Подвигу й мужності – пам'ять і честь
Подвигу й мужності – пам'ять і честь
Війна … Скільки болючих спогадів зринає, коли чуєш це слово. Тисячі й тисячі загиблих воїнів, мирних людей, матерів, убитих горем від втрати синів, забраних кривавими війнами.
Неможливо уявити весь біль втрати, що пережив народ у воєнні часи. Адже якими жахаючими та вражаючими не були б розповіді, документальні та художні фільми, спогади очевидців, але ніхто з тих, хто не відчув терору війни на собі не зможе зрозуміти та осягнути усе болюче, що принесла війна для людей.
Мільйони людей забрала Друга світова війна. Сотні – події в зоні АТО. Це важко усвідомити, важко осягнути. Смерть однієї людини - це трагедія. А коли гинули мільйони...
З метою належного відзначення мужності та героїзму переможців нацизму у Другій світовій війні, видатного внеску Українського народу у перемогу Антигітлерівської коаліції, вшанування пам'яті жертв Другої світової війни, а також виховання у здобувачів освіти почуття патріотизму, національної гідності, готовності до захисту своєї держави, шанобливого ставлення до старшого покоління було організовано та проведено День пам’яті та примирення, День Перемоги над нацизмом у Європі «Подвигу й мужності – пам'ять і честь».
У рамках дня класними колективами 1 – 11 класів було організовано майстерню творчості «Квітка пам’яті» - виготовленням червоних маків як офіційного символу пам’яті про тих, хто загинув під час Другої світової війни та віддав своє життя на сході України у боротьбі проти російської агресії та проведено уроки звитяги «Мужність і відвага крізь покоління» під девізом «Пам’ятаємо! Перемагаємо!». Здобувачі освіти познайомилися з панорамою подій від початку війни в 1939 році до капітуляції нацистської Німеччини, переглянули відеофільми та презентації про страшні події того часу.
Лідерами учнівського самоврядування було проведено годину мужності «Подвиг, перемога, пам'ять» та організовано інтерактивну промоакцію «Поки горить свіча, не згасне пам'ять».
Головою учнівської ради «Лідер» В. Дворецьким та його заступником С. Прокопчуком було підготовлено історичний репортаж «Оборона, визволення України: скрижалі пам’яті», який містив матеріали, присвячені трагічним подіям найкровопролитнішої війни в історії людства, спогадам безпосередніх учасників бойових дій та проведено інтернет-круїз «Дорогами війни, дорогами пам’яті».
Велика вдячність усім тим, хто кував і кує Перемогу. Пам'ять про цих людей ми пронесемо у своїх серцях через усе життя. Без минулого не може бути майбутнього. Тож схиляємо низько голови перед пам'яттю тих, хто назавжди лишився у нашому серці, хто віддав життя за наше майбутнє.