Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

8 клас

Дата: 18 травня 2020 о 10:57, Оновлено 10 грудня 2023 о 23:10

Якщо почули сирени, перебуваючи вдома:

1. Ввімкнути телевізор чи радіоприймач і уважно прослухати інформацію про характер тривоги;

2. За можливості попередити сусідів і одиноких людей, що мешкають поруч;

3. Швидко одягнутися та одягнути дітей, перевірити наявність пришитих з внутрішньої сторони одягу у дітей дошкільного віку нашивок, на яких зазначено: прізвище, ім’я, по батькові, адреса, вік, номери телефонів батьків;

4. Закрити вікна, вимкнути усі електричні та нагрівальні прилади, перекрити газ, загасити печі, вимкнути світло (автоматичну коробку, рубильник тощо);

5. Взяти «тривожну валізу» (індивідуальні засоби захисту, запас продуктів і води, особисті документи, кишеньковий ліхтар) та найкоротшим шляхом прямувати до найближчої захисної споруди чи укриття.

У разі відсутності в радіусі 500 м від вашого будинку захисної споруди використовуйте для укриття підвальне приміщення під будинком.

Якщо ви не почули сигнал та у вас немає можливості швидко перейти у сховище, перейдіть до більш безпечного місця в квартирі: подалі від вікон, у коридор — під несучі стіні, або ванну (але закрийте рушником дзеркало).

Правила поведінки під час ожеледиці

  • Ходи не поспішаючи, ноги злегка розслаб у колінах, ступай на всю
    підошву. Руки мають бути вільні. Пам’ятай, що поспіх збільшує небезпеку під час
    ожеледиці, тому виходь із будинку заздалегідь.
  • У разі порушення рівноваги швидко присядь — це найбільш реальний
    шанс утриматися на ногах.
  • Падай   із мінімальною шкодою для свого здоров’я. Відразу присядь, щоб знизити висоту. У момент падіння зберись, напруж м’язи, а доторкнувшись до землі, обов’язково перекотися — удар, спрямований на тебе, зменшиться.
  • Не тримай руки в кишенях: це збільшує можливість не тільки падіння, а й важких травм, особливо переломів.
  • Обходь люки: як правило, вони покриті льодом. Крім того, люки можуть бути погано закріплені, що збільшує ризик травмування.
  • Ідучи тротуаром, не проходь близько до проїжджої частини дороги. Це небезпечно, адже є ризик підковзнутися і впасти по, колеса автомобіля, що проїжджає.
  • Не перебігай проїжджу частину дороги під час снігопаду та ожеледиці. Пам’ятай, що через ожеледицю значно збільшаться відстань гальмівного шляху.
  • Якщо ти впадеш і через деякий час відчуєш біль у голові й суглобах, нудоту – терміново звернися до лікаря.

ПАМЯТКА

для учнів та батьків на осінні канікули

УЧЕНЬ! БЕРЕЖИ СЕБЕ!

  1. Постійно дотримуйся правил дорожнього руху. Ніколи не порушуй їх, це небезпечно для життя. Переходь вулицю тільки у відведених місцях. Будь обережним при переході трамвайних та залізничних колій. Не влаштовуй ігри на проїжджій частині вулиці. Правильно користуйся міським транспортом.
  2. Не грайся сірниками та іншими легкозаймистими предметами. Будь обережний з газом. Не вмикай його без дозволу батьків та без потреби.
  3. Не чіпай невідомі тобі предмети. При виявленні вибухонебезпечних предметів, повідом дорослих.
  4. Будь обережний з електроприладами. Не вмикай їх без дорослих. Не торкайся оголених проводів. Виходячи з дому, перевіряй, щоб усі електропобутові прилади були відключені.
  5. Будь обережним біля водоймищ, не ходи по тонкому льоду. Не влаштовуй ігри поблизу водоймищ
  6. Виконуй правила протипожежної безпеки. Не грай з вогнем. Не розпалюй багаття.
  7. Не чіпай бездомних кішок та собак. Спілкування з ними призводить до нещасних випадків.
  8. Не заходь у ліфт з незнайомими людьми.

Любий учень, дбай про своє здоров’я та життя!

ШАНОВНІ БАТЬКИ!

  1. Не залишайте дітей без догляду. Знайте, де і з ким бувають Ваші діти, чим вони займаються.
  2. Випускаючи дитину на прогулянку, нагадуйте їй про правила дорожнього руху, про правила поведінки в громадських місцях.
  3. Постійно нагадуйте про правила власної безпеки.    

Шановні батьки, дбайте про здоров’я та життя Вашої дитини!

Бажаємо  гарних канікул!!!

                 

Правила пожежної безпеки в домі

За статистикою, в Україні внаслідок пожеж щорічно гине близько 2 тисяч людей. Однією з основних причин трагедій фахівці з пожежної справи називають відсутність у людей елементарних навичок поведінки на початковій стадії пожежі та навичок пожежогасіння.

Основні правила евакуації при пожежі, які повинен знати кожен:

1. Не потрібно панікувати. Натомість варто взяти себе в руки, бути пильними та уважними, щоб діяти послідовно.

2. При перших ознаках пожежі відразу ж викликайте пожежну охорону за номером 101. При цьому назвіть точну адресу об’єкта, вкажіть кількість поверхів будинку, місце виникнення пожежі, наявність і кількість людей, а також повідомте своє прізвище.

3. Якщо пожежа немасштабна, спробуйте вжити (за можливості) заходів щодо евакуації людей, а також спробуйте загасити полум'я за допомогою первинних засобів пожежогасіння, а саме вогнегасником або за допомогою підручних засобів. Накрийте товстою ковдрою, засипте піском або залийте водою осередок пожежі. Але ніколи не гасіть водою палаючу проводку і прилади, підключені до електромережі. Це надзвичайно небезпечно.

4. Якщо пожежа поширилася на все приміщення, тоді його потрібно швидко залишити. Найкраще зробити це через двері, але якщо двері замкнені, тоді пробуйте покликати на допомогу людей.

5. Якщо розумієте, що самостійно вам із вогнем не впоратися, терміново залиште приміщення. Постарайтеся вивести з будівлі всіх людей або хоча б попередити їх про пожежу. Нізащо не ризикуйте собою через цінні речі та інше майно.

6. Не біжіть навмання. Перед тим, як відчинити зачинені двері в будівлі, що горить, доторкніться до неї зворотною стороною долоні. Якщо відчуєте рукою тепло, не відчиняйте двері – за ними вогонь.

7. При пожежі використовуйте найпростіші засоби захисту органів дихання від чадного газу: потрібно змочити водою одяг або ватно-марлеві пов'язки і прикрити ними ніс і рот.

Якщо полум'я відріже шлях до виходу:

1. Підіть в найбільш віддалену від вогню кімнату, щільно зачиніть за собою всі двері. Відчиніть вікно (не робіть цього, якщо в кімнаті вже щось горить) або вийдіть на балкон і постарайтеся привернути увагу людей криками про допомогу.

2. При можливості затуліть щілини між підлогою і дверима мокрою тканиною, вимкніть електроенергію і перекрийте газ.

3. Якщо приміщення заповниться димом, дихайте через вологу тканину. Перевірте, чи щільно зачинені двері, і висуньтеся у відчинене вікно. Якщо доступу до нього немає або через вікно валить потік диму, тримайтеся якомога ближче до підлоги, адже шкідливі продукти горіння скупчуються на рівні нашого зросту і вище.

4. Під час пожежі не можна користуватися ліфтом. У таких ситуаціях електроенергія, як правило, відключається в першу чергу. Спускайтеся тільки сходами.

Бережіть себе та оточуючих від пожежі!

Запобігання пожежі з причин короткого замикання

Сьогодні майже неможливо уявити повсякденне життя без електричної енергії. Електрика стала настільки звичною, що іноді ми забуваємо, що користуватися нею потрібно вкрай обережно, щоб уникнути небезпеки ураження електричним струмом та виникнення пожежі.

Однією з основних причин виникнення пожеж є порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації електроустановок. Внаслідок цього щороку в Луганській області виникає велика кількість пожеж.

Джерелом запалювання при порушенні правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації електроустановок є коротке замикання, перевантаження, великі перехідні опори тощо. 

Серед причин виникнення пожеж, які пов'язані з електромережами, найбільш розповсюдженими є:

● Коротке замикання. Воно виникає при надмірних чи тривалих перевантаженнях або через механічне пошкодження ізоляції між дротами. При цьому різко збільшується сила струму і кількість теплоти, що призводить до загоряння ізоляції і горючих предметів, що знаходяться поруч від розплавлених частинок металу дроту, які розлітаються довкола. 

● Поганий контакт, який виникає через послаблення або окиснення контакту і призводить до ослаблення сили струму. Запобіжники в такому випадку не спрацьовують. Через це виникає місцевий перегрів, який може призвести до пожежі.

● Перевантаження мережі, коли в неї підключають електроприлади з більшою загальною потужністю, ніж та, на яку розраховано мережу. Тривалі перевантаження призводять до руйнування ізоляції, виникненню короткого замикання та пожежі.

У більшості випадків виникненню пожежі можна й необхідно було запобігти. Тому під час користування електроенергією в побуті потрібно дотримуватися наступних правил:

► Захист від коротких замикань. Для цього автомати та пробкові запобіжники повинні бути справними і заводського виготовлення.

► Необхідно слідкувати за станом ізоляції електропроводів електроприладів, забезпечуючи їхній своєчасний ремонт.

► Не використовувати в побуті саморобні електроприлади.

► Виключити можливість доступу дітей до електроприладів та відкритих розеток.

► Бути обережним при користуванні електроенергією у вологих приміщеннях та у приміщеннях із земляною, цегляною і бетонною підлогою.

► Електронагрівальні прилади, телевізори, побутові електроприлади та апаратура повинні вмикатися в електромережу тільки за допомогою справних штепсельних з'єднань та електророзеток заводського виготовлення.

► Відстань від приладів електроопалення до горючих матеріалів та будівельних конструкцій має становити не менше 0,25 м.

Під час користування електрикою в побуті забороняється:

1. Прокладати електричні проводи і кабелі транзитом через пожежовибухонебезпечні зони.

2. Експлуатувати кабелі і проводи з ізоляцією, що пошкоджена або втратила в процесі експлуатації захисні властивості.

3. Залишати без нагляду кабелі та проводи з неізольованими струмопровідними частинами.

4. Застосовувати саморобні подовжувачі.

5. Застосовувати для опалення приміщення нестандартне (саморобне) електронагрівальне обладнання або лампи розжарювання.

6. Користуватися пошкодженими розетками, вимикачами та іншими електровиробами.

7. Підвішувати світильники безпосередньо на струмопровідні проводи, обгортати електролампи і світильники папером, тканиною та іншими горючими матеріалами, експлуатувати їх зі знятими ковпаками (розсіювачами).

8. Використовувати електроапаратуру та прилади в умовах, що не відповідають вказівкам (рекомендаціям) підприємств-виготовлювачів.

9. Залишати без догляду увімкнені в електромережу нагрівальні прилади, телевізори тощо.

10. Використовувати вимикачі, штепсельні розетки для підвішування одягу та інших предметів, заклеювати ділянки електропроводки папером чи тканиною.

11. Застосовувати для електромереж радіо- та телефонні проводи.

12. Використовувати побутові електронагрівальні прилади (праски, чайники, кип'ятильники тощо) без негорючих підставок.

Для гасіння електроприладів, які перебувають під напругою, можна використовувати тільки пісок, вуглекислотні та порошкові вогнегасники. Ці вогнегасники застосовують для гасіння електроустановок та електрообладнання, що перебуває під напругою до 1000 В, з відстані не менше 1 м. Непридатними для гасіння електрообладнання під напругою є водяні та водопінні вогнегасники.

Косметика: краса чи шкідливість.

В юному віці використовувати косметику варто тільки якщо це необхідно

Кожна дівчинка хоча б раз за відсутності батьків тихенько знаходила мамину косметичку і випробовувала на собі помаду чи тіні, шокуючи потім своїм екстраординарним макіяжем дорослих.

Те, що маленьких красунь завжди так цікавить косметика - цілком природно, адже у такий спосіб вони намагаються копіювати старших. Чимало косметичних фірм навіть почали випускати спеціалізовані серії косметики, що призначені саме для дітей, де на упаковках іноді зображено дівчаток 5-7 років з намальованими губами. Майбутніх леді неабияк тішить, що вони зможуть мати свій особистий лак для волосся, блиск для губ, парфуми чи тіні, при цьому не ховаючись від матері, проте, чи варто купувати дитині набір юного візажиста, - запитаємо у лікаря.

Дитина красива і без косметики

Макіяж призначений для того, щоб підкреслити привабливість жінки, або ж приховати певні недоліки. Лікар-косметолог Галина Олексюк запевняє, що дитячі риси обличчя і без того виразні, декоративна косметика тут є абсолютно зайвою.

- Дитяча шкіра дуже чутлива, - розповідає косметолог. - Тому будь-яка косметика, а особливо агресивна, тільки зашкодить. Сьогодні великої популярності набули спеціальні дитячі серії косметики. Звичайно, такі засоби є більш м'якими, та все ж далеко не завжди цілком безпечними. Дуже часто вони містять чимало шкідливих домішок, штучних ароматизаторів та барвників, що можуть викликати алергію, подразнення шкіри та висипання.

Косметичні засоби можуть спричинити у дітей проблеми зі шкірою, тому їх варто використовувати мінімум і лише якісні

Для дівчаток косметика - це скоріше гра, аніж спосіб підкреслити красу. Батькам не варто бути радикальними у своїх заборонах, адже це буде викликати ще більший інтерес. Краще обережно виходити з таких ситуацій, наприклад, пропонувати доньці замість кольорової помади, гігієнічну.

Зловживання косметичними засобами у ранньому віці може призвести до передчасного старіння шкіри

Отже із вечірнім макіяжем краще зачекати до повноліття, - зауважує лікар дерматовенеролог вищої категорії Ірина Прохорова. Якщо ж  починаєте користуватися раніше, обирайте лише якісні, сертифіковані засоби і ніколи не зловживайте.

- Звичайно, діти, що займаються танцями чи співом, вже з юного віку наносять сценічний макіяж, - розмірковує пані Ірина. - Якщо робити це не дуже часто - у цьому немає нічого страшного. Просто потрібно використовувати лише якісні засоби та обов'язково знімати макіяж перед сном. Якщо ж у ранньому дитинстві у малюка виявляли алергію, діатези чи дерматити, то починати використовувати косметику можна тільки після повноліття. Зрозуміло, що і більшість старшокласниць хочуть трохи "підфарбуватися", проте у підлітковому віці особливо часто виникають проблеми зі шкірою, до прикладу, вугрова хвороба. У такому разі стосовно будь-яких косметичних засобів потрібно консультуватися із лікарем. Адже тональний крем чи пудра тут тільки погіршать ситуацію. І ніколи не потрібно зловживати, - обличчя має дихати, а надмірна кількість косметики у ранньому віці може привести навіть до передчасного старіння шкіри.

Найкраща косметика - здоровий спосіб життя та правильне харчування

Дітям та підліткам варто бути обережними не тільки з декоративною косметикою, а й із засобами по догляду за шкірою, адже використовувати їх без необхідності - те саме, що шкодити.

- Дівчаткам взагалі не варто захоплюватися кремами, якщо у цьому немає потреби, - пояснює лікар. - Звичайно, буває проблемна шкіра. Наприклад, суха, яка потребує додаткового зволоження, або ж обвітрена. Проте щоденне користування звичайним кремом для догляду є недоцільним, особливо, якщо помітних проблем немає. Можна змастити обличчя після купання, коли на шкіру потрапляє шампунь. І, до речі, молодим людям краще наносити крем зранку, а не на ніч. Адже він створює плівку і на ранок може бути набряк обличчя.

Отже вислів про те, що берегти красу потрібно змолоду, означає зовсім не те, що з дитинства необхідно змащувати шкіру і волосся  усіма можливими бальзамами та оліями. Як зазначає лікар, немає кращого рецепта догляду, ніж свіже повітря та правильне харчування. Людина, що веде здоровий спосіб життя, не зловживає алкоголем та не курить, завжди виглядатиме добре і не потребуватиме додаткової косметики.

Ольга СКЛЯРЧУК

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.