Міністерство рекомендує розглянути можливість, за потреби, оголосити на цей час канікули.

Докладніше про умови карантину, які вступають у силу з 19 грудня, читайте ось тут. А про рекомендації МОН щодо періоду 8-24 січня – ось тут

УРЯД УХВАЛИВ ЗМІНИ ДО ПРАВИЛ КАРАНТИНУ:
ЩО ЗМІНЮЄТЬСЯ ДЛЯ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ

11 листопада Уряд ухвалив зміни до правил карантину. Згідно з рішенням, відтепер забороняється:

  • відвідувати заклади здобувачами освіти групами кількістю більш ніж 20 осіб, крім закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної та спеціалізованої мистецької освіти;
  • відвідувати заклади дошкільної, загальної середньої, позашкільної, спортивної та спеціалізованої мистецької освіти, якщо більш ніж 50% учнів та персоналу закладу освіти перебувають на самоізоляції через контакт з пацієнтом, в якого підтвердили COVID-19.

Дані норми діють для закладів освіти на всій території України, оскільки останні зміни до правил карантину скасовують розподіл на окремі зони епідемічної небезпеки – "зелену", "жовту", "помаранчеву" та "червону".

Із рішенням Уряду можна ознайомитись за посиланням.

КОРИСНІ МАТЕРІАЛИ ДЛЯ БЕЗПЕЧНОГО НАВЧАННЯ

Традиційно нагадуємо, що матеріали щодо безпечного навчання під час карантину, розроблені МОН та ЮНІСЕФ у межах кампанії “Школо, ми готові”, – в доступі.

  • Постери з правилами респіраторної гігієни, рекомендаціями щодо безпечних умов та особливостями різних форматів навчання.
  • Корисні матеріали для директорів, учителів та батьків.
  • Інформація про особливості навчального року 2020/2021.
  • Відповіді на найпоширеніші запитання.
  • Матеріали для спеціального уроку про безпечне навчання під час карантину.

Все це допоможе адаптуватись до змін і не забувати основні правила навчання в безпечних умовах. Усі матеріали доступні на сторінці mon-covid19.info/schools та за цим посиланням.

На сьогодні все! Дякуємо, що залишаєтесь із нами на зв’язку.

Нагадуємо, отримання цієї розсилки – добровільне. Якщо ви НЕ ХОЧЕТЕ її читати, будь ласка, дайте знати у цій формі.

Якщо ви знаєте освітян, яким можуть бути цікаві такі листи від нас, будь ласка, надішліть їм посилання на відповідну анкету:

НАВЧАННЯ В УМОВАХ КАРАНТИНУ

Організація освітнього процесу 1 вересня за посиланням:

https://mon.gov.ua/storage/app/media/zagalna%20serednya/serpneva-konferencia/2020/5%20prezi-mandziy.pdf

Збірник нормативних документів щодо роботи закладів освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)

Робота школи в умовах карантину: відповіді на поширені запитання

Відповіді Міністерства освіти і науки на поширені запитання щодо організації освітнього процесу в умовах карантинних обмежень.

Делегування керівникам закладів загальної середньої освіти права організовувати освітній процес з використанням «змішаних форм навчання» та технологій дистанційного навчання у період перебування регіону у «жовтій» і «помаранчевій» зонах, враховуючи особливості закладу освіти та стан захворювання на COVID-19 учасників освітнього процесу

Відповідно до Закону України «Про освіту» заклади освіти наділені автономією, що полягає в їх самостійності, незалежності та відповідальності у прийнятті рішень щодо академічних (освітніх), організаційних, фінансових, кадрових та інших питань діяльності, що провадиться в порядку та межах, визначених законом.

Згідно із статтею 10 Закону України «Про повну загальну середню освіту» (далі – Закон) форми організації освітнього процесу визначаються педагогічною радою закладу освіти у межах часу, передбаченого освітньою програмою, відповідно до обсягу навчального навантаження, встановленого відповідним навчальним планом, та з урахуванням особливостей регіону тощо.

Частиною четвертою статті 38 Закону встановлено, що організація освітнього процесу та діяльності закладу загальної середньої освіти належать до повноважень його керівника.

Порядок здобуття загальної середньої освіти за інституційною формою (очна (денна, вечірня), заочна, дистанційна та мережева), що організовується у закладах загальної середньої освіти, регламентовано Положенням про інституційну форму здобуття загальної середньої освіти, затвердженим наказом МОН від 23.04.2019 № 536 (далі – Положення).

Положенням визначено, що організація здобуття освіти за інституційною формою здійснюється відповідно до освітньої програми закладу освіти.

Дистанційне навчання може бути реалізовано шляхом застосування дистанційної форми як окремої форми здобуття освіти або використання технологій дистанційного навчання для забезпечення навчання за різними формами здобуття освіти, їх поєднання.

Навчальний час у разі організації здобуття освіти за дистанційною формою встановлюється закладом освіти:

  • на рівні початкової освіти – не більше 50 відсотків сумарної кількості навчальних годин інваріантної та варіативної складових навчального плану за типовою освітньою програмою;
  • на рівнях базової середньої та профільної загальної середньої освіти – відповідно до навчального плану для заочної форми здобуття освіти за типовою освітньою програмою.

Порядок організації освітнього процесу за дистанційною формою здобуття освіти визначається Положенням про дистанційне навчання, затвердженим наказом МОН від 25.04.2013 № 466 (зі змінами).

Надання керівникам закладів освіти (педколективам) права змінювати режим роботи (або корегувати режим роботи (тривалість уроків) у рамках змішаних форм навчання та з метою оптимізації використання фонду заробітної плати)

Згідно із статтею 38 Закону України «Про повну загальну середню освіту» (далі – Закон) керівник закладу загальної середньої освіти зобов’язаний організовувати діяльність закладу загальної середньої освіти та має право визначати режим роботи закладу освіти.

Статтею 10 Закону встановлено, що структура і тривалість навчального року, навчального тижня, навчального дня, занять, відпочинку між ними, форми організації освітнього процесу визначаються педагогічною радою закладу освіти.

Безперервна навчальна діяльність учнів закладів загальної середньої освіти не може перевищувати 35 хвилин (для 1 року навчання), 40 хвилин (для 2-4 років навчання), 45 хвилин (5-12 років навчання), крім випадків, визначених законодавством.

Відповідно до вимог Державних санітарних правил і норм влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу (ДСанПіН 5.5.2.008-01) зміна тривалості уроків допускається за погодженням з відповідним органом управління освітою та установою державної санітарно-епідеміологічної служби.

Надання дозволу на здійснення тематичного/семестрового/річного оцінювання предметів «Фізична культура», «Трудове навчання», «Образотворче мистецтво», «Музичне мистецтво», «Основи здоров’я» та окремих предметів варіативної складової не за 12-бальною шкалою, а - «зараховано»/«не зараховано» у разі проведення понад 50% уроків у дистанційному форматі

Можливість запровадження власної шкали оцінювання результатів навчання учнів визначена Законом України «Про повну загальну середню освіту» (далі – Закон).

Згідно із частиною четвертою статті 17 Закону за вибором закладу освіти оцінювання може здійснюватися за власною шкалою оцінювання результатів навчання учнів.

У разі запровадження закладом освіти власної шкали оцінювання результатів навчання учнів ним мають бути визначені правила переведення до системи оцінювання, визначеної законодавством.

Надання чітких рекомендацій щодо тривалості уроків, що проводяться в режимі онлайн та їх кількості упродовж навчального дня і тижня з урахуванням віку учнів

Дистанційне навчання може бути реалізовано шляхом застосування дистанційної форми як окремої форми здобуття освіти або використання технологій дистанційного навчання для забезпечення навчання за різними формами здобуття освіти, їх поєднання.

Навчальний час у разі організації здобуття освіти за дистанційною формою встановлюється закладом освіти:

  • на рівні початкової освіти – не більше 50 відсотків сумарної кількості навчальних годин інваріантної та варіативної складових навчального плану за типовою освітньою програмою;
  • на рівнях базової середньої та профільної загальної середньої освіти – відповідно до навчального плану для заочної форми здобуття освіти за типовою освітньою програмою.

Порядок організації освітнього процесу за дистанційною формою здобуття освіти визначається Положенням про дистанційне навчання, затвердженим наказом МОН від 25.04.2013 № 466 (далі – Положення).

Згідно з пунктом 2.10 Положення рішення щодо використання технологій дистанційного навчання у освітньому процесі закладів загальної середньої освіти приймається педагогічною радою закладу освіти.

Статтею 10 Закону України «Про повну загальну середню освіту» встановлено, що безперервна навчальна діяльність учнів закладів загальної середньої освіти не може перевищувати 35 хвилин (для 1 року навчання), 40 хвилин (для 2-4 років навчання), 45 хвилин (5-12 років навчання), крім випадків, визначених законодавством.

Організація освітнього процесу та діяльності закладу загальної середньої освіти належать до повноважень його керівника.

При використанні комп'ютерної техніки на уроках безперервна тривалість занять безпосередньо з відеодисплейним терміналом і проведення профілактичних заходів повинні відповідати санітарним вимогам.

Надання можливості пересування працівників у приміщенні закладу освіти у захисних щитках/прозорих пластикових захисних масках без використання одноразових або тканинних захисних масок

Зазначене питання не відноситься до компетенції Міністерства освіти і науки України.

Вимога щодо обов’язкового використання захисних масок під час пересування працівників у закладі освіти визначена постановою Головного державного санітарного лікаря України від 22.08.2020 № 50 «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв’язку поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)».

У процесі викладання навчальної дисципліни при «помаранчевому» рівні епідемічної небезпеки педагогам рекомендовано використовувати захисні щитки.

Щодо регламентації особливостей організації змішаного навчання та впровадження його нормативного визначення

Чинне наразі Положення про дистанційне навчання, затверджене наказом МОН від 25.04.2013 № 466, зареєстроване в Міністерстві юстиції України 30.04.2013 за № 703/23235 (зі змінами), передбачає можливість використання технологій дистанційного навчання для забезпечення навчання в різних формах (пункт 2.1, розділ ІІ).

Зокрема, технології дистанційного навчання можуть використовуватись закладами загальної середньої освіти при проведенні занять через мережу Інтернет під час карантину (пункт 4.2, розділ IV).

Саме за поєднанням очної форми і технологій дистанційного навчання у педагогічній теорії та практиці закріпився термін «змішане навчання» («комбіноване навчання», «blended learning»). Таке навчання є однією з багатьох освітніх технологій і не потребує регламентації в нормативних актах.

Таким чином, можливе використання технологій дистанційного навчання за будь-якої форми здобуття освіти – очної (денної, вечірньої), заочної, екстернатної тощо. Законодавством вже перебачено можливість поєднати очну, зокрема денну, форму з технологіями дистанційного навчання і реалізувати технологію змішаного навчання.

Водночас МОН розроблено проєкт Положення про дистанційну форму здобуття загальної середньої освіти (у співпраці з експертами у сфері використання цифрових технологій в освіті). Проєкт пройшов громадське обговорення, за результатами якого був доопрацьований. Наразі проєкт перебуває на державній реєстрації у Міністерстві юстиції України.

Проєктом передбачено вдосконалення механізму організації дистанційного навчання, у тому числі з урахуванням проблемних питань, які виникали під час карантину у 2019/2020 навчальному році.

Про поширення норми щодо чисельності груп до 20 осіб для закладів вищої освіти при «помаранчевому» рівні небезпеки на заклади загальної середньої освіти. Дозволити розподіл класів на групи при вивченні всіх предметів (для класів з кількістю учнів понад 28 осіб або якщо площа класного приміщення менша за встановлені нормативи із розрахунку на 1 учня)

Відповідно до пункту 14 постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (зі змінами) на території регіону (адміністративно-територіальної одиниці), на якій установлено «помаранчевий» рівень епідемічної небезпеки, забороняється відвідування закладів освіти здобувачами освіти групами кількістю більш як 20 осіб, крім закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної та спеціалізованої мистецької освіти.

Порядок поділу класів на групи при вивченні окремих предметів у загальноосвітніх навчальних закладах (із змінами) затверджено наказом Міністерства освіти і науки України від 20.02.2002 № 128.

Зазначеним Порядком визначено, що класи діляться на групи лише при вивченні окремих навчальних предметів.

Запровадження поділу класів на групи при вивченні всіх предметів потребує значних коштів державного бюджету.

За підрахунками, якщо в класі в середньому не більше 15 учнів під час навчального заняття (один учень на 1 парту) додаткова потреба освітньої субвенції на 2020 рік (жовтень-грудень) склала 8 057 191,8 тис. грн.

Щодо функціонування під час карантинних обмежень груп подовженого дня як клас-групи (з кількістю учнів менше за 30) для зменшення контактів учнів між класами

Механізм утворення груп подовженого дня у державних і комунальних закладах загальної середньої освіти та основні засади їх функціонування визначено Порядком створення груп подовженого дня у державних і комунальних закладах загальної середньої освіти, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 25.06.2018 № 677, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 24.07.2018 за № 865/32317 (далі – Порядок).

Відповідно до Нормативів наповнюваності груп дошкільних навчальних закладів (ясел-садків) компенсуючого типу, класів спеціальних загальноосвітніх шкіл (шкіл-інтернатів), груп подовженого дня і виховних груп загальноосвітніх навчальних закладів усіх типів та Порядку поділу класів на групи при вивченні окремих предметів у загальноосвітніх навчальних закладах, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 20.02.2002 № 128, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 06.03.2002 за № 229/6517, наповнюваність груп подовженого дня не повинна перевищувати 30 учнів.

Водночас абзацом другим пункту 6 Порядку встановлено, що рішення про встановлення меншої чисельності учнів групи подовженого дня приймає керівник закладу загальної середньої освіти за погодженням із засновником закладу загальної середньої освіти.

Щодо надання системі освіти цільової субвенції з державного бюджету на підтримку організації освітнього процесу під час організації дистанційної та змішаної форм навчання, а також при поділі класів на групи

За клопотанням Міністерства освіти і науки України Міністерство фінансів України передбачило у проєкті Державного бюджету України на 2021 рік видатки за новою бюджетною програмою 2211280 «Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на заходи, спрямовані на боротьбу з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками під час навчального процесу у закладах загальної середньої освіти» у розмірі 1,0 млрд грн, кошти якої у наступному році будуть спрямовуватися відповідно до затвердженого Кабінету Міністрів України Порядку їх використання, в тому числі задля належної організації освітнього процесу під час карантину для облаштування робочого місця вчителя із застосуванням дистанційного та змішаного навчання.

Також з метою забезпечення соціального дистанціювання під час освітнього процесу, на основі симулятора Формули розподілу освітньої субвенції здійснено розрахунки додаткової потреби освітньої субвенції за умови, що в класі в середньому не більше 15 учнів під час навчального заняття (один учень на 1 парту, з огляду на 15 столів в середньому в кожному навчальному кабінеті).

Додаткова потреба освітньої субвенції на 2020 рік (жовтень-грудень) склала 8 057 191,8 тис. грн, а на 2021 рік – 33 055 427,0 тис. грн.

Міністерством освіти і науки України спільно з Міністерством фінансів України проводиться робота щодо пошуку додаткового фінансового ресурсу для здійснення фінансування на зазначені цілі.

Введення мораторію на перевірки фінансової та іншої діяльності закладів освіти і управлінь освіти на період карантину, спричиненого коронавірусною хворобою (COVID-19)

Відповідно пункту 2 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» на період встановлення карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19): забороняється проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

Освіта.ua
22.09.2020

В Україні з 22 травня послаблюють карантин / фото Facebook, Денис Шмигаль

Відновлення роботи закладів освіти після карантину. План уряду

Кабінет Міністрів оприлюднив поетапний план зняття карантинних обмежень, які планується впроваджувати після 11 травня.

План містить п'ять етапів виходу країни з карантину, які реалізовуватимуться один за одним, після стабілізації епідеміологічної ситуації, що обумовлена кожним попереднім етапом.

План також передбачає умови, за яких в Україні поступово відновлюватиметься робота закладів освіти.

Відновлення роботи закладів освіти відбуватиметься поетапно. Першими відкриються заклади, що забезпечуватимуть проведення ЗНО. Скасування обмежень на роботу всіх закладів освіти відбудеться на завершальному етапі виходу з карантину.

Зокрема, планується, що відновлення навчання випускних класів у школах та підготовка до проведення ЗНО може відбутись при реалізації другого етапу плану, окремі заклади освіти можуть відкритись в ході третього етапу, а зняття обмежень з функціонування всіх закладів освіти має відбутись під час реалізації четвертого етапу зняття карантинних заходів в Україні.

План Кабінету Міністрів із зняття карантинних обмежень не містить конкретних дат, а спирається на стан епідеміологічної ситуації в Україні.

Етапи виходу з карантину та план зняття обмежень:

Етап 1. Контроль над розповсюдженням, доступність медичних ресурсів

Протягом 10 днів поспіль співвідношення виявлених випадків серед усіх протестованих не змінюється або щоденне відхилення утримувалось в межах 5%.

Зняття обмежень

  • парки, сквери, зони відпочинку, лісопаркові та прибережні зони (окрім дитячих майданчиків);
  • частина об'єктів індустрії краси;
  • тренування у командних видах спорту;
  • оптова та роздрібна торгівля непродовольчими товарами;
  • кав'ярні (обслуговування на виніс);
  • автомийки, веломагазини, велопрокат;
  • нотаріуси, адвокати, аудитори.

Етап 2. Зменшення випадків. Розвантаження медичної системи

Протягом 10 днів поспіль відсоток виявлених випадків серед усіх протестованих у країні щоденно знижується, щоденна кількість осіб, які одужали, стала або зростає.

Зняття обмежень:

  • побутове обслуговування населення;
  • відновлення навчання випускних класів у школах, підготовка до проведення ЗНО;
  • заклади громадського харчування (обслуговування на виніс);
  • кінотеатри просто неба;
  • спортивні зали та фітнес-центри;
  • готелі;
  • відновлення спортивних змагань, у яких беруть участь не більше 50 осіб без глядачів.

Етап 3. Вивільнення медичної системи від хворих

Протягом 10 днів поспіль кількість осіб, які одужали, вдвічі або більше перевищує кількість нових випадків. Заклади охорони здоров'я зайняті пацієнтами з Covid-19 менше ніж на 10%.

Зняття обмежень:

  • спортивні й дитячі майданчики;
  • заклади освіти (окремі);
  • метрополітен (спец. перевезення);
  • міжміське транспортне сполучення в межах області;
  • ТРЦ (без розважальних зон та дитячих майданчиків);
  • театри та кінотеатри;
  • заклади розміщення: хостели, санаторії, бази відпочинку;
  • заклади громадського харчування з відвідувачами.

Етап 4. Повний контроль над осередками

Протягом 10 днів поспіль кількість нових, не пов'язаних між собою випадків, щоденно менше ніж 5 на область.

Зняття обмежень:

  • метрополітен та весь наземний громадський транспорт;
  • торговельно-розважальні комплекси та інші розважальні заклади;
  • спортивні зали та фітнес-центри;
  • заклади громадського харчування;
  • заклади культури;
  • заклади освіти;
  • планова медична та стоматологічна допомога.

Етап 5. Припинення внутрішньої передачі вірусу

Поодинокі випадки, які пов’язані виключно з імпортуванням захворювання

Зняття обмежень:

  • скасування інших обмежень, крім встановлених місцевою владою в окремих адміністративно-територіальних одиницях.

Уряд затвердив нові обмежувальні заходи у боротьбі з коронавірусом

Уряд на позачерговому засіданні 2 квітня ухвалив нову редакцію постанови № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» з дооопрацюванням.

Згідно з прийнятими змінами, на всій території України до кінця карантину діятиме заборона на:

  • з 6 квітня перебування в громадських місцях без вдягнутої маски, респіратора;
  • з 6 квітня переміщення групою осіб більш ніж дві особи (крім випадків службової необхідності та супроводження дітей);
  • перебування в громадських місцях осіб, які не досягли 14 років, без супроводу батьків;
  • відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон (крім вигулу домашніх тварин однією особою та у випадку службової необхідності);
  • відвідування спортивних та дитячих майданчиків;
  • відвідування установ і закладів, що надають паліативну допомогу, соціального захисту, установ і закладів, що надають соціальні послуги;
  • перебування на вулицях без документів, що посвідчують особу, тощо.

Також постановою закріплюються правила проведення самоізоляції та обсервації. Контроль за дотриманням режиму самоізоляції здійснюється поліцейськими, військовослужбовцями, Національною гвардією, працівниками державних установ Міністерства охорони здоров’я тощо.

Уряд затвердив нові обмежувальні заходи у боротьбі з коронавірусом
22.04.2020 Уряд продовжив карантиУряд продовжив карантин до 11 травнян до 11 травня
https://www.kmu.gov.ua/news/uryad-prodovzhiv-karantin-do-11-travnya
Кабінет Міністрів України
Постанова від 25.03.2020 № 245

Про забезпечення виконання профілактичних і протиепідемічних заходів Наказ МОН № 392 від 12.03.2020 року

Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19 Постанова КМУ № 211 від 11 березня 2020 року

Рекомендації щодо попередження масового розповсюдження гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом, і гострих ​респіраторних інфекцій Лист МОН № 1/9-154 від 11.03.20 року

Лист Державної установи «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України» від 03.03.2020 № 1001 щодо дій та правил з недопущення розповсюдження вірусу у закладах освіти в період складної епідемічної ситуації https://metod-ist.jimdofree.com/app/download/11076813973/Lyst_03.03.2020_%E2%84%961001.pdf?t=1584020789

ПЛАН

реагування на медико-біологічну надзвичайну ситуацію природного характеру державного рівня,

пов’язаної із поширенням  коронавірусної хвороби COVID-19

І. Загальні положення

Основними завданнями плану є забезпечення життя та здоров’я людей, мінімізація людських, матеріальних і фінансових втрат від впливу надзвичайної ситуації та економічних затрат  у період ліквідації їх наслідків.

План визначає основні заходи щодо організації і проведення робіт з попередження поширення та ліквідації медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру державного рівня, пов’язаної із поширенням коронавірусної хвороби COVID-19, координацію діяльності сил і засобів, які залучаються до виконання завдань, узгодження термінів їх виконання.

ІІ. Основні заходи реагування на медико-біологічну надзвичайну ситуацію природного

характеру державного рівня:

Перший рівень (поточний)

Виконуються заходи, визначені розпорядженням керівника робіт з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру державного рівня, пов’язану із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) від 24.03.2020 № 8. Медична допомога хворим на коронавірусну хворобу COVID-19 здійснюється у визначених  закладах охорони здоров’я першої хвилі.

Другий рівень

Заходи другого рівня  реалізуються  з моменту досягнення наступних критеріїв:

заповнення ліжкового фонду визначених закладів охорони здоров’я для надання медичної допомоги хворим на COVID-19 на 50%  в межах одного  госпітального округу;

використання 50% наявних апаратів штучної вентиляції легень (далі - ШВЛ) у визначених закладах охорони здоров’я;

задіяння 70% медичних працівників визначених закладів охорони здоров’я для надання медичної допомоги хворим на COVID-19;

приріст хворих на коронавірусну хворобу COVID-19  щодня  протягом трьох діб від 30% випадків попередньої доби, починаючи з інтенсивного показника захворюваності 5 на 100 тисяч населення в межах одного  госпітального округу.

Запроваджуються наступні додаткові заходи.

п\п

Найменування заходу

Відповідальні за виконання

Строк

виконання

Заходи медичного спрямування

1

Медична допомога хворим  здійснюється у визначених  закладах охорони здоров’я  першої та другої хвилі

МОЗ

 місцеві органи виконавчої влади

органи місцевого самоврядування

2

Розгортання додаткових сортувальних майданчиків біля визначених закладів охорони здоров’я для надання медичної допомоги (лікування) пацієнтам з COVID-19та проведення медичного сортування

місцеві органи виконавчої влади

органи місцевого самоврядування ДСНС

3

Розміщення медичного персоналу та інших працівників визначених ЗОЗ для надання медичної допомоги хворим на COVID-19, а також працівників лабораторних центрів МОЗ України в закладах визначених для цілодобового перебування.

місцеві органи виконавчої влади

органи місцевого самоврядування

4

Приведення в готовність  відомчих закладів охорони здоров’я до прийому та лікування від коронавірусної хвороби COVID-19 цивільного населення

МО, МВС, ДПСУ, ДСНС, НГУ

5

Здійснення підготовчих заходів необхідних для розгортання відомчих мобільних госпіталів

Міноборони

МВС, ДПСУ, ДСНС

6

Забезпечення збільшення кількості медичного персоналу та ресурсів на випадок масового поступлення хворих на COVID-19

структурні підрозділи охорони здоров’я обласних та Київської міської державних адміністрацій (із залученням волонтерських організацій

Протиепідемічні та карантинні заходи

7

Введення обмежувальних заходів для вільного пересування населення у всіх адміністративно-територіальних одиницях крім визначених категорій громадян та транспортних засобів

місцеві органи виконавчої влади

органи місцевого самоврядування

8

Визначення меж карантинних зон навколо населених пунктів, де оголошено карантин, встановлення особливого режиму виїзду-виїзду з них, облаштування та функціонування контрольно-пропускних пунктів на в’їздах-виїздах біля населений пунктів;

Обласним та Київській міській державним адміністраціям, органам місцевого самоврядування, МВС, ДСНС

9

Призупинення роботи об’єктів, крім об’єктів управління, життєзабезпечення, та визначених закладів охорони здоров’я  продуктових магазинів, аптек тощо

органи місцевого самоврядування

10

Активне виявлення порушників правил карантину та. проведення заходів з перевірки дотримання режиму самоізоляції громадянами які підписали інформовану згоду із застосуванням заходів адміністративного впливу

МВС

11

Тимчасово припинення пропуску осіб та транспортних засобів через державний кордон України крім визначених категорій громадян та транспортних засобів

Державна прикордонна служба України

12

Посилення дезінфекційних заходів у транспортних засобах; приміщеннях, будівлях і спорудах різного призначення; запровадження щоденного миття та дезінфекції проїжджої частини доріг, тротуарів, прибудинкових та інших територій населених пунктів

Обласним та Київській міській державним адміністраціям, органам місцевого самоврядування

ДСНС

Заходи іншого характеру

13

Здійснення доставки/евакуації громадян України, які повертаються із-за кордону від пунктів пропуску до найближчих населених пунктів, автобусних та залізничних станцій з їх подальшою обсервацією

Обласним та Київській міській державним адміністраціям, органам місцевого самоврядування

ДСНС

Третій рівень

Заходи третього рівня реалізуються за умови досягнення наступних критеріїв:

заповнення ліжкового фонду визначених закладах охорони здоров’я першої та другої хвилі для надання медичної допомоги хворим на COVID-19 на 70% в межах одного госпітального округу;

використання 90%  наявних апаратів ШВЛ у визначених закладах охорони здоров’я першої та другої хвилі для надання медичної допомоги хворим на COVID-19;

задіяння 70% медичних працівників визначених закладах охорони здоров’я першої та другої хвилі для надання медичної допомоги хворим на COVID-19;

щоденний приріст хворих, не припиняється, незважаючи на застосовані заходи

Запроваджуються наступні додаткові заходи

п\п

Найменування заходу

Відповідальні за виконання

Строк

виконання

Заходи медичного спрямування

1

Розгортання та організація роботи додаткових відомчих медичних закладів служби з прийому та лікування від коронавірусної хвороби COVID-19 цивільного населення

МО, МВС, ДПСУ, ДСНС, НГУ

2

Розгортання та організація роботи мобільних госпіталів з прийому та лікування від коронавірусної хвороби COVID-19 цивільного населення

МО, МВС, ДПСУ, ДСНС

3

Мобілізація всіх військовозобов’язаних медичних працівників та інших категорій працівників.

Міноборони

МВС

4

Розгортання постів для контролю за виконанням карантинних заходів із залученням особового складу збройних сил України

МВС

МО

Державна прикордонна служба України

Протиепідемічні та карантинні захо

5

Застосування всіх можливих обмежувальних заходів передбачених чинним законодавством України

МОЗ

МВС

Міноборони

Інші ЦОВВ в межах повноважень

6

Створення територіальних формувань цивільного захисту із залученням громадських та волонтерських організацій для проведення великих обсягів робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, відповідно до Порядку утворення, завдання та функції формувань цивільного захисту, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України Кабінету Міністрів України № 787 від 9 жовтня 2013 р.;

Обласним та Київській міській державним адміністраціям, органам місцевого самоврядування

7

Проведення дезінфекційних заходів у транспортних засобах міського  сполучення; приміщеннях, будівлях і спорудах різного призначення; щоденної дезінфекції проїжджої частини доріг, тротуарів, прибудинкових та інших територій населених пунктів

із залученням підрозділів РХБЗ ЗСУ

Обласним та Київській міській державним адміністраціям, органам місцевого самоврядування

ДСНС

Заходи іншого характеру

8

Проведення, у разі потреби, евакуаційних заходів населення (із зони карантину – евакуація відбувається через обсерваційні госпіталі);

місцеві органи виконавчої влади

органи місцевого самоврядування

Четвертий рівень

Вичерпання ресурсів системи охорони здоров’я

Запроваджуються наступні додаткові заходи

п\п

Найменування заходу

Відповідальні за виконання

Строк

виконання

Заходи медичного спрямування

1

Розгортання додаткового ліжкового фонду на немедичних інфраструктурних об’єктах, які використовуються у якості спеціалізованих закладів охорони здоров’я

місцеві органи виконавчої влади

органи місцевого самоврядування

2

Активація протоколів медичного сортування з пріоритетом надання медичної допомоги хворим із більшими шансами на виживання

структурні підрозділи охорони здоров’я обласних та Київської міської державних адміністрацій


Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.