Голодомор - це страшна трагедія 1932-1933 років, яку спричинила політика колективізації радянського режиму. Учні 7 класу провели захід, щоб вшанувати пам'ять жерт Голодомору та нагадати про важливість запобігання подібним трагедіям у майбутньому.
Козацькі забави до Дня Захисників і Захисниць
У 7 класі Туменського ліцею відбулася виховна година на тему ментального здоров'я. Учні брали участь в інтерактивних вправах, спрямованих на розвиток навичок емоційної стійкості та самоконтролю. Ці вправи допомагали краще розуміти власні емоції та шляхи їх регулювання. Окрім цього, було проведено цікаву вікторину, яка підвищила обізнаність школярів про важливість підтримки психічного здоров'я та вміння справлятися зі стресовими ситуаціями.
Година спілкування "Мій чудовий світ без насильства"
Вікторина "Усім треба пам'ятати, що на дорозі не можна жартувати"
Благодійний ярмарок
Година спілкування "Торгівля людьми - прояв сучасного рабства"
Урок мужності "Незламні Герої України"
Перший урок
Батьківські збори
Батьки є невід'ємними учасниками освітнього процесу, тому важливо постійно тримати з ними зв'язок. Під час дистанційного навчання доречним є проведення онлайн-зустрічей та індивідуальних консультацій в телефонному режимі.
День пам'яті про Чорнобильську катастрофу
26 квітня 2023 року відзначаються 37-і роковини аварії на Чорнобильській АЕС, яка стала найбільшою в історії катастрофою в ядерній енергетиці. Аварія забрала життя сотень людей і завдала непоправної шкоди екології Європи. Важливо пам'ятати та вшановувати усіх, хто загинув чи постраждав від цієї катастрофи.
Урок доброти "Гуманне та відповідальне ставлення до тварин"
Зважаючи на складні часи для нашої країни та виклики, які поставила перед українцями війна, ми вважаємо, що зараз нашим дітям як ніколи потрібні душевний спокій, підтримка та позитивні емоції. Саме тому, протягом тижня в Туменському ліцеї були проведені уроки доброти на тему "Гуманне та відповідальне ставлення до тварин".
Проте такі уроки є не лише антистресовими та дарують здобувачам освіти відчуття єдності у площині добра, але і виховують одні з головних людських якостей – добро, відповідальність та гуманність.
Виставка виробів на патріотичну тематику
П'ятикласники долучилися до онлайн-виставки виробів на патріотичну тематику. Метою проведення виставки було виховання патріотизму, показ величі і краси нашої української землі, пробудження у серцях здобувачів освіти гордості за свою Батьківщину.
Вікторина "Будьте обережні з вогнем"
Дана вікторина була проведена для того, щоб здобувачі освіти замислились над тим, що вогонь є небезпечним при необережному ставленні. Метою проведення було закріплення знань здобувачів освіти з питань пожежної безпеки; формування навичок правильних дій при пожежі; навчити їх швидко оцінювати небезпечні ситуації та приймати оптимальне рішення щодо їх подолання; активізувати пізнавальну та творчу діяльність школярів; виховання бережного відношення до свого здоров'я.
Година спілкування про правила безпеки дорожнього руху "Увага! Діти на дорозі!"
Метою години спілкування було поглиблення знань здобувачів освіти про правила безпеки дорожнього руху; повторення основних правил пішохода, велосипедистів, пасажирів, водіїв; сприяння розвитку мислення, мовлення, пам'яті, навичок поведінки на дорозі; виховування поваги до оточуючих, уваги, правил ввічливості.
5 клас
Ми - дружній та веселий клас,
спільна ціль й мета у нас.
Ми веселі, позитивні,
дружелюбні і спортивні.
Ми - роду козацького діти,
землі української квіти!
День рідної мови
21 лютого – Міжнародний день рідної мови. Це свято відзначає уся наша держава. Цивілізоване суспільство не може існувати без мови – засобу спілкування між людьми, засобу вираження думки і передачі досвіду сучасникам і наступним поколінням. До відзначення Міжнародного Дня рідної мови долучилися і четвертокласники, взявши участь у вікторині "Мова - душа народу!"
Всеукраїнський урок з медіаграмотності
Учні познайомилися із поняттям "Медіаграмотність", навчалися аналізувати новини та вирізняти фейки. Адже медіаграмотність - один із найважливіших елементів з навичок, якими можуть користуватися всі люди змалечку, для того, щоб запобігти поширенню маніпуляцій, фейків і щоб розвивати навички елементарної інформаційної гігієни. Четвертокласники переглянули відеопрезентацію "Медіаграмотність. Що це таке?", мультфільм "Безпечне перебування в інтернеті" і закріпили свої знання, взявши участь у тестуванні "Інформаційна грамотність".
#День єднання
Перше наше слово з нами повсякчас,
Мати-Україно, ти одна у нас!
Ниви і діброви, і садів окрас —
Рідна мати Батьківщино,
Ти ж одна у нас!
Хай же мир і дружба поєднають всіх,
І дзвенить дитячий безтурботний сміх.
Нам зоріє доля світла і ясна.
Рідна мати Батьківщино,
Ти ж у нас одна!
День Соборності України 2022
День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель.
Соборна Україна нині незалежна,
Як квітка синьо-жовта розцвіла.
І не згубилася людська любов безмежна
До України-неньки і її буття,
Що упродовж віків нам мрію дарувала
Й наснагу іти до вільного життя.
Україно, соборна державо,
Сонценосна колиско моя!
З метою виховання в підростаючого покоління глибокої поваги та любовi до Батькiвщини, нацiональної свiдомостi, людської гiдностi, формування національної свідомості школярів, виховання у них почуття патріотизму та з нагоди відзначення Дня Соборності України четвертокласники переглянули тематичні фільми та презентації, виготовили буклети «Моя Соборна Україна ».
Моя Україно!
Я вірю, що дух твій ніколи не згасне.
Ти совість народу, незгасна зоря,
Живи й процвітай, Україно моя,
Для миру, для щастя, любові й добра.
З Новим роком!
Ширше двері відчиняйте,
Новий рік спішить до нас,
Всі бажання загадайте,
У святковий дивний час.
Дід Мороз всі втілить мрії,
І добром нас всіх наділить,
Принесе багато щастя,
Та прохання всі здійснить!
Смачнючий торт
Читаючи оповідання Д.Кузьменка «Смачнючий торт», діти познайомилися із головною героїнею Софійкою, яка дуже любила своїх батьків і у всьому їм допомогала. Одного разу вона вирішила спекти торта, знайшовши рецепт у записнику мами. У неї він не вийшов, тому що дівчинка постійно змінювала рецепт. Тоді четвертокласники вирішили самі приготувати смаколика. У них дійсно вийшов смачнючий торт, не такий як у Софійки із оповідання. Кому потрібен рецепт найсмачнішого торта, звертайтеся до четвертокласників!
Всеукраїнський проєкт "З молока тече ріка"
Учні 4 класу Туменського ЗЗСО взяли участь у Всеукраїнському проєкті "З молока тече ріка". Всі учні молодці: гарно декламували вірш О.Зімби "З молока тече ріка" і одночасно взяли участь у розіграші подарунків - книжки дитячого письменника О.Зімби. Всі учасники отримали іменні сертифікати, а Мазанович Мар'яна увійшла в число 35 щасливчиків із 3607 учасників проєкту і стала володаркою подарунка - 11 книжок з автографом самого письменника О.Зімби. Всі учні були у захваті від гарно ілюстрованих, цікавих дитячих книжок. Вітаємо Маряну! Хай і надалі всім щастить!
День української хустки
Українська хустка - окраса, символ, оберіг. 7 грудня – Всесвітній день української хустки. Якщо вишиванка – це український генетичний код, то хустина – оберіг та символ життя, пам’ять роду, його святиня. Споконвіку українки носили хустку, яка вважалась оберегом, символізувала любов та свободу, вірність традиціям і патріотизму.
Виготовлення органайзера
Тиждень початкових класів
«Не забуваймо, що в школі
дитина не лише навчається,
в школі вона живе»
В. Сухомлинський
З 22 по 26 листопада цікаво та пізнавально пройшов Тиждень початкових класів у Туменському ЗЗСО під гаслом " Кожен день у нас цікавий, веселий, плідний та яскравий". Кожен день мав певне спрямування: понеділок - "День єдності" , віторок - "День досліджень", середа - "День елегантності", четвер - "День творчості", п'ятниця - "День добрих справ". Творчо і креативно четвертокласники підійшли до проведення тижня.
Тиждень початкових класів ще раз переконує в тому, що дитяча творчість, мов джерельна вода, яку черпаємо, а їй нема ні кінця, ні краю. Робота тижня проходила так, що заходи охоплювали різні напрямки виховання та були цікавими, сприяли інтелектуальному розвитку учнів.
"Запалимо свічку пам'яті!"
27 листопада – День пам’яті жертв Голодомору. Говорити з дітьми про такі страшні події складно, але необхідно. Це один із тих випадків, коли замовчування інформації небезпечне. Ми маємо знати що відбувалося, розуміти причини подій 1932-1933 років та їхні наслідки. Це допоможе унеможливити повторення Голодомору в майбутньому.
Дослідження: "Як ми дихаємо"
Всім нам відомо, що дихання — це важлива ознака будь-якого живого організму, і людини також. Повітря потрібне постійно, тому людина дихає весь час. Цей процес майже завжди відбувається несвідомо, ми його навіть не помічаємо!
Як ми дихаємо? Що таке дихальна система? Шукаючи відповіді на ці питання, четвертокласники досліджували дихальну систему. Вони із великою цікавістю створили модель дихальної системи та довідалися, який шлях проходить повітря в нашому організмі.
Революція Гідності та Свободи
День Гідності та Свободи в школі відзначили заходами, що нагадали про події, які назавжди залишились в пам’яті українців. 21 листопада – день, коли в Україні почалися дві революції: Помаранчева (2004 р.) та Революція гідності (2013 р.). У цей день у 4 класі був проведений Урок Гідності. Учні висловлювали свої думки про гідність, обговорювали й моделювали ситуації із життя. Взяли участь в проєкті «Я крапля в океані». Висловили побажання своїй Батьківщині.
Відзначаючи День Гідності та Свободи, ми сповнені гордістю за наших співвітчизників, які понад усе цінують свободу і гідність та продовжують боронити незалежність України від зовнішньої агресії.
День толерантності в школі
Фотоакція «Посміхнись світові і він посміхнеться тобі».
Як зберегти своє здоров'я?
Аби убезпечитися від сезонних захворювань четвертокласники вирішили активніше дбати про своє здоров'я. Вони вже знають і дотримуються правил здорового способу життя. Одне з основних правил - це здорове і правильне харчування. Тому на уроці ЯДС учні вирішили приготувати корисний вітамінний салат, щоб зміцнити свій імунітет. Заодно навчилися сервірувати стіл.
День української писемності та мови!
Учні 4 класу долучилися до святкування Дня української писемності та мови. Протягом дня переглянули відео презентацію "Мова - перлина народу", написали диктант і взяли участь у грі-конкурсі "Мовне намисто".
Відзначення Дня української мови та писемності дало змогу учням доторкнутися до джерел духовної культури рідного народу.
Ми нащадки козацького роду!
У четвер, 14 жовтня, у християнське свято Покрови Пресвятої Богородиці, українці святкують День захисників і захисниць України та День козацтва. В цей день четвертокласники дізналися про життя козаків, переглянувши відеофільм "Історія козацтва"; виготовили колаж на тему "Ми нащадки козацького роду" і вітальні листівки для батьків з привітаннями до Дня захисників України.
Стоп булінг!
"Стоп булінг" актуальна на сьогодні тема виховної години, що була проведена 29 вересня для учнів 4 класу. Йшлося й про соціально-психологічні причини виникнення булінгу у шкільному середовищі, про причини його виникнення серед неповнолітніх, про передумови виникнення булінгу, причини проявів насильства. Використовували наступні форми роботи: обговорення притчі, перегляд і обговорення тематичного відео, різноманітні вправи.
Заняття екстренних служб
Працівники пожежно-рятувальної служби та поліції завітали до Туменського закладу загальної середньої освіти, щоб навчити дітей молодшого та старшого шкільного віку правил безпечної поведінки в побуті та на відпочинку. З неприхованою цікавістю четвертокласники слухали дорослих, які відповідали на безліч їхніх запитань. Рятувальники та поліцейські знайомили дітвору з особливостями своєї професії, спілкувалися з дітьми та спільно з вчителями навчали, як діяти, аби врятуватися, під час різних небезпечних ситуацій.
Діти України за мир!
Традиційно 21 вересня в Україні та в усьому світі відзначають Міжнародний день миру. Сьогодні мир в Україні не є абстрактним бажанням, це усвідомлена мета, адже за мирне існування, за право жити у власній державі триває боротьба на сході країни. І найвищу цінність миру, який є запорукою щасливого життя, сьогодні відчула кожна українська родина. Мир не означає програти війну, мир – це щоденна праця кожного громадянина задля вдосконалення, розвитку і спокою в країні.
Міжнародний день миру відзначають у різних куточках планети. Це свято покликане змусити кожного не тільки задуматись, але й зробити що-небудь дієве заради спокою на Землі. Адже найбільше у світі щастя – це мир.
Осінній вернісаж
Твій друг - дорожній рух!
З метою удосконалення і узагальнення знань з безпеки дорожнього руху учні 4 класу переглянули онлайн-урок «Правила дорожнього руху», провели вікторину «Я-пішохід» і пройшли тестування «Як я знаю ПДР».
Бібліотечний урок
Світ книг здавна вабить своєю мудрістю та загадковістю. Хороші книги − то найкращі друзі у життєвій мандрівці. Вони є великими вчителями та вихователями. Книги вчать і малих, і старих бути порядними, добрими, толерантними, чуйними людьми. Книги допомагають нам розвиватися духовно, удосконалювати інтелектуальні здібності. Вони роблять нас розумними, освіченими, культурними людьми. Начитана людина добре вміє формулювати і відстоювати власну думку, а найголовніше мислити, оригінально і глибоко.
Здрастуй, 4 клас!
Перший урок
До побачення, 3 клас!
Ось і добіг до фінішу третій рік навчання. Третьокласники отримали "Дипломи про закінчення 3 класу", свідоцтва досягнень і заслужено стали четвертокласниками. Пригадали правила поведінки під час літніх канікул. Пора і відпочити! Дякую вам, мої непосиди!!!! Ви впоралися з усіма завданнями і заслужили КЛАСНОГО відпочинку!!! Набирайтеся сили і вірте у свій УСПІХ!!! До зустрічі у 2021-2022 н.р.!
Літня пора - пора відпочинку
Літо - це пора оздоровлення і відпочинку дітей. Літня пора сприяє активнішому контакту з природою через екскурсії, спостереження, дослідницько – пошукову роботу, проведенню народних ігор. Літні канікули – це можливість набратися свіжих сил, оздоровитися, закріпити набуті знання і використовувати їх у домашніх умовах.
День захисту дітей
Перше червня – ваша втіха,
Бо цей день у всьому світі,
Приурочили нашим дітям!
Все навкруги у квітах,
Променів сонця багато –
На планеті Земля наші діти
Відзначають нині свято.
Єдиний урок з безпеки дорожнього руху
"Увага! Діти на дорозі!"
В рамках Тижня безпеки дорожнього руху в Україні 21 травня у 3 класі проведено Єдиний національний урок з безпеки дорожнього руху «Безпечна дорога додому».
Мета уроку: ознайомити учнів з місцями безпечного переходу проїжджої частини дороги, із дорожніми знаками, закріпити і актуалізувати знання учнів про дорожній рух і правила безпечної поведінки на вулицях; розвивати пізнавальні інтереси, уміння орієнтуватися на вулицях міста і села; виховувати культуру поведінки на вулицях.
Третьокласники переглянули відео презентацію «Дорожні знаки», «Увага! На дорозі діти!». Взяли участь у шоу-вікторині «Знавці дорожнього руху». Проведено практичне заняття "Правила дорожнього руху".
МАЙСТЕР-КЛАС
ДО ДНЯ ВИШИВАНКИ
Дослідження:
"Незвичайні мильні бульбашки"
Важко знайти веселішу, та одночасно простішу розвагу, ніж мильні бульбашки. Вони приносять радість не тільки дітям, а й дорослим. Не обов’язково купувати цей виріб у магазині, коли можна зробити його самостійно. Надування мильних бульбашок — це ще й корисна для здоров’я дихальна вправа.
Третьокласникам було дуже цікаво і захоплююче проведення дослідження: «Мильні бульбашки своїми руками». Дослідили: як саме утворюються мильні кульки, чому вони мають кольори веселки. Дізналися "чарівний" рецепт приготування розчину для надування різнокольорового дива.
Друга світова війна стала найбільш кривавою і жорстокою в історії людства. Цей день присвячений пам’яті тих понад 80 мільйонів людей, чиє життя було обірвано насильством світового масштабу, людям усіх рас і націй, чоловікам і жінкам, воїнам і мирному населенню – усім загиблим і усім тим, хто вижив та пройшов через усі кола пекла Другої світової війни. Тим, хто загинув на її фронтах, в окопах і тим, хто загинув під час бомбардувань, побував у полоні, концтаборах, чи просто зник безвісти у вихорі воєнного лихоліття. У День пам’яті та примирення ми схиляємо голову перед загиблими та висловлюємо пошану до тих, хто віддав життя за світ без війни. Їхній героїзм і жертовність нагадують про те, як легко втратити мир і як важко його повернути.
Світле свято Великодня
Наближається найсвітліше християнське свято Христового Воскресіння, до якого ретельно готується майже кожна православна родина з маленькими дітьми. Незважаючи на інтуїтивне відчуття величі та радощів від прийдешньої події, не кожна дитина може відповісти, у чому сенс святкування Великодня та чому православні вважають цей день найбільш значимим у році. Тому третьокласникам було дуже цікаво дізнатися історію походження цього великого свята. Вони переглянули відеофільми: «Історія виникнення свята», «Традиції Великодня», «Чому печуть Паску і фарбують яйця на Великдень». Послухали великодні пісні і виготовили об’ємні аплікації «Великодня гілочка», розмальовували пасхальні яйця.
День цивільного захисту
Щоб навчити дітей діяти зібрано та рішуче, не розгубитися у випадку виникнення надзвичайних ситуацій, у школі відбувся День цивільного захисту. Основна мета заходів цього дня – вироблення в учнів умінь, навичок грамотно і чітко діяти в різних надзвичайних ситуаціях для захисту свого здоров’я і життя; формування та розвиток в учнів високих морально-психологічних якостей: відваги, витримки, ініціативи та кмітливості, взаємодопомоги, постійної готовності правильно діяти при загрозі чи виникненні надзвичайних ситуацій; практична перевірка вміння та навичок учнів користуватися засобами індивідуального захисту, виготовляти найпростіші засоби захисту органів дихання, надавати першу домедичну допомогу.
З учнями 3 класу були проведені бесіди та різні заходи спрямовані на дотримання вимог охорони життя та здоров’я під час навчально-виховного процесу та в побуті:
- Перегляд відеофільму «Врятуй себе, захисти інших».
- Бесіди: «Вижити в умовах збройного конфлікту», «Тероризм», «Вибухонебезпечні предмети».
Жменька сміху всім на втіху
«Посміятися над собою - значить
позбавити цієї можливості інших».
Олексій Іванов
Достовірно невідомо, як і в якій країні з’явився День сміху. Але сьогодні це вже не так важливо, оскільки 1 квітня вважається загальновизнаним святом гумору та веселощів. Існує безліч версій щодо походження Дня сміху. Деякі вчені стверджують, що вперше це свято відзначали в Англії; інші вважають, що Батьківщиною самого веселого свята є Франція чи Мексика. Не виключено, що в період зародження свята День сміху відзначали в честь весняного рівнодення. Святкування цієї події обов’язково супроводжувалося веселощами, жартами і розіграшами.Також існує версія про те, що поява Дня сміху пов’язана з реформуванням календаря 16 століття, після якого новорічні свята починалися 25 березня і закінчувалися 1 квітня. У сучасній варіації свята День дурня супроводжується незмінними розіграшами, жартами і комедійними виступами. До Всесвітнього дня сміху з учнями 3 класу було проведено свято сатири та гумору «Жменька сміху всім на втіху»., по закінченні якого третьокласники взяли участь у майстер-класі виготовлення кумедних масок.
Шевченківські дні
Щороку в Україні відзначають Шевченківські дні 9 і 10 березня, які припадають на роковини народження і смерті Тараса Шевченка. Споконвіку щедрою і благословенною була українська земля, бо на ній народжувалися люди, перед генієм котрих схиляється світ. І найперший серед них — Тарас Шевченко, велетень духу і співець народної свободи. Щирість автора, його любов до народу, до рідної землі, а також мова, співуча, як пісня і багата, як історія народу, викликали захоплення. Світла постать Тараса Григоровича з його беззавітною любов’ю до народу, до своєї Батьківщини мала і матиме величезний вплив, викликала і викликатиме щире захоплення в усі часи. Його ім'я органічно вплелося в історію та культуру не тільки українського народу. Воно знане далеко за межами рідного краю.Тарас Шевченко - поет, драматург, прозаїк, мислитель, історик, етнограф, фольклорист, який залишив велику образотворчу спадщину-понад тисячу творів.
9-10 березня третьокласники досліджували життєвий і творчий шлях великого Кобзаря: переглянули відео фільм "Дітям про Т.Г.Шевченка"; ознайомилися з творами і картинами великого митця; прослухали пісні на слова Т.Г.Шевченка; зібрали портрет поета з пазлів; декламували вірші.
Свято весни
Весна – особлива пора року. Це час пробудження всього живого та розквіту природи, коли стає багато сонця й тепла.
З першими подихами весни приходить до нас головне свято березня, квітів та гарного настрою – Міжнародний жіночий день. 8 березня прийнято вітати жінок із цим ніжним святом, дарувати подарунки матері, дівчині, дружині, доньці.
Свято весни – чудовий привід порадувати своїх близьких прекрасними привітаннями.
СТОП булінг!
Для учнів третього класу було проведено заняття "Стоп булінг!". Мета заняття: формувати нетерпимість до проявів агресії; розвивати співчутливе ставлення до жертв насилля; розвити навички надання і отримання допомоги. Наприкінці заходу учні пояснювали, що таке булінг; навчалися розпізнавати булінг і дружні піддражнювання; розробляли стратегії подолання булінгу; демонстрували емпатію до жертв насилля, уміння припиняти булінг та звертатися по допомогу; називали джерела допомоги жертвам булінгу. І по завершенні виготовили міні плакати "Стоп булінг!"
День рідної мови
Міжнародний день рідної мови — день, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року.
Мова – це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу. Мова – найважливіший засіб спілкування людей і пізнання світу, передачі досвіду з покоління в покоління.
Третьокласники позмагалися у дотепності, кмітливості, швидкості, взявши участь у інтелектуальній грі "КВК знавців української мови". будемо збагачувати своє мовлення; вивчатимемо мову наших прадідів.
Під час гри багачували рідну мову, формували розуміння того, що українська мова - наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна, як держава. Розширювали знання про красу і багатство української мови. Пробудити почуття національної гідності. Розвивали логічне і творче мислення. Виховували любов до рідної мови, рідного краю, його традицій, почуття поваги до всього свого, українського, бажання розмовляти рідною мовою.
Новорічне свято
Новий рік – одне з найулюбленіших свят, яке очікують і весело святкують. Воно сповнене надіями на
майбутнє. Новорічне свято третьокласників пройшло весело і цікаво.
Незабутні враження залишаться ще надовго!
День Святого Миколая
День святого Миколая – одне з найулюбленіших дитячих свят. Українці з давніх-давен вважають Миколая своїм заступником, захисником бідних і знедолених, який завжди несе Добро.
Цікаво та весело пройшло свято Миколая в третьокласників. Учні взяли участь у вікторині “Ой хто, хто Миколая любить”. Ознайомилися з історією свята, розповіли про благодіяння Миколая-Чудотворця, відгадували загадки, співали пісні, тощо. По закінченню заходу діти отримали подарунки від Святого Миколая. А Святий Миколай побажав усім гарного настрою, учням веселих свят та незабутніх зимових канікул.
STEM - тиждень початкової школи
З 23 листопада по 27 листопада 2020 року у закладі Туменського НВК пройшов тиждень початкової школи під девізом «У нас все буде STEM!». Учні початкових класів взяли участь у заходах на протязі тижня. Третьокласники захопливо долучилися до проведення дослідів та експериментів, пов`язаних з природничими законами та явищами. В класі були влаштовані цікаві демонстрації. Учні побувати маленькими дослідниками і були в захваті від різноманітних досліджень: «Утворення мильних бульбашок», «Надування кульки за допомогою пляшки», «Чарівна кулька», «Диво з пакетиком», «Вирощування кристалів», тощо. Створювали чудернацькі проєкти «Школа майбутнього». Ознайомилися з 3Д технологією, створивши перші свої шедеври за допомогою чарівної ручки. Вивчили і представили, створивши сюжет-візитівку, країну Японію. Позмагалися в інтелектуальній грі "Математичний КВК". Діти були у захваті від прповеденого тижня і зробили виснов, що STEM-освіта – це круто!
"І пам’яті свіча не згасне…"
Пам'ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок там вписано криваво-чорним кольором. Однією з таких сторінок був голодомор 1932-1933 р.р. Не було ні війни, ні посухи. А була тільки зла воля одних людей проти інших. І ніхто не знає, скільки безневинних людей зійшло в могилу – старих і молодих, дітей, і ще ненароджених – у лонах матерів.
З метою вшанування пам’яті жертв голодомору та виховання в учнів ціннісного ставлення до держави, поваги до її історичного минулого та збереження державних традицій в третьому класі був проведений захід «І пам’яті свіча не згасне…». Третьокласники переглянули відео презентацію «Голодомор 1932-1933 – геноцид українського народу!», відеоролики «Ти приніс мені яблуко» і «Голодний дух». Дізналися і виготовили власноруч символ пам’яті про Голодомор – квітку незабудку.
День Гідності та Свободи
21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи. Цей день — це вшанування тих подій в історії сучасної України, які змінили життя українців, їх бачення світу, своєї держави і себе.
В рамках відзначення Дня Гідності та Свободи третьокласники переглянули відеопрезентацію «21 листопада – День Гідності та Свободи» і відеофільм «Революція Гідності». Пригадали події, які відбувалися в країні і на Майдані Незалежності у 2013-2014 роках, розширювали знання про революцію Гідності та Свободи; підвищували розуміння єдності і цілісності України, усвідомлення себе українцем, почуття особистої відповідальності за долю держави, готовність служити Батьківщині та стати на захист державних інтересів країни. Вшанували пам'ять загиблим під час революції Гідності хвилиною мовчання. Розмальовували малюнки на патріотичну тематику. Висловлювали побажання своїй Батьківщині, заповнюючи карту «Я бажаю Україні….».
У класі панувала атмосфера піднесеності, гордості за свою країну та її народ. Тож, підсумком заходу стала інтерактивно-патріотична зарядка «Ми – українці, наш дім – Україна», яку підготували члени комісії по роботі з молодшими школярами.
Міжнародний день толерантності
Міжнаро́дний день толера́нтності — свято, яке відзначається 16 листопада в усьому світі. Толерантна людина – це особистість, якій притаманні моральні, духовні цінності та якості. Третьокласники добре знають, що таке толерантність і що означає бути толерантним. Створення колажа «Толерантний світ – гармонійний світ!»
Дослідження "Колообіг води в природі"
Солоні шедеври
Солоне тісто — чудовий матеріал для ліплення. Пластичний і доступний кожному матеріал дозволяє створювати унікальні речі. Солоне тісто здавна застосовується для виготовлення красивих виробів. З нього виходять фантастичні поробки. Плюс — жодних шкідливих домішок і алергенів!
Сьогодні третьокласники створювали вироби із солоного тіста власноруч. Дуже гарні і різнобарвні сови завітали до нас у клас.
Дитячі шедеври – неперевершені!
Осінній вернісаж!
Осінь - вправна господиня. На полях та городах достигли овочі та фрукти, пожовкло листя на деревах...
Ця пора дозволяє дати політ фантазії і створювати чудернацькі вироби з природного матеріалу.
Третьокласники справжні майстри в цій справі!
Маленькі скульптори
Напевно всі чули вислів Сократа: «У кожній людині є сонце. Тільки дайте йому світити». Так само можна сказати, що кожна людина є творчою – треба лише знайти щось своє: хтось створює непересічні малюнки чи скульптури, комусь вдається надзвичайно смачно готувати, а дехто – майстер історій! Однак, щоб зрозуміти, до чого саме ви маєте найбільший хист, треба пробувати свої сили у різних видах діяльності.
Сучасна школа створює хороші умови для розвитку креативності школярів, а завдання вчителя – мотивувати і направляти своїх учнів, сприяти розкриттю творчого потенціалу кожного.
Оригінальні творчі поробки учні 3 класу створювали на інтегрованому курсі «Я досліджую світ», використовуючи груші та різнокольорові яблука.
Школярі відчули себе справжніми скульпторами! Вони виготовляли поробки з фруктів для сервірування святкового столу.
Ось, що ми маємо. Ми старались!
Міжнародний день Миру
21 вересня у всьому світі відзначають Міжнародний День миру. В Україні День миру відзначають з 2002 року, згідно з Президентським Указом від 5 лютого 2002 року. Сьогодні мир в Україні не є абстрактним бажанням, це усвідомлена мета, адже за мирне існування, за право жити у власній державі триває боротьба на сході країни. І найвищу цінність миру, який є запорукою щасливого життя, сьогодні відчула кожна українська родина. Мир не означає програти війну, мир – це щоденна праця кожного громадянина задля вдосконалення, розвитку і заможного майбутнього.
Сьогодні ООН закликає всі країни світу зупинити військові дії та припинити проливати кров. Цей день для того, аби спонукати окремих людей, групи та громади на всій планеті до осмислення проблем миру, обміну інформацією та практичним досвідом його досягнення.
Всі діти бажають, щоб на всій планеті панував мир і гармонія. Третьокласникам також болюча ця тема. Вони підготували колаж «У наших серцях живе мир і доброта», прийняли участь у мистецькому шедоуінгу «В мирі мої мрії», демонструючи своє бачення важливості миру на всій планеті.
ВІДКРИТИЙ УРОК
Тема уроку: Бджілка-корисна комаха. Дослідження:"Краще разом чи поодинці?"
Мета уроку: розвивати зв’язне мовлення школярів,розвивати навички зв’язного та свідомого читання,розуміти зміст прочитаного твору,збагачувати словниковий запас, правильно будувати прислів’я, розширити й поглибити знання учнів про різноманітність тваринного світу,виховувати бережливе ставлення до братів наших менших, активізувати пізнавально-пошукову діяльність учнів.
Учні на уроці познайомилися із цікавим життям дуже працьовитої комахи, яку в народі називають святою; розширили й узагальнили знання про неї, про її спосіб життя; розвивали уяву, спостережливість, навчалися любити і берегти живу природу. Переглянули відеофільми:"Як розвивається бджілка від яйця до народження", "Бджолина цивілізація", "Цікаві факти про бджіл". Провели дослідження:"Краще працювати разом чи поодинці?"
ЗІ СВЯТОМ, МАТУСЮ!
Мамо мила, я вітаю
З цим святом жіночим, весняним.
І здоров'я, і щастя бажаю,
А душі твоїй - пташиних співів!
Спасибі, мамо, за те, що ти живеш,
Нас любиш, жалієш і бережеш.
Ти – наша єдина у світі розрада,
Ти – наша любов, наше щастя й порада.
Залишайся такою ж красивою
Ще довгі-довгі роки.
Нехай, як хмари, проносяться повз
Всі печалі твої і негаразди!
Постараюся тобі бути опорою,
Щоб ти ніколи не засмучувалася.
Не сумуй за тим, що було вчора,
Бо ти можеш завжди на мене покладатися!
МАСЛЯНА
Масляна – це одне з найстаріших свят слов'янських народів, яке символізує прихід весни. З приходом масляної розпочинаються справжні народні гуляння, які тривають увесь тиждень. Завершується свято Прощеною неділею, після якої розпочинається Великий піст.
Свято Масляна тісно пов'язане з Великоднем, адже під час Великого посту не можна вживати молочні страви, які складаються з яєць, молока, масла та сметани. На Масляну дозволяється їсти молочні страви досхочу увесь тиждень.
Головний символ Масляної – млинці. Вони можуть бути різного приготування, але обов'язково мають бути у формі круга, адже вони символізують Сонце. Готувати млинці можна з будь-якими начинками. На частування запрошують в гості рідних та близьких і самі ходять в гості.
Другокласники також відсвяткували це свято. Разом з батьками напекли млинців і смакували з різним начинням. Переглянули презентацію «Зимові свята і звичаї українського народу», відеофільм «Звичаї і традиції Масляної».
А яка ж Масляна без гуляння? Ігри, танці – невід’ємна частина свята. Учні із великим задоволенням грали і танцювали, проводжаючи зиму і закликаючи весну!
МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ
Чудова - українська мова!
Не загинула вона у течії віків.
Мова солов’їна, мова колискова
Рідного народу і моїх батьків.
21 лютого представники всіх націй і народностей світу відзначають Міжнародний день рідної мови. Рідна мова для кожної людини є важливим елементом культурної свідомості. Вона накопичує традиції й досвід попередніх поколінь і дозволяє передати їх нащадкам. Мова — це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кілька тисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу.
До Міжнародного дня рідної мови другокласники взяли участь у мовній вікторині "Юні знавці рідної мови".
Мета заходу: поглибити знання учнів відомостями про рідну мову; виховувати любов і повагу до рідного слова; сприяти розвитку творчих здібностей дітей; розвивати комунікативні здібності учнів, їх пошукові вміння та навички; допитливість.