Толерантність як фактор свободи та безпеки
ТОЛЕРАНТНІСТЬ ЯК ФАКТОР СВОБОДИ ТА БЕЗПЕКИ
Життя суспільства, як і життя окремої людини, ґрунтується на впливі ідей, поглядів, теорій. За часи історії людства їх промайнуло чимало. Вони оволодівали розумом людей на більший чи менший термін. Деякі з них призводили до війн, ставали підставою для створення «образу ворога» з іншого народу.
Але з розвитком суспільства до людей прийшло розуміння, що Земля не є надто великою, вона - наш спільний дім, де всі люди - сусіди. А з сусідами треба знаходити спільну мову. У безмежному морі різноманітних культур, релігій, думок, ідей, що належать людям різних країн на планеті, на допомогу має прийти «рятувальне коло» толерантності.
Щоб досягти вище названого лідерами учнівського самоврядування було організовано та проведено День толерантності «Толерантність як фактор свободи та безпеки» під девізом «У нашому серці любов палає, для зла і зневаги місця немає!».
В рамках дня було організовано та проведено виставку-діалог «Мистецтво жити гідно». Класні колективи 1 – 11 класів представили книги про звичаї різних народів, культурне різноманіття, особливості спілкування, милосердя, добро та предмети національної культури. Дизайн експозиції складала квітка запитань: «Що таке толерантність?», «Толерантність: потреба сьогодення, чи…», «Яка різниця між терпінням, толерантністю та поступкою?», «Хамство: вияв агресії, чи спосіб самоутвердження?», «Чи може толерантність мати обмеження?», «Чи може людина творити себе сама?», «Ми різні – ми рівні?». Біля виставки було проведено діалог, спрямований на розуміння необхідності поважати інших, навіть якщо ці інші, що живуть поряд, відрізняються звичками, мовою, традиціями, поглядами.
Учні 1 – 2 класів стали учасниками майстерні радості «Посміхнись тому, хто зліва, посміхнись тому, хто справа, ми – одна сім’я!». Учасники, спільно з лідерами, виготовили дерева толерантності та овочеве поле дружби. Кожне деревце, створене маленькими рученятами наших нашівців, символізувало собою життя, красу, надію, оптимізм, почуттєве сприйняття, розширення обріїв спілкування, зв'язок поколінь, а поле - дружбу, взаєморозуміння і взаємовиручку, співдружність учнів, щедрість та добропорядність.
Для учнів 3 – 4 класів було організовано та проведено ситуаційно-рольову гру «Місто Ідеальних взаємин». Учасники, на мить, стали жителями незвичайного, наповненого красою та радістю міста. Кожен обрав собі до вподоби будиночок, і живучи у ньому, намагався показати значимість толерантності під час взаємодії з іншими. Усі жителі міста Ідеальних відносин погодилися з твердженням, що толерантність – це повага, сприйняття та розуміння багатого різноманіття культур нашого світу, форм самовираження та самовиявлення людської особистості, що саме вона є показником ступеня демократичності кожної держави й одна з умов її розвитку.
Учні 5 – 6 класів взяли участь у інформаційному ралі «Толерантність – основа взаємодії, крок до гуманності». Учасники відправилися у мандрівку до країн: Дружніх відносин, Взаєморозуміння, Тактовності, Ввічливості, Відкритості, Поваги на експресах толерантності. У кожній країні учнів чекали цікаві вправи та завдання.
День толерантності закінчився трибуною сміливих гіпотез «Національні меншини в сучасній Україні». Лідери обговорили потенційні «гострі кути» міжнаціональних відносин, спробували поглянути на них очима своїх етнічних візаві. А, головне, зробили спробу сприймати людство як єдність, де кожен залежить від усіх і всі – від кожного.
То ж, ми маємо бути терпимими до інших, звільнити своє серце від тягаря образи, прийняти іншу людину такою, яка вона є.