Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

Історичний музей

Дата: 28 жовтня 2018 о 15:40, Оновлено 18 лютого о 18:17

25 січня 2024 року на Рівненщині відбувся перший тур Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв закладів освіти «Край, в якому я живу»

На розгляд журі представили 42 оглядові екскурсії музеями закладів освіти Рівненської області

Вітаємо нашого переможця:

                                                       

ІІІ місце – ДІЖУРКО Тетяна, екскурсовод музею Туменського ліцею

Висоцької сільської ради Сарненського району 

Гортаючи сторінками календаря...

15 лютого - День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

  Екскурсоводи Діжурко Тетяна (8 клас), Гречко Дарина та Петрушко Христина (7 клас) провели для старшокласників екскурсію "Історії учасників війни в Афганістані".

    

   Шкільний музей гостинно відчиняє двері в новому 2022 році!

Оновлено склад ради музею, екскурсоводів. Проведено реекспозицію основного фонду. В нашому музеї стало ще затишніше, завдяки новим меблям та клопіткій праці членів ради музею (голова Діжурко Софія, 11 клас),зібрано нові експонати, речі побутового вжитку жителів північного Полісся XVІІІ – ХХ ст. Організатори музею зібрали цікаві історії, підготували тематичні екскурсії. 

  Музей працює щодня, крім вихідних, із 9.00 до 15.00

            

Історія Бабиного Яру як попередження людству

  29-30 вересня вшановуються 80-ті роковини від початку масових розстрілів, здійснених гітлерівцями у Бабиному Яру (29–30 вересня 1941 року).

  Бабин Яр – місце пам’яті та некрополь близько 100 тисяч цивільних громадян і військовополонених, розстріляних нацистами у 1941–1943 роках. Серед них – євреї і роми, червоноармійці, комуністи, підпільники Організації українських націоналістів, “саботажники”, порушники комендантської години та навіть пацієнти психіатричної лікарні імені Павлова.  Трагедія стала символом “Голокосту від куль” і нацистської політики масового знищення людей. 

 

   Стара ікона, ордени, медалі, швейна машина, велосипед, модний у певний час одяг, музична платівка, популярний музичний інструмент, знаряддя праці часто пробуджують спогади, пов'язані з цікавими людьми чи подіями, дають нам наочне уявлення про певний історичний час. Безпосередній контакт з музейною реліквією викликає у школярів почуття особистої причетності до подій, що відбуваються.

  Викликаючи різноманітні емоції у школярів, музей одночасно створює основу для виховного впливу, адже пізнання через емоції — найефективніший шлях у вихованні переконань, моральних цінностей і норм, естетичних ідеалів.

28 жовтня. Пам'яті дати

  28 жовтня - День визволення України від нацистських загарбників під час Другої світової війни. День вшанування пам’яті загиблих з нагоди 76-річниці вигнання нацистів з України.

  Пожовкли посвідчення, відходять у вічність учасники боїв... Лише пам'ять поколінь, кінофільми, сторінки підручників та збережені реліквії тих часів свідчать про події Другої світової війни.

  10 січня 1944 р. звільнено Дубровицю, 2 лютого 1944 р.  звільнено  Луцьк і Рівне.У жовтні 1944 р. в ході Карпатсько-Ужгородської операції завершилося визволення всієї території України: 27 жовтня був звільнений від окупантів Ужгород, а наступного дня, 28 жовтня — решта населених пунктів Закарпатської України.Радянські війська вийшли на сучасний кордон Української Держави.

  Указом Президента України від 20 жовтня 2009 р. з метою всенародного відзначення визволення України від нацистських загарбників, вшанування героїчного подвигу і жертовності українського народу у Другій світовій війні, 28 жовтня було проголошено Днем визволення України від нацистських загарбників.

  Історичний музей школи запрошує відвідувачів ознайомитись з експозицією "Наш край в роки війни" та ще раз перегорнути надзвичайно героїчну сторінку історії наших земляків.

18 травня 2020 р. - Міжнародний день музеїв

  Музеї - духовні скарбниці, що зберігають безцінні пам''ятки історії, культури та мистецтв, служать суспільству та його розвиткові.

  На жаль відвідати усі найцікавіші музей світу ми не маємо можливості. І тут в нагоді стають віртуальні мандрівки!

  Тож вирушаймо за мистецькими маршрутами до найцікавіших музеїв України та світу! 

До міжнародного дня музеїв : віртуальна мультимедійна виставка «Оселі муз»

https://library.vspu.edu.ua/vistavki/museum/museum.htm

Музеї України просто неба

https://museums.authenticukraine.com.ua/ua/

14 віртуальних музеїв світу 

https://moemisto.ua/km/blog/14-virtualnih-muzeyiv-svitu-799.html

Топ-10 найкращих віртуальних екскурсій у світі

https://www.unian.ua/tourism/lifehacking/10922612-top-10-naykrashchih-virtualnih-ekskursiy-u-sviti.html

http://incognita.day.kyiv.ua/exposition 

26 квітня – Міжнародний день пам'яті про чорнобильську катастрофу


26 березня  для учнів 8 - 11 класів в шкільному музеї проведено екскурсію "Народні ремесла нашого краю". Екскурсоводи музею вміло представили мистецькі вироби та й самі ремесла, які давали можливість не тільки підтримувати матеріальний рівень родини, але й розвивали естетичний смак, виробляли одвічний потяг до краси, такий характерний для всього життя й побуту українців.

15 лютого члени Ради музею підготували експозицію «Афганістан: наша пам'ять та біль» для учнів 1-11 класів.Героїзм наших українських патріотів у попередніх бойових діях став прикладом для тих, хто сьогодні віддав своє життя і тих, хто нині воює за незалежність нашої держави.

Презентація музею

 https://content.e-schools.info/nvktummen/library/Презентація_музею.pptx


Пам’ятати задля майбутнього: День партизанської слави

Щорічно в Україні 22 вересня відзначають День партизанської слави. Саме цей день вважається початком підпільно-партизанського руху в нашій країні. Таке свято було засноване у 2001 році указом Президента України для підтримки ветеранів війни та з метою всенародного вшанування подвигу партизанів і підпільників у період Другої світової війни 1939-1945 рр.

21 вересня 2018 р. екскурсоводами шкільного історичного музею проведено екскурсію “А пам’ять народу не меркне”.

 


«Подаруй музею експонат»

Дякуємо всім учасникам акції.


День селфі в Історичному музеї

Чотири роки тому музейники Великої Британії вирішили струсити пил із давніх експонатів і осучаснити свої заклади. Започаткували власне свято – День селфі в музеях.

Ініціатива розлетілася світом, долучилася й Україна.

Рада музею нашого НВК запрошує всіх бажаючих взяти участь в акції та поділитися своїми світлинами.

 

 

Фотографуйтеся, долучайтеся до світу мистецтва, відвідуйте музеї та будьте щасливі!


МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ МУЗЕЇВ

Щороку 18 травня світова музейна спільнота відзначає Міжнародний день музеїв, нагадуючи, що музеї є важливим інструментом культурного обміну, збагачення культур, досягнення взаєморозуміння, співпраці та миру між людьми.

Запрошуємо небайдужих жителів наших сіл

взяти участь в акції

 «Подаруй музею експонат»

для оновлення експозиції в музеї.

        Давно відомо, що театр починається з вішалки, а ось те, що історія населеного пункту починається з музею, мабуть знає не кожний. А це дійсно так. Музей – це своєрідний «барометр» рівня духовного життя громадян, він є осередком історичної пам’яті краю.

Для кожного народу історія його рідної землі – священна, пам’ять предківської звитяги – нетлінна. Покликанням музею є збереження предметів матеріальної і духовної культури як минулого нашого краю, так і його сьогодення. Задля цієї мети в історичному музеї проводиться акція «Подаруй музею експонат».

Завдяки людям, які цінують історію рідного краю, значно поповнилися фонди нашого музею. Кожний подарований вами предмет не лише займе своє місце в музейній експозиції, а й отримає друге життя вже як частинка нашої історії. Музейні предмети матимуть свою історичну цінність та унікальність для майбутніх поколінь.

Рада музею.


Міжнародний день музеїв

   Загальновідома істина – без знання минулого немає майбуття. Давні мудреці говорили: «Оглядаючись в минуле – зніми капелюха, заглядаючи в майбутнє – засукай рукава».

 

18 травня музейні працівники всього світу відзначають своє професійне свято. Міжнародний день музеїв з’явився в календарі в 1977 році, коли на черговому засіданні ICOM (International Council of Museums – Міжнародна рада музеїв) була прийнята пропозиція про встановлення цього свята. І з 1978 року цей день відзначається щорічно більш ніж у 150 країнах.

Відзначили Міжнародний день музеїв і наші учні, бо допитливих, невтомних дітей, справжніх краєзнавців у Туменському НВК немало.

Сучасну молодь зацікавити важко, існує багато способів здобуття інформації, навіщо щось досліджувати, збирати, записувати? Але коли говоримо про видатних людей села, його минуле, етапи розвитку та становлення, трагічні і світлі сторінки – про це не прочитаєш в підручнику, не знайдеш в Інтернеті.   З якою цікавістю і подивом діти впізнають на стареньких фото своїх рідних чи знайомих їм людей, записують, що розповідала бабуся про народні свята чи про те, як колись відпочивала молодь, які свята шанували, як працювали, як пережили війну чи відбудовували зруйноване село, як дбали про благоустрій і розвиток рідного села. На наших робочих засіданнях діти виступають журналістами, дослідниками, науковцями. Вони пишуть історію, вони розуміють, що це складна робота, але це їх земля, їх маленька Батьківщина, це джерело їх зростання і поваги до свого народу, до держави, до нації. Учнями зібрано значний матеріал з історії села, оформлено тематичну добірку «Спогади жителів села», фотоальбоми «Історія села  в фотографіях», «Афганська війна в історії сіл Туменської сільської ради».

Сьогодні в планах наших краєзнавців багато роботи: плануємо відтворити історію пошти, зібрати більше відомостей про наших земляків, які пройшли війну в Афганістані та оформити етнографічну добірку «Звичаї і традиції нашого краю», закінчити до кінця н.р. проект «Храми на території Туменської сільської ради».

Людська пам’ять безмежна, і вдячні нащадки повинні знати своє минуле, щоб достойно планувати майбутнє, не втратити коренів свого родоводу, гідно продовжити традиції українського народу.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.