PISA-2022

Дата: 21 грудня 2021 о 11:04, Оновлено 26 вересня 2022 о 23:29

До уваги освітян!

Рівненщина готується до проведення основного етапу міжнародного моніторингового дослідження якості освіти PISA-2022.

Організаційну складову заходів здійснюють працівники кабінету ЗНО та моніторингу якості освіти Рівненського ОІППО спільно з адміністрацією закладів освіти, які беруть участь у дослідженні, та органами управління освітою територіальних громад, на території обслуговування яких є такі заклади освіти.

Підготовка до проведення процедур відбувається відповідно до нормативно-правових документів, ознайомитись із якими можна на сайті Рівненського ОІППО за таким гіперпокликанням: https://roippo.org.ua/activities/monitoring/monitoring-quality/5525/.

PISA-2022: коли відбудеться основний етап?

Упродовж 4 квітня – 20 травня 2022 року Україна візьме участь в основному етапі міжнародного дослідження якості освіти PISA-2022. Це визначено наказом Міністерства освіти і науки України від 09.12.2021 № 1336 «Про підготовку та проведення основного етапу міжнародного досілдження якості освіти PISA-2022».

Провідною галуззю циклу PISA-2022 буде математика, а додатковою інноваційною галуззю – креативне мислення. Для України цей цикл буде особливим ще й з огляду на те, що ми вперше проведемо масштабне порівняльне дослідження в комп’ютерному форматі.

До вибірки увійдуть ті заклади освіти, які вибере міжнародна агенція Westat. Ця установа гарантує, що вони будуть «маленькою моделлю» закладів освіти нашої держави. Результати дослідження презентуватимемо світовій спільноті в грудні 2023 року.

У квітні – травні цього року в 58 закладах освіти України було проведено пілотний етап міжнародного дослідження якості освіти PISA-2022. Понад 2,5 тисячі учнів і студентів пройшли комп’ютерне тестування з читання, математики, природничих наук, креативного мислення, а також взяли участь в анкетуванні. Організатори дослідження отримали захопливі відгуки учасників оцінювання, які відзначили оригінальність і змістовність запропонованих завдань.

PISA – унікальний проєкт, що дає можливість оцінити компетентності 15-річних учнів, які закінчують навчання в основній школі, із читання, математики та природничо-наукових дисциплін. Ці компетентності прямо не пов’язані з оволодінням шкільною програмою, разом із тим рівень їх сформованості засвідчує здатність учнів успішно навчатися й бути конкурентноздатними в сучасному інноваційному суспільстві – генерувати нові ідеї, розвивати власну систему знань, застосовувати її для вирішення актуальних, особистісно й суспільно значущих проблем.

Працівниками кабінету ЗНО та моніторингу якості освіти Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти здійснюється інформаційний супровід процедур підготовки та проведення основного етапу PISA-2022 у темі «Міжнародне моніторингове дослідження якості освіти PISA-2022: основний етап» на загальному форумі порталу «Освіта Рівненщини».