Чорнобильська голгофа України
Чорнобильська голгофа України
Чорнобиль... Мертва зона... Сьогодні ці слова гірким болем відлунюються в наших серцях. Заростають деревами, кущами, травою опромінені села. Вони порожні, мертві. Поступово, тихо руйнуються хати. Разом з ними нищаться, зникають неповторні цінності поліської давнини.
Повернувшись у безлюдну зону, журавлі дивуються, чому не чути веселих дитячих голосів, чому тут немає життя...
Поля та луки, ліси й озера, річки та ставки Чорнобильщини тяжко уражені невидимою чорною хворобою. Дичавіє земля. Чорний круг невідомо наскільки залишиться незагойною виразкою на лоні природи.
Чорнобиль... Тепер це слово знає весь світ. Це мука й трагедія, це подвиг і безсилля, це пам’ять, це наш нестримний біль.
Щоб згадати найстрашнішу катастрофу ХХ-го століття – аварію на Чорнобильській АЕС та висловити свою безмірну вдячність героям нашої Батьківщини, які ціною свого життя захистили світ від небувалої біди лідерами учнівського самоврядування було організовано та проведено День Чорнобильської трагедії «Чорнобильська голгофа України» під девізом «Пам’ятай про Чорнобиль. Думай про майбутнє».
В рамках дня було проведено акцію «Єднаймося в скорботному мовчанні». Лідери висловили вдячність усім тим, хто, ризикуючи свої здоров’ям і життям, брав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, відроджував і продовжує відроджувати до нового життя обпалену радіацією землю.
В. Дворецьким та С. Прокопчуком було підготовлено екологічний репортаж у формі інфо-шоку «Чорнобиль – живий плач мертвої зони» та проведено імпровізовану книжку-альманах «Чорнобильська катастрофа: шлях довжиною в 35 років». Здобувачі освіти намагалися правдиво відтворити події того чорного квітня, передати нестерпний біль і безсилля перед бідою, що, без перебільшення, розчинилася в людях.
Членами комісії культури та дозвілля було організовано виставку-панораму «Чорнобиль: гіркий спомин та вічний біль», яка містила малюнки здобувачів освіти, поєднаних оригінальністю осмислення теми, синтезом різних технік виконання. Учасники мали змогу проникнутися тематикою відповідальності людей за свої дії відносно природи, необхідності дотримуватися умов безпечного проживання на забруднених радіацією територіях та неминучого відродження цих квітучих країв у майбутньому.