Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

Сертифікація вчителів

Дата: 16 січня 2020 о 11:13, Оновлено 18 лютого о 13:29

Старт реєстрації уже скоро!

Учителів початкових класів, української мови і літератури, математики, які забезпечують реалізацію нового Державного стандарту на першому циклі базової загальної середньої освіти, а також учителів навчальних предметів громадянської/історичної освітньої галузі та освітньої галузі «Суспільствознавство» запрошуємо пройти сертифікацію у 2024 році.

Участь у сертифікації педагогічних працівників є винятково добровільною. Успішне проходження сертифікації дозволяє отримувати до 20% надбавки до заробітної плати та може бути зараховане як чергова (позачергова) атестація. Сертифікат є дійсним протягом 3-х років.

Основний етап реєстрації для проходження сертифікації триватиме з 15 до 25 січня 2024 року.

Радимо не відкладати реєстрацію на потім, оскільки Міністерство освіти і науки України встановило граничну кількість учителів, які можуть пройти сертифікацію у 2024 році

у Рівненській області – 63 вчителя початкових класів, 45 – математики, 47 української мови і літератури, 24 – історичної, громадянської галузі.

Увага! Якщо буде сформовано граничну кількість бланків реєстраційних карток-заяв згідно із квотою учасників сертифікації, установленою МОН, то реєстрація буде припинена достроково.

Просимо вчителів, які володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями, прагнуть їх поширити, ознайомитися з необхідними документами та реєструватися на сайті Українського центру оцінювання якості освіти - http://testportal.gov.ua.

Ми віримо, що в наших закладах освіти вчителів (агентів змін) стає усе більше. Поспішайте, колеги!

СЕРТИФІКАЦІЯ - 2023

Метою сертифікації є виявлення та стимулювання педагогічних працівників з високим рівнем професійної майстерності, які володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями та сприяють їх поширенню.

Сертифікація складається з трьох етапів, що відбуваються послідовно один за одним, а саме із:

1) незалежного тестування учасників сертифікації (проводить Український та регіональні центри оцінювання якості освіти);

2) самооцінювання учасниками сертифікації власної педагогічної майстерності (проводить Державна служба якості освіти та її територіальні органи);

3) вивчення практичного досвіду роботи учасників сертифікації (проводить Державна служба якості освіти та її територіальні органи).

До кожного наступного етапу допускатимуться ті учасники, які успішно пройшли попередній.

Педагогічні працівники беруть участь у сертифікації виключно на добровільних засадах і можуть відмовитися від участі на будь-якому її етапі.

У 2023 році сертифікацію зможе пройти не більше 1500 вчителів початкової школи, а також по 500 вчителів з математики і української мови та літератури, які забезпечують реалізацію нового Державного стандарту на першому циклі базової загальної середньої освіти.  Наказом Міністерства освіти і науки України визначено граничну кількість вчителів для проходження сертифікації в розрізі регіонів.

Відповідно до наказу МОН у 2023 році участь у сертифікації зможуть взяти не більше 1500 вчителів початкової школи, а також по 500 вчителів з математики і української мови та літератури, які забезпечують реалізацію нового Державного стандарту на першому циклі базової загальної середньої освіти.

Реєстрація вчителів початкової школи для проходження сертифікації триватиме з 30 січня по 13 лютого 2023 року, вчителів математики та української мови і літератури – упродовж 01–11 серпня.

оцедура реєстрації

У 2023 році участь у сертифікації зможуть взяти не більше 1500 вчителів початкової школи, а також по 500 вчителів з математики і української мови та літератури, які забезпечують реалізацію нового Державного стандарту на першому циклі базової загальної середньої освіти.

Щоб охопити всі регіони України, МОН своїм Наказом № 35 від 16.01.2023  визначило максимальний обсяг заяв, які можуть бути подані від кожної з областей на пропорційних засадах (залежно від наявної кількості вчителів).

Відповідно до наказу МОН реєстрація вчителів початкової школи для проходження сертифікації триватиме з 30 січня по 13 лютого 2023 року й проходитиме у два етапи:

  • основний (30 січня–05 лютого) – у межах граничної кількості для кожного регіону;
  • додатковий (06–13 лютого) – у межах загальної граничної кількості.

Реєстрація вчителів математики та української мови і літератури триватиме упродовж 01–11 серпня:

  • основний етап (01–07 серпня) – у межах граничної кількості для кожного регіону;
  • додатковий етап (07–11 серпня) – у межах загальної граничної кількості.

Реєстрацію для проходження сертифікації буде припинено достроково якщо:

  • 1500  вчителів початкових класів сформують бланки реєстраційних карток-заяв;
  • 500 вчителів математики сформують картки-заяви;
  • 500 вчителів з української мови і літератури сформують картки-заяви.

Педагогічні працівники, які мають документ про успішне проходження сертифікації у 2021 — 2022 роках або не змогли 2022 року успішно пройти хоча б один із етапів сертифікації  — незалежне тестування учасників сертифікації (набрали менше ніж 60 відсотків максимальної кількості тестових балів за підсумками незалежного тестування), самооцінювання учасниками сертифікації власної педагогічної майстерності (не подали результати самооцінювання або подали їх з недотриманням строку чи форми), вивчення практичного досвіду роботи учасників сертифікації (набрали меншу кількість балів за мінімально достатню для видачі сертифіката за результатами експертного оцінювання професійних компетентностей учасників сертифікації), — не мають права брати участь у сертифікації 2023 року. Цю норму визначено п.5 ст. 49 Закону України про «Повну загальну середню освіту», який набув  чинності з 18 березня 2020 року.

Щоб успішно зареєструватися для участі в пілотній сертифікації педагогічних працівників, потрібно виконати низку послідовних дій.

  1. Ознайомитися з Положенням про сертифікацію педагогічних працівників (далі — Положення).
  2. Підготувати необхідні документи:
  • копію паспорта громадянина України, а в разі його відсутності — іншого документа, що посвідчує особу;
  • копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера фізичної особи — платника податків або картки платника податків (для особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, — копію сторінки паспорта громадянина України, на якій зроблено відмітку з даними про реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім осіб, які отримали паспорт громадянина України у формі картки);
  • довідку із закладу освіти, в якому працює педагогічний працівник.
  1. Створити й оформити реєстраційну картку-заяву, скориставшись спеціальним сервісом.

Увага! Просимо не створювати реєстраційної картки, якщо: 1) не плануєте брати участь у сертифікації; 2) не плануєте завершити процедуру реєстрації надсиланням документів до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти. 

Щоб зареєструватися для проходження сертифікації, у рубриці «Сертифікація педагогічних працівників (незалежне тестування)» натисніть кнопку «Реєстрація». Перейшовши на сторінку реєстрації, потрібно:

  • уважно зазначити дані у реєстраційній формі;
  • згенерувати бланк реєстраційної картки-заяви та роздрукувати його;
  • заповнити власноруч заяву, зазначивши у ній бажання взяти участь у сертифікації, підтвердивши факт ознайомлення з Положенням, і засвідчити заяву особистим підписом.

Увага! Якщо буде сформовано граничну кількість бланків реєстраційних карток-заяв згідно із квотою учасників сертифікації, установленою МОН, то програма не дасть можливості створити реєстраційну картку-заяву.

4. Сформувати комплект із таких реєстраційних документів:

1) оформлена реєстраційна картка-заява;

2) копія паспорта громадянина України (сторінки з фотокарткою, прізвищем, ім’ям та по батькові), а в разі його відсутності — іншого документа, що посвідчує особу педагогічного працівника;

3) копія одного з таких документів:

  • довідки про присвоєння ідентифікаційного номера фізичної особи— платника податків, або картки фізичної особи — платника податків, або сторінки паспорта, на якій зроблено відмітку з даними про реєстраційний номер облікової картки платника податків;
  • сторінки паспорта, на якій зроблено відмітку про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта (для особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків);

4) довідка із закладу освіти, у якому працює педагогічний працівник.

У разі потреби слід надати копію свідоцтва про зміну імені (прізвища, власного імені, по батькові), та/або свідоцтва про шлюб, та/або свідоцтва про розірвання шлюбу (для осіб, у документах яких є розбіжності в персональних даних).

Увага! На копіях документів напишіть Згідно з оригіналом (без лапок), поставте підпис, зазначте свої ініціали та прізвище й дату засвідчення копії.

5. Надіслати комплект документів рекомендованим поштовим відправленням до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти.

Дату подання реєстраційних документів визначають за відбитком штемпеля відправлення на поштовому конверті. Усі документи для вчителів початкової школи мають бути надіслані не пізніше 13 лютого, для вчителів математики та української мови і літератури – не пізніше 11 серпня.

6. Отримати повідомлення учасника сертифікації.

Регіональний центр надсилатиме рекомендованим поштовим відправленням на зазначену в реєстраційній картці-заяві адресу повідомлення про результати реєстрації, а зареєстрованим учасникам — логін та пін-код доступу до кабінету учасника сертифікації на сайті УЦОЯО.

Наголошуємо, що регіональний центр може відмовити заявникові в реєстрації для участі в сертифікації через:

  • ненадання документа (-ів), що підтверджує (-ють) достовірність інформації, зазначеної в реєстраційній картці-заяві;
  • надання недостовірної інформації;
  • неналежного оформлення документів, необхідних для реєстрації;
  • подання реєстраційних документів особою, яка відповідно до вимог законодавства не має права на проходження сертифікації;
  • надання/надсилання реєстраційних документів після завершення встановленого строку реєстрації;
  • наявність у педагогічного працівника чинного сертифіката про успішне проходження сертифікації, виданого протягом останніх двох років.

Педагогічний працівник може за власним бажанням відмовитися від участі у сертифікації та надіслати рекомендованим поштовим відправленням, електронною поштою або доставити нарочно до відповідного регіонального центру письмову заяву (у довільній формі) чи її скановану копію, до якої має бути додано копію (скановану копію) документа, що посвідчує особу. Відповідна заява має надійти до регіонального центру не пізніше ніж за два тижні до початку незалежного тестування.

НАКАЗИ МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

від 01.06.2022 №513 «Про організацію незалежного тестування професійних компетентностей учасників сертифікації педагогічних працівників у 2022 році»


від 05.04.2022 №294 «Про затвердження програми незалежного тестування фахових знань та вмінь учителів початкових класів закладів загальної середньої освіти»


від 30.03.2022 №278 «Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 04.01.2022 №3»


від 04.01.2022 №3 «Про деякі питання проведення сертифікації в 2022 році»

Сертифікація

Сертифікація педагогічних працівників — це зовнішнє оцінювання професійних компетентностей педагогічного працівника, зокрема з педагогіки та психології, практичних вмінь застосування сучасних методів і технологій навчання.

Сертифікація педагогічного працівника відбувається на добровільних засадах виключно за його ініціативою.

Учасникові сертифікації

Вимоги до учасників сертифікації

До уваги вчителів початкових класів!

РЕЄСТРУЙТЕСЬ для проходження сертифікації педагогічних працівників!

«Перші ластівки» сертифікації уже отримали свої бонуси - 20% доплати до посадового окладу! Відповідно до Положення про сертифікацію педагогічних працівників від 27.12.2018 № 1190, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України, наказу Міністерства освіти і науки України від 04.12.2020 №1522 «Про деякі питання проведення сертифікації педагогічних працівників у 2021 році» з 18 січня 2021 року стартує реєстрація охочих взяти участь у сертифікації педпрацівників початкової школи.

Цьогоріч гранична кількість осіб, які зможуть зареєструватись, становить 2000 осіб, зокрема з Волинської обл. -76 осіб, Львівської обл. – 141 особа, Рівненської обл. – 84 особи.

У 2020 році понад 900 вчителів отримали сертифікати про успішне проходження сертифікації, що є підставою для прийняття атестаційною комісією рішення щодо присвоєння наступної кваліфікаційної категорії вчителю або підтвердження наявної вищої категорії.

Педагоги можуть ознайомитися із тестовими завданнями, які виконували учасники / учасниці сертифікації у 2019 і 2020 роках на сайті УЦОЯО .

Встигніть зареєструватись до 31 січня 2021 року на сайті Українського центру оцінювання якості освіти - http://testportal.gov.ua !.

Пам’ятайте ! Гарно того вчити, хто хоче все знати.

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

№ 1522 від 04 грудня 2020 року

Про деякі питання проведення
сертифікації педагогічних
працівників у 2021 році

Відповідно до статті 51 Закону України «Про освіту», абзацу третього підпункту 1 пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2018 року № 1190 «Про затвердження Положення про сертифікацію педагогічних працівників» (далі - Положення), пунктів 5, 7, 9 Положення, пункту 8 Положення про Міністерство освіти і науки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 630 (із змінами), та з метою організації проведення сертифікації педагогічних працівників у 2021 році НАКАЗУЮ:

1. Установити, що у 2021 році:

1) здійснюється сертифікація вчителів початкових класів за умови їх добровільної реєстрації;

2) гранична кількість вчителів початкових класів, що можуть зможуть зареєструватися для проходження сертифікації, становить 2000 осіб.

2. Українському центру оцінювання якості освіти (Бойко В.) в установленому законодавством порядку:

1) провести реєстрацію вчителів початкових класів для проходження сертифікації у 2021 році з 18 до 31 січня у два етапи:

  • основний етап (18 - 27 січня) - у межах граничної кількості для кожного регіону, визначеної згідно з додатком до цього наказу;
  • додатковий етап (28 - 31 січня) - у межах граничної кількості, визначеної підпунктом 2 пункту І цього наказу;

2) припинити достроково реєстрацію вчителів початкових класів для проходження сертифікації у 2021 році у випадку, якщо 2000 осіб сформують бланки реєстраційних карток-заяв.

3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Мандзій Л.

Т. в. о. Міністра                               Сергій Шкарлет

СЕРТИФІКАЦІЮ 2020 УСПІШНО ПРОЙШЛИ 902 ВЧИТЕЛІ

Пілотну добровільну сертифікацію вчителів початкової школи 2020 року успішно пройшли 902 педагоги. Загалом цьогоріч заявку на участь у сертифікації подали 1711 вчителів.

У першому етапі сертифікації – незалежному тестуванні – взяли участь 1552 педагоги, 1045 з яких пройшли до наступного етапу – самооцінювання власної педагогічної майстерності. За його результатами до участі в третьому етапі було допущено 1040 педагогів.

Третій етап – вивчення практичного досвіду роботи – через карантин відбувався дистанційно з використанням електронних платформ.

У підсумку сертифікацію 2020 успішно пройшли 902 вчителі. Якщо з-поміж наших читачів є ці педагоги – вітаємо вас із успішним проходженням сертифікації!

Докладно про перебіг сертифікації 2020 читайте за посиланням

 

СТАРТУЄ ТРЕТІЙ ЕТАП СЕРТИФІКАЦІЇ ВЧИТЕЛІВ 2020

У понеділок, 12 жовтня, розпочинається третій етап пілотної сертифікації вчителів початкових класів 2020 – вивчення практичного досвіду роботи.

Він пройде незалежно від рівня епідемічної небезпеки в регіонах, де знаходяться школи учасників сертифікації. Тому якщо вчителі вашої школи беруть участь у сертифікації, будьте готові до спілкування з експертами третього етапу. Адже вони вивчатимуть практичний досвід учасників зокрема й через анкетування адміністрації закладу освіти.

Весь третій етап сертифікації відбудеться без відвідування уроків експертами. Натомість під час нього використовуватимуться платформи Zoom, Microsoft Teams, Google Meets тощо.

Докладніше про це можна прочитати ось тут

Пройди сертифікацію та отримай свій бонус!

Участь педагогічних працівників (учителів початкових класів) у сертифікації 2020 року є виключно добровільною.

Учителям, які успішно пройдуть сертифікацію, буде встановлено надбавку до заробітної плати у розмірі 20%.

Реєстрація для проходження сертифікації триватиме з 15 до 31 січня 2020 р.

Радимо не відкладати реєстрацію на потім, оскільки Міністерство освіти і науки України встановило граничну кількість учителів початкових класів, які можуть зареєструватися у 2020 році для проходження сертифікації, зокрема у Волинській області – 76 осіб, у Львівській області – 140 осіб, у Рівненській області – 85 осіб.

Просимо вчителів, які володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями, прагнуть їх поширити, реєструватися на сайті Українського центру оцінювання якості освіти - http://testportal.gov.ua.

 Поспішайте, колеги!

СЕРТИФІКАЦІЯ ВЧИТЕЛІВ – 2020: НОРМАТИВНІ ДОКУМЕНТИ

Постанову Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Положення про сертифікацію педагогічних працівників» від 24 грудня 2019 р. №1094 опубліковано на сайті Уряду.

Метою сертифікації є виявлення та заохочення педагогічних працівників з високим рівнем педагогічної майстерності, які володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями та сприяють їх поширенню.

Педагогічні працівники беруть участь у сертифікації виключно на добровільних засадах і можуть відмовитися від участі на будь-якому її етапі.

Сертифікація складається з трьох етапів, що відбуваються послідовно один за одним, а саме із:

1) незалежного тестування учасників сертифікації;

2) самооцінювання учасниками сертифікації власної педагогічної майстерності;

3) вивчення практичного досвіду роботи учасників сертифікації.

У 2020 році в сертифікації зможуть взяти участь до 2 тис. вчителів початкових класів. Щоб охопити всі регіони України, МОН своїм Наказом № 1634 від 26.12.2019  визначило максимальний обсяг заяв, які можуть бути подані від кожної з областей на пропорційних засадах (залежно від наявної кількості вчителів початкової школи).

Реєстрація для проходження сертифікації триватиме з 15 до 31 січня включно.

Зі Звітом про проведення незалежного тестування фахових знань і умінь учителів початкових класів під час сертифікації педагогічних працівників у 2019 році можна ознайомитися в рубриці ЗВІТИ / ДАНІ на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

Сертифікація складається з трьох етапів, що відбуваються послідовно один за одним, а саме із:

1) незалежного тестування учасників сертифікації (проводить Український та регіональні центри оцінювання якості освіти);

2) самооцінювання учасниками сертифікації власної педагогічної майстерності (проводить Державна служба якості освіти та її територіальні органи);

3) вивчення практичного досвіду роботи учасників сертифікації (проводить Державна служба якості освіти та її територіальні органи).

До кожного наступного етапу допускатимуться ті учасники, які успішно пройшли попередній.

Педагогічні працівники беруть участь у сертифікації виключно на добровільних засадах і можуть відмовитися від участі на будь-якому її етапі.

У 2020 році сертифікацію зможе пройти не більше двох тисяч вчителів початкової школи.  Наказом Міністерства освіти і науки України визначено граничну кількість вчителів для проходження сертифікації в розрізі регіонів.

Реєстрація для участі у сертифікації триватиме з 15 до 31 січня включно.

ПРОЦЕДУРА РЕЄСТРАЦІЇ

Реєстрація для участі у сертифікації триватиме з 15 до 31 січня включно.

Щоб успішно зареєструватися для участі в пілотній сертифікації педагогічних працівників, потрібно виконати низку послідовних дій.

  1. Ознайомитися з Положенням про сертифікацію педагогічних працівників (далі — Положення).
  2. Підготувати необхідні документи:
  • копію паспорта громадянина України, а в разі його відсутності — іншого документа, що посвідчує особу;
  • копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера фізичної особи — платника податків або картки платника податків (для особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, — копію сторінки паспорта громадянина України, на якій зроблено відмітку з даними про реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім осіб, які отримали паспорт громадянина України у формі картки);
  • довідку із закладу освіти, в якому працює педагогічний працівник.
  1. Створити й оформити реєстраційну картку-заяву, скориставшись спеціальним сервісом.

Увага! Просимо не створювати реєстраційної картки, якщо: 1) не плануєте брати участь у сертифікації; 2) не плануєте завершити процедуру реєстрації надсиланням документів до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти. 

Щоб зареєструватися для проходження сертифікації, у рубриці «Сертифікація педагогічних працівників (незалежне тестування)» натисніть кнопку «Реєстрація». Перейшовши на сторінку реєстрації, потрібно:

  • уважно зазначити дані у реєстраційній формі;
  • згенерувати бланк реєстраційної картки-заяви та роздрукувати його;
  • заповнити власноруч заяву, зазначивши у ній бажання взяти участь у сертифікації, підтвердивши факт ознайомлення з Положенням, і засвідчити заяву особистим підписом.

Увага! Якщо буде сформовано граничну кількість бланків реєстраційних карток-заяв згідно із квотою учасників сертифікації, установленою МОН, то програма не дасть можливості створити реєстраційну картку-заяву.

4. Сформувати комплект із таких реєстраційних документів:

1) оформлена реєстраційна картка-заява;

2) копія паспорта громадянина України (сторінки з фотокарткою, прізвищем, ім’ям та по батькові), а в разі його відсутності — іншого документа, що посвідчує особу педагогічного працівника;

3) копія одного з таких документів:

  • довідки про присвоєння ідентифікаційного номера фізичної особи— платника податків, або картки фізичної особи — платника податків, або сторінки паспорта, на якій зроблено відмітку з даними про реєстраційний номер облікової картки платника податків;
  • сторінки паспорта, на якій зроблено відмітку про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта (для особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків);

4) довідка із закладу освіти, у якому працює педагогічний працівник.

У разі потреби слід надати копію свідоцтва про зміну імені (прізвища, власного імені, по батькові), та/або свідоцтва про шлюб, та/або свідоцтва про розірвання шлюбу (для осіб, у документах яких є розбіжності в персональних даних).

Увага! На копіях документів напишіть Згідно з оригіналом (без лапок), поставте підпис, зазначте свої ініціали та прізвище й дату засвідчення копії.

5. Надіслати комплект документів рекомендованим поштовим відправленням до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти або подати нарочно.

Дату подання реєстраційних документів визначають за відбитком штемпеля відправлення на поштовому конверті (у випадку передавання нарочно — за днем отримання, зафіксованим у регіональному центрі).

6. Отримати повідомлення учасника сертифікації.

Регіональний центр надсилатиме рекомендованим поштовим відправленням на зазначену в реєстраційній картці-заяві адресу повідомлення про результати реєстрації, а зареєстрованим учасникам — логін та пін-код доступу до кабінету учасника сертифікації на сайті УЦОЯО.

Наголошуємо, що регіональний центр може відмовити заявникові в реєстрації для участі в сертифікації через:

  • ненадання документа (-ів), що підтверджує (-ють) достовірність інформації, зазначеної в реєстраційній картці-заяві;
  • надання недостовірної інформації;
  • неналежного оформлення документів, необхідних для реєстрації;
  • подання реєстраційних документів особою, яка відповідно до вимог законодавства не має права на проходження сертифікації;
  • надання/надсилання реєстраційних документів після завершення встановленого строку реєстрації;
  • наявність у педагогічного працівника чинного сертифіката про успішне проходження сертифікації, виданого протягом останніх двох років.

Педагогічний працівник може за власним бажанням відмовитися від участі у сертифікації та надіслати рекомендованим поштовим відправленням, електронною поштою або доставити нарочно до відповідного регіонального центру письмову заяву (у довільній формі) чи її скановану копію, до якої має бути додано копію (скановану копію) документа, що посвідчує особу. Відповідна заява має надійти до регіонального центру не пізніше ніж за два тижні до початку незалежного тестування.

НОРМАТИВНІ ДОКУМЕНТИ

Закон України від 05.09.2017 №2145-VIIІ «Про освіту»

Постанова КМУ від 19.02.2020 «Про встановлення доплати педагогічним працівникам за успішне проходження сертифікації» https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-vstanovlennya-doplati-pedagogic-a113


Постанова КМУ від 24.12.2019 №1094 «Про внесення змін до Положення про сертифікацію педагогічних працівників» 


Постанова КМУ від 27.12.2018 №1190 «Про затвердження Положення про сертифікацію педагогічних працівників»


Наказ Українського центру оцінювання якості освіти від 14.01.2020 № 9 «Деякі питання проведення незалежного тестування професійних компетентностей педагогічних працівників у 2020 році»


Наказ Міністерства освіти і науки України від 26.12.2019 №1634 «Про деякі питання проведення сертифікації в 2020 році»


Наказ Українського центру оцінювання якості освіти від 08.01.2020 №6 «Про затвердження Загальної характеристики тесту незалежного тестування фахових знань та умінь учителів початкових класів, які виявили бажання взяти участь у сертифікації педагогічних працівників у 2020 році»


Наказ Українського центру оцінювання якості освіти від 09.01.2020 № 7 «Про затвердження Схеми нарахування балів за виконання завдань тесту незалежного тестування фахових знань та умінь учителів початкових класів, які виявили бажання взяти участь у сертифікації педагогічних працівників у 2020 році»


Наказ Міністерства освіти і науки України від 14.01.2019 №33 «Про затвердження програми незалежного тестування фахових знань та умінь учителів початкової школи»


Лист Міністерства освіти і науки України «Щодо результатів сертифікації вчителів початкових класів у 2019 році»


Наказ Українського центру оцінювання якості освіти від 27.09.2019 №134 «Правила проходження в 2019 році незалежного тестування фахових знань і вмінь педагогічних працівників»


Наказ Міністерства освіти і науки України від 25.07.2019 №1029 «Про затвердження Порядку використання приміщень закладів освіти для проведення незалежного тестування фахових знань та вмінь учасників сертифікації педагогічних працівників»


Наказ Українського центру оцінювання якості освіти від 07.08.2019 №121 «Деякі питання проведення незалежного тестування професійних компетентностей педагогічних працівників у 2019 році»


Наказ Українського центру оцінювання якості освіти від 01.03.2019 №35 «Про затвердження Загальної характеристики тесту незалежного тестування фахових знань та умінь учителів початкових класів, які виявили бажання взяти участь у сертифікації педагогічних працівників у 2019 році»


Наказ Державної служби якості освіти від 01.04.2019 №01-11/16 «Про затвердження форми анкети самооцінювання професійних компетентностей учасників сертифікації»


Наказ Державної служби якості освіти від 01.03.2019 №01-11/9 «Про затвердження Методики експертного оцінювання професійних компетентностей учасників сертифікації»


Наказ Державної служби якості освіти від 01.03.2019 №01-11/10 «Про затвердження форми експертного висновку та методичних рекомендацій експертам щодо її заповнення»


Наказ Міністерства соціальної політики від 10.08.2018 №1143 «Про затвердження професійного стандарту “Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти”»


Наказ Міністерства освіти і науки України від 29.12.2018 №1486 «Про встановлення строків подання реєстраційних документів педагогічними працівниками, які бажають пройти сертифікацію у 2019 році»

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.