7 порад, як провести зимові канікули цікаво та з користю
Новорічні свята – це казковий час не лише для школярів, а й для їхніх батьків. Адже це чудова можливість відпочити, згадати своє дитинство та стати з дітьми справжніми друзями. Як організувати відпочинок, наповнений радістю та позитивом? Наступні поради допоможуть провести веселі зимові святкові дні з максимальним задоволенням та користю.
1. Гуляйте на свіжому повітрі
Святкові майданчики, ялинки-красуні, яскраві гірлянди та кульки, і різноманітні інсталяції створюють чарівну атмосферу казки. Тож навіть проста прогулянка вулицями рідного міста подарує безліч незабутніх вражень. Про головні новорічні локації Києва читайте тут. А щоб отримати справді потужний заряд позитивних емоцій і гарний настрій, прихопіть із собою мильні бульбашки! Запропонуйте дитині їх надути та поспостерігати, як вони поступово замерзатимуть та цікаво лопатимуться. Цей процес здивує всіх! Адже заморожені мильні бульбашки мають форму розірваної сфери, що нагадує кокон великої комахи, із якого щойно вилупилася лялечка.
2. Влаштовуйте спортивні розваги
Спорт піднімає настрій, заряджає енергією, прояснює розум та допомагає протистояти стресу. А ще це чудова можливість відволікти дитину від гаджету! І ідей для фізичних розваг – безліч! Можна кататися на сноуборді, лижах чи ковзанах, ліпити снігову бабу чи грати у сніжки. А чому б не започаткувати чудову традицію сімейної ранкової пробіжки? Аби створити новорічний настрій надягніть ковпак Санти або шарф із оленями та виберіть маршрут, який пролягатиме через святково прикрашений сквер. А якщо немає можливості реалізувати фізичну активність на вулиці – займіться йогою чи влаштуйте сімейний конкурс на кращий танок!
3. Відвідуйте культурні заходи
Якщо ви не готові до активного проведення часу, запропонуйте дитині відвідати будь-який культурний захід. Наприклад, можна вирушити до кінотеатру та подивитися цікавий фільм. Чи відвідати захопливу новорічну виставу, незвичайний спектакль, квест або цікавий майстер-клас. Ці заходи дозволять дослідити дивовижний новий світ науки або мистецтва, та повністю поринути у незвичайну атмосферу.
4. Займайтеся творчістю
Зимові канікули – ідеальний час для розкриття творчих здібностей, фантазії та креативності дитини. А ще творчі заняття позитивно впливають на стан організму: допомагають впоратися зі стресом, покращити якість сну, знизити рівень тривожності та позбутися депресії. Залежно від захоплень вашої дитини, можна організувати родинний гурток малювання, письменства чи вишивання та залучити до цієї діяльності усіх рідних. А якщо підготувати старі речі, новорічні атрибути та виробні матеріали можна виготовити маленькі подарунки для друзів чи створити кумедні костюми для домашніх улюбленців.
5. Експериментуйте та досліджуйте
Дослідницька діяльність допоможе школяру дізнатися багато нового та цікавого. А експериментувати можна з чим завгодно! Наприклад, за допомогою синельного (пухнастого) дроту та звичайної солі можна зробити чудову ялинкову прикрасу – ялинку у снігових крісталах. Для цього намалюйте на аркуші контур ялинки, зігніть по ньому дріт та прив'яжіть до вершини паличку з-під морозива. Для приготування розчину знадобиться півлітрова банка гарячої води та приблизно 16 столових ложок солі грубого помолу (сіль варто засипати поступово, ретельно перемішуючи до повного розчинення). Опустіть у розчин ялинку так, щоби вона висіла на паличці, і залиште до повного охолодження. Уже протягом перших хвилин на ворсинках утворяться сольові кристали. Коли вода охолоне, ялинку можна вийняти і підвісити, щоби стікала вода. Від цього простого експерименту ваша дитина буде у захваті!
6. Сплануйте свій наступний рік
Усі ми любимо складати плани, але дуже часто вони так і залишаються лише в голові. Аби навчити дитину плануванню, в якийсь затишний вечір зберіться разом усією родиною, аби скласти перелік мрій та побажань на наступний рік. А щоб план був яскравим та цікавим, можна виготовити лепбук! Цей чудовий візуальний органайзер у вигляді книжки дозволить ефективно систематизувати інформацію. Як його виготовити? Дуже просто! Підготуйте звичайне канцелярське приладдя: ватман, картон, різнокольоровий папір, ручки, олівці, фломастери, фарби, ножиці та клей. Приклейте на ватман паперові кишені, конверти, двері, віконця та інші деталі, які символізують кожний пункт плану. Домовтеся, що впродовж року в кожну з паперових кишеньок лепбуку ви кластимете будь-які докази реалізації запланованого. Цей спільний план неабияк мотивуватиме дитину досягати поставлених цілей!
7. Не забувайте про навчання
Новорічні канікули – найкращий час для відпочинку школяра, проте не варто зовсім виключати навчальне навантаження. А щоб зробити навчання цікавішим, можна завітати до онлайн-школи «На Урок». Дозовані заняття в комфортній домашній обстановці допоможуть покращити шкільні знання за багатьох предметів та ефективно підготуватися до ДПА чи ЗНО!
І наостанок. Звісно, напередодні свята можна скласти план проведення канікул. А чому б не додати ефекту несподіваності? Для цього вранці кожен із членів родини має написати на папірці одне заняття (наприклад «Складаємо пазли», «Поїдемо до ліса», «Покатаємося на ковзанах» тощо). Усі паперці потрібно покласти до капелюха, а потім запропонувати школяру витягнути один із них – ось це і буде планом на день! Отримуйте якомога більше позитивних емоцій, відпочивайте та насолоджуйтеся чарівними зимовими святами!
Запали свічку пам`яті
Пам'ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок там вписано криваво-чорним кольором. Однією з таких сторінок був голодомор 1932-1933 р.р. З метою вшанування пам’яті жертв голодомору та виховання в учнів поваги до її історичного минулого, усвідомлення причин та наслідків геноциду українського народу, збереження державних традицій в 6 класі було проведено класну годину « Запали свічку пам`яті".
Безпека дорожнього руху
В Туменському закладі загальної середньої освіти з 13 по 19 вересня проходив Тиждень безпеки дорожнього руху. З учнями 6 класу було проведено провели бесіду «Безпека на дорозі», проведено практичне заняття «Правила переходу дороги. Дорожні знаки», на якому учні практично застосували свої знання.Також практично ознайомились з місцями безпечного переходу проїжджої частини дороги, дорожніми знаками, закріпили і актуалізували свої знання про дорожній рух і правила безпечної поведінки на проїзджій частині дороги.
День охорони праці
28 квітня в Туменському ЗЗСО проходив Всесвітній день охорони праці. За рекомендацією Міжнародної організації праці девіз зазначеного заходу у 2021 році "Передбачати, готуватися та реагувати на кризи. Разом з класним керівником Мазанович В.В. та медсестрою Діжурко С. М. учні мали змогу отримати практичні поради, як зберегти психічне здоров’я та керувати собою в різних екстремальних ситуаціях.
День цивільного захисту
У Туменському ЗЗСО відбувся День цивільного захисту. Основним завданням цього дня було вироблення в учнів умінь, навичок грамотно і чітко діяти в різних надзвичайних ситуаціях для захисту свого здоров’я і життя; формування та розвиток в учнів високих морально-психологічних якостей: відваги, витримки, ініціативи та кмітливості, взаємодопомоги, постійної готовності правильно діяти при загрозі чи виникненні надзвичайних ситуацій; практична перевірка вміння та навичок учнів користуватися засобами індивідуального захисту.
Не залишились осторонь цього заходу і учні 5 класу. З класним керівником вони переглянули навчальні мультфільми та мали змогу практично ознайомитись з засобами протипожежної безпеки.
Чарівний світ літератури
Природу в літературі оспівували завжди. І митці давніх часів, і сучасні поети прославляли й продовжують прославляти її велич та красу. Давні люди вважали все в природі живим: гори, річки, ліси, дерева, олюднювали її. Талановиті поети складали гімни природі, підкреслюючи її роль у житті людини.
Видатний німецький поет (XVIII–XIX ст.) Йоганн Вольфганг Ґете також дуже любив природу і написав свій вірш «Нічна пісня мандрівника», з яким мали змогу познайомитись учні 5 класу на уроці зарубіжної літератури. Учні зацікавлено слухали поезію поета, декламували вірші та мали змогу ознайомитись з життям і творчістю цієї непересічної особистості.
На кінець уроку дітям були роздані готові смайлики і вони малювали емоцію, яка відповідала їхньому настрою. Найбільшою ногородою для вчителя було те, що у всіх дітей смайлики посміхалися.
Дуже незвичним є 1 вересня 2020 року року для учнів та вчителів Туменського НВК "ЗОШ І - ІІІ ступенів - ДНЗ", адже школа вперше розпочала навчання в умовах пандемії. Проте свою радість від зустрічі зі своїми однокласниками і школою не могли приховати учні 5 класу. У них попереду багато цікавого: нові предмети та вчителі, з якими діти чекають знайомства.
Що треба знати про COVID - 19
Знати про коронавірус якомога більше – означає захистити від захворювання і себе, і своїх близьких. В умовах пандемії COVID-19, яка охопила світ і Україну зокрема, ці знання є надзвичайно важливими. Тому для учнів 5 класу Туменсько НВК було проведено заняття «Життя врятує обізнаність», де вони отримали практичні поради як діяти під час пандемії коронавірусу, зрозуміли важливість соціальної дистанції та правила особистої гігієни (як правильно обробляти руки антисептиком, вдягати і знімати маску). Під кінець заняття всі діти зробили висновок,що ми опинились в ситуації, коли наше здоров’я залежить від нашої колективної відповідальності.
Екотолока
Нещодавно в Туменському НВК було проведено екотолоку з прибирання пришкільної території. Активну участь в ній прийняли також учні 5 класу.
Чудовий осінній день видався сонячним, всім було приємно і тепло від усмішок, дружньої роботи та усвідомлення того, що кожен зміг зробити свій внесок у прибирання шкільного подвір’я.