Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

Звіт директора закладу

Дата: 8 липня 2021 о 19:18, Оновлено 16 серпня 2021 о 14:08
220 переглядів

Звіт директора Туменського закладу загальної середньої освіти Гузич Тетяни Данилівни
про діяльність упродовж 2020/2021 навчального року

1.Основні аспекти управлінської діяльності

    Відповідно до Закону України  «Про освіту» від 05 вересня 2017 року № 2145-VIII, Закону України «Про повну загальну середню освіту» від 16 січня 2020 року № 463-ІХ      рішенням Висоцької сільської ради Сарненського району Рівненської області №111   від 24.12. 2020 року «Про зміну назв та затвердження Статутів закладів загальної середньої освіти Висоцької сільської  ради в новій редакції»  заклад освіти перейменовано із Туменського  навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад» Дубровицької районної ради Рівненської області в Туменський заклад загальної середньої освіти  Висоцької сільської ради Сарненського району Рівненської області.
  Відбулася зміна засновника: засновником закладу освіти є Висоцька сільська  рада Сарненського району Рівненської області.
      Затверджена нова редакція Статуту Туменського закладу загальної середньої  освіти (рішення сесії Висоцької сільської ради від  24.12.2020 року №111), згідно якого Туменський ЗЗСО є закладом повної загальної середньої освіти, що функціонує  як самостійна юридична особа, і має у своєму складі структурний підрозділ – дошкільний підрозділ (заклад дошкільної освіти, групу коротривалого перебування дітей), початкову школу - заклад освіти І ступеня, що забезпечує початкову освіту; гімназію - заклад загальної середньої освіти ІІ ступеня, що забезпечує базову середню освіту; ліцей – заклад загальної середньої освіти ІІІ ступеня, що забезпечує профільну середню освіту.
    Затверджено Стратегію розвитку закладу освіти на 2020- 2025 роки (рішення сесії Висоцької сільської ради від 22 січня 2021 року №145).
  У 2020 – 2021 навчальному році робота закладу  була спрямована на виконання Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», « Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», Державного сандарту початкової загальної освяти, Державного стандарту базової і повної загальної середної освіти, Санітарного регламенту для  загальноосвітніх навчальних закладів, власного Статуту та інших законодавчих та нромативно-правових документів із питань виконання законодавства України в галузі  освіти.
    У 2020-2021 навчальному році управління закладом було спрямовано на здійснення державної політики в галузі освіти, збереження кількісних і якісних параметрів мережі, створення належних умов для навчання і виховання учнів за новим Державним стандартом “Нова українська школа”, удосконалення змісту освітнього процесу, впровадження нових освітніх технологій, розвиток здібностей учасників освітнього процесу, подальше впровадження профільного навчання, забезпечення інклюзивного навчання.
    Управління закладом освіти здійснювалося на основі педагогіки партрерства. Управлінські рішення приймалися з врахуванням позиції батьківського комітету, профспілкового комітету, органу учнівського самоврядування  - учнівської ради «Лідер».
   В 2020/2021 навчальному році уся діяльність закладу освіти була спрямована на профілактику поширення гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СоV-2», забезпечення діяльності закладу освіти в умовах виникнення надзвичайної ситуації та збереження життя та здоров'я учасників освітнього процесу. 
2.Кадрова політика
   Освітній процес у закладі освіти здійснюють 22 педагогічні працівники, з який 19 мають вищу освіту за освітнім рівнем «спеціаліст», 2- «магістр», 1 – «бакалавр».
У 2020/2021 навчальному році забезпечено повне виконання плану атестації педагогічних працівників.
   Питання атестації відображено  в  плані роботи закладу освіти на 2020/2021 навчальний рік. У встановлений Типовим положенням про атестацію педагогічних працівників України термін створено атестаційну комісію, проведено атестацію працівників, забезпечено планування та роботу атестаційної комісії, складання та виконання графіків проходження атестації.
Підлягало атестації
Пройшли атестацію
Пройшли атестацію позачергово
Результати атестації
Відповідає посаді, яку займає
Відповідає посаді за певної умови
Не відповідає займаній посаді
Підтверджено категорію «спеціаліст» з визначенням посадового окладу
Встановлено  ІІ категорію
Підтверджено ІІ категорію
Встановлено І категорію
Підтверджено І категорію
Встановлено вищу категорію
Підтверджено вищу  категорію
Підтверджено відповідність присвоєному педагогічному званню «Старший учитель»
Присвоєно педагогічне звання «Старший учитель»
7
7
-
1
-
-
-
1
1
1
-
1
2
1
-
                          
   На кінець 2020/2021 н.р. в закладі освіти педагогічні працівники мали кваліфікацію:
спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії – 12  – 52 %,
спеціаліст першої кваліфікаційної категорії – 3  – 13%,
спеціаліст другої кваліфікаційної категорії  –  4  – 22 %
спеціаліст – 3 – 13%
У школі працює 8 учителів, які мають педагогічне звання „старший учитель”, що становить 35% від загальної кількості.
3. Матеріально-технічне забезпечення закладу освіти
Матеріально-технічна база закладу освіти- це будівлі, споруди, земля, комунікації, обладнання, транспортні засоби,та інші цінності, вартість яких відображено у балансі.
З набуттям закладом освіти фінансової автономії, усе майно  передано закладу освіти на правах оперативного управління. Так, заклад освіти  отримав у користування територію (землю), на якій розташовані будівлі (основні для освітнього процесу та допоміжні для забезпечення функціонування закладу), споруди ( спортивний, ігровий та географічний майданчики), комунікації (теплотраса, кабелі електроживлення, сантехнічні комунікації тощо) розташовані частково на прилеглій території, частково у будівлях та спорудах, обладнання та інші цінності, які потрібні школі для проведення навчання та забезпечення її життєдіяльності, розміщені переважно у приміщеннях будівель школи, транспортні засоби для забезпечення підвозу дітей та педагогів.
   Перед школою щорічно постає практичне питання відновлення (ремонту) майна або отримання нового майна, якщо старе вже не підлягає відновленню. Крім того, виконання Державних стандартів вимагає відповідного матеріально-технічного забезпечення: лабораторно-технічне та наочне обладнання предметних кабінетів, обслуговування та ремонт комп’ютерної техніки, оргтехніки; придбання навчально-методичної та художньої літератури, канцтоварів, оновлення державної символіки та інформаційних стендів тощо.     
   Управління шкільним майном включає в себе поточні ремонти приміщень, придбання засобів пожежогасіння, заміна сантехнічного обладнання, дверних замків, ламп освітлення, розеток та вимикачів, ремонт шкільних меблів, заміна віконних штор, ремонти системи опалення, забезпечення інвентарем та миючими засобами тощо.
   Діяльність, пов’язана із управлінням шкільною територією, полягає у вивозі опалого листя і відходів, озеленення, часткове відновлення асфальту, фасадів, парканів, зовнішнього освітлення та відмостки, придбання або оренда контейнерів для сміття, обслуговування комунікацій, забезпечення інвентарем.
   Управління спортивними майданчиками, спортивним залом та шкільним стадіоном передбачає придбання спортивних снарядів, обладнання та інвентарю, їх ремонт.   
  Управління засобами телекомунікацій є забезпечення оплати послуг зв’язку та доступу до мережі Інтернет.
   Стан будівлі та приміщень закладу, опалення, водопостачання,  в основному   відповідають Санітарному регламенту. Кількість здобувачів освіти не перевищує проектну потужність закладу освіти.
    Завдяки співпраці із спонсорами, Туменською сільською радою, батьками учнів вдається створити в закладі освіти умови для його повноцінного функціонування. 
  Здобувачі освіти, працівники закладу освіти здійснюють свою діяльність у безпечних  умовах.
    В закладі освіти наявні навчальні кабінети й приміщення, необхідні для реалізації Наскрізної освітньої програми.
   Приміщення закладу  естетично оформлене, озеленене.
 Технологічне обладнання котельні дозволяє забезпечити температурний режим закладу освіти відповідно до нормативно – правових вимог.
 Заміна вікон на енергозберігаючі сприяє значному збереженню тепла та покращенню теплового режиму в закладі освіти.   Ведеться  робота із заміни електричних ламп розжарювання на енергозберігаючі.
  В 2021 році проведено поточний ремонт всіх навчальних кабінетів, санвузлів, підсобних приміщень, ремонт  технологічного обладнання та устаткування, проводяться роботи з ремонту шкільних меблів (заміна дерев’яних конструкцій парт, стільців, столів),
  Розподіл класів за навчальними кабінетами  відбувається із врахуванням  чисельності здобувачів освіти, їхніх особливих потреб, площі навчальних приміщень.
  Територія закладу недоступна для несанкціонованого заїзду транспорту. Приміщення недоступні для сторонніх осіб.
  Заклад освіти забезпечений шкільним автобусом, який забезпечує безпечний підвіз здобувачів освіти за маршрутами: заклад освіти  - с. Тумень,  заклад освіти  - с. Городище, заклад освіти - с. Тумень.
  В 2021 році значно покращилося забезпечення закладу освіти необхідною кількістю інвентарю для прибирання приміщень, мийними та дезинфікуючими засобами.
  Кожен навчальний кабінет має паспорт, в якому відображені загальні санітарно-гігієнічні умови приміщення, організація робочих місць, режим роботи.
  Усі навчальні кабінети закладу освіти підключено до мережі Інтернет. У приміщенні прокладено локальну мережу за допомогою кабелів та WiFi точок доступу. Доступ до мережі Інтернет мають вчителі, учні, батьки та інші відвідувачі закладу освіти. Однак швидкість доступу здійснюється на позначці 8 МБіт/с.
   Послуги з доступу до Інтернету  надаються провайдером УАРНет, який  в с. Тумень не проводить швидкісні оптоволоконні лінії. Тому відсутня можливість підключення закладу освіти до швидкісного Інтернету.
  Серед основних проблем інформатизації освітнього процесу слід виокремити 2 найголовніші: оновлення парку комп’ютерної техніки із доведенням її до формули 1ПК на 10 учнів при умові, що до цього переліку включити ті комп’ютери, які використовуються учнями (не враховуючи застарілі, ПК для класів НУШ, навчальних кабінетів та адмінперсоналу); проведення оптоволоконних швидкісних ліній у заклад освіти.
  З метою забезпечення виконання Концепції stem, в 2021 році створено навчальний кабінет фізики, навчальний кабінет математики, однак  їх обладнання потребує поповнення відповідно до переліку їх навчального обладнання.
   Значно покращилося оснащення ресурсної кімнати відповідними корекційними засобами з урахуванням нозологій дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються в інклюзивних класах.                  
  Педагогічний колектив докладає зусиль для того, щоб освітній простір закладу освіти сприяв формуванню в учнів ключових компетентностей.      Особливо активно цей процес відбувається в кімнатах початкового навчання в зв’язку із реалізацією Концепції нової української школи.
  Так створено зону для відпочинку учасників освітнього процесу, за спонсорські кошти придбано засоби візуалізації шкільного коридора, закладу дошкільної освіти, кабінету фізики
   В закладі освіти функціонує шкільний музей, в навчальних кабінетах та на коридорі розміщені державна символіка, портрети учасників Другої світової війни та учасників бойових дій, зображення, що популяризують здоровий спосіб життя,  в кабінеті математики  – математичні формули, зображення геометричних фігур, в кабінеті фізики – зображення Сонячної системи, сузір’я.
  Значно покращилося навчально – методичне забезпечення кабінету хімії та біології: придбано постійно діючі стенди «Періодична система хімічних елементів ім. Д.І. Менделєєва», «Розчинність кислот, основ, солей у воді», «Ряд електронегативності», засоби візуалізації (вчитель Гузич М.П.).
  В 2020/2021 навчальному році завершена заміна вікон на енергозберігаючі,  проведено ремонт внутрішньої системи теплопостачання з врахуванням недоліків, виявлених в опалювальному сезоні 2020/2021 років, частково усунуті підтікання даху будівлі, придбані нові сучасні стенди з безпеки життєдіяльності (вчитель Редзель Л.Г.).
   Придбано стенди для навчального кабінету англійської мови (вчитель Цибульська Т.В.). 
  Значні кошти виділені засновником для придбання нових сучасних меблів. Так виділені кошти в сумі 75 тис грн. для придбання нових сучасних меблів для облаштування робочих місць для працівників закладу освіти, для удосконалення матеріально – технічного забезпечення освітнього процесу.
Усі навчальні кабінети забезпечені засобами ауді- та відеовідтворення.  
Однак лише 40% навчальних кабінетів обладнані засобами навчання відповідно до вимог законодавства та Наскрізної освітньої програми, решта – потребують доукомплектування.
  Гостро стоїть проблема перекриття даху закладу освіти. 
   Вкрай необхідно провести ремонтні роботи у приміщенні майстерні трудового навчання, яке застаріле та не використовується в освітньому процесі.
   Потребує капітального ремонту приміщення спортивної зали. В 2020 році виготовлено проектно – кошторисну документацію для його проведення, однак через брак коштів капітальний ремонт відтерміновано. Особливості її розміщення створює додаткові незручності як здобувачам освіти, так і педагогічному колективу, утруднює вирішення проблеми доступності до нього особам з особливими освітніми потребами.
     Відсутні необхідні для організації освітнього процесу з фізики дидактичні, демонстраційні матеріали та лабораторне обладнання;
Через брак приміщень методичний кабінет поєднується з учительською кімнатою. Персональні робочі місця є лише для частини педагогічних працівників, існує потреба у облаштуванні робочих місць для працівників та зони для відпочинку учасників освітнього процесу. З метою вирішення цієї проблеми  в 2019 році переобладнано кімнату для зберігання спортивного інвентаря, до обладнано робоче місце вчителя фізкультури. 
 Нагальною є проблема створення та функціонування  інформаційно-ресурсного центру, що використовується для індивідуальної, групової, проектної та іншої роботи у рамках освітнього процесу, оскільки Туменська публічно – шкільна бібліотека не є структурним підрозділом закладу освіти, розміщена в окремому віддаленому приміщенні,  що утруднює вільний доступ до неї дітей та її належне використання в освітньому процесі як інформаційно-ресурсного центру.
4. Організація освітнього процесу в 2020/2021 навчальному році   
  На виконання листа Міністерства освіти і науки України від 15.12.2020 №1/9-692  «Про запровадження карантинних обмежень», наказу Туменського ЗЗСО від 11.01.2021 р. №03 № «Про організацію освітнього процесу в умовах посилених карантинних обмежень»  освітній процес у закладі освіти з 18 січня по 22 січня 2021 року було організовано за дистанційними технологіями.
  В зв’язку з несприятливими погодніми згідно ухвали педагогічної ради було організовано освітній процес за дистанційними технологіями 12 та 19 лютогог.
   Педагогічними працівниками було забезпечено виконання Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти, що затверджене наказом Міністерства освіти і науки України від 08 вересня 2020 року № 1115.
Класними керівниками здійснювався контроль за місцем перебування учнів за допомогою сучасних інформаційних технологій: створено вайбер-групи, до яких включено директора ЗО, вчителів, учнів, батьків, практичного психолога, медичну сестру.
Освітню діяльність за технологіями дистанційного навчання було організовано з урахуванням принципу здоров'язбереження, із уникненням емоційного, ментального та фізичного перевантаження учнів. Усім учням був забезпечений доступ до навчальних матеріалів та завдань шляхом використання різних засобів обміну інформацією.  Вчителі використовували різні методи та технології, щоб навчання було ефективним та цікавим.
На сайті закладу освіти було своєчасно розміщено матеріали для навчання, посилання на відеоуроки та уроки в онлайн-режимі. Навчання здійснювалося за допомогою  платформи «Всеукраїнська школа онлайн», відеоконференції організовувалися через Zoom, Google Meet, Viber. Берестень Т.І., вчитель інформатики, освітній процес організувала в «Google Classroom».
Оцінювання результатів навчальної діяльності  здійснювалось у синхронному або асинхронному режимі. Результати оцінювання навчальних досягнень вчителі повідомляли учням в індивідуальному порядку, шляхом використання одного із засобів зв'язку (електронної пошти, смс-повідомлення, повідомлення в одному з месенджерів, повідомлення по телефону тощо).
5. Організація інклюзивного навчання  
  Головною метою на сучасному етапі навчання педагогічний колектив вважає допомогти кожній дитині досягнути певних успіхів, реалізувати духовні, комунікативні, пізнавальні й творчі потреби. Тому співпраця продуктивного співробітництва вчителів школи, учнів, батьків і громадських структур спрямовані на досягнення кожною дитиною значущих для неї особистісних і колективних успіхів, які дитина усвідомлює як позитивний розвиток її здібностей.
У 2020-2021 н.р. згідно  висновків Дубровицького  ІРЦ, з метою реалізації державної політики з питань забезпечення права дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку, на здобуття якісної освіти, інтеграції їх до загального освітнього простору, надання їм психолого-соціальної та педагогічної підтримки для адаптації серед однолітків та підготовки до самостійного життя у соціумі та враховуючи побажання батьків було створено 3 класи з інклюзивною формою навчання: 3,4 та 5.
  Для організації інклюзивного навчання дітей з особливими освітніми потребами  створено належні умови:
- забезпечення необхідними навчально-методичними і наочно-дидактичними посібниками та індивідуальними технічними засобами навчання;
- облаштування ресурсної кімнати;
- забезпечення відповідними педагогічними кадрами;
- розклад уроків для дітей з особливими освітніми потребами було складено з урахуванням індивідуальних особливостей їх навчально-пізнавальної діяльності, динаміки розумової працездатності протягом дня і тижня та з дотриманням санітарногігієнічних вимог.
    Особистісно орієнтоване спрямування освітнього процесу забезпечують асистенти вчителя: в 3 класі – Совко А.І. та Богатько М.В., в 4 класі- Мазанович Н.В., в 5 клсі – Гузич М.П.
   Оцінювання навчальних досягнень дітей з особливими освітніми потребами здійснюється згідно з критеріями оцінювання навчальних досягнень учнів та обсягом матеріалу, визначеним індивідуальною навчальною програмою.
   Діти з особливими освітніми потребами залучаються до позакласної та позашкільної роботи з урахуванням їх інтересів, нахилів, здібностей, побажань, віку, індивідуальних особливостей навчально-пізнавальної діяльності та стану здоров'я.
    Дирекцією закладу освіти було проведено та вжито багато заходів, які б допомогли дітям і батькам адаптуватись до інклюзивної форми навчання. Але залишаються ще сім’ї, які віддають перевагу замовчуванню проблеми, ніж вирішувати її. З такими батьками ведеться роз’яснювальна робота за участю педагогічних працівників, практичного психолога.
6. Рівень навчальних досягнень учнів.
Середній бал навчальних досягнень здобувачів освіти 5 – 11 класів
за підсумками 2020/2021 навчального року
Клас
К-сть учнів
Середній бал
Класний керівник
5
15
9,1
Мазанович В.В.
6
16
8,2
Гузич М.П.
7
16
7,2
Мазанович Н.В.
8
20
6,5
Дерачиць Н.М.
9
15
7,2
Цибульська Т.В.
10
19
7,7
Редзель Л.Г.
11
7
8,2
Лущик О.Г.
Всього
109
7,7
Аналізуючи дані, можна зробити висновок: середній бал навчальних досягнень здобувачів освіти 5 – 11 класів за підсумками 2020/2021 навчального року становить 7,7.
7.Створення безпечного освітнього середовища
Головною метою діяльності колективу Туменського ЗЗСО є створення безпечного освітнього середовища, вільного від будь-яких форм насильства та дискримінації.
  Окрім того в 2020/2021 навчальному році  діяльність закладу освіти була спрямована на профілактику поширення гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СоV-2».
 Працівники закладу освіти забезпечити виконання заходів безпеки під час карантину, дотримання порядку  дій у випадку виявлення ознак хвороби, проводили роз’яснювальну роботу  про коронавірус, його поширення та симптоми, розміщували інформаційні матеріали на сайті закладу освіти та шляхом візуалізації приміщень закладу освіти, зокрема коридора.
  Карпович Т.М., завгоспом закладу освіти, організовано персонал закладу для проведення провітрювання та дезінфекції приміщень згідно вимог.
У закладі створено безпечні умови перебування дітей, організовано систему профілактичної роботи, призначено відповідального за організацію роботи з профілактики дитячого травматизму.
Організовано чергування вчителів та учнів–старшокласників на перервах.  Постійно проводяться бесіди і інструктажі щодо попередження дитячого травматизму при поїздках в шкільному автобусі.
З метою формування в учнів навичок поведінки в надзвичайних ситуаціях створено дружину юних пожежників. Окрім того, в закладі створено загін юних інспекторів руху.
Антибулінгова політика є частиною інших політик та спирається на положення таких документів закладу, як Статут, Правила поведінки тощо та відповідає чинному законодавству (стаття 173-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення). Антибулінгова політика стосується кожного у закладі:
• будь-які прояви, форми булінгу (цькування) є неприпустимими;
• кожен учасник освітнього процесу має право почуватися захищеним;
• надання підтримки усім працівникам закладу для створення ними позитивної атмосфери задля попередження булінгу (цькування);
• будь-які прояви булінгу розглядаються згідно алгоритму роботи з випадками булінгу;
• постійний моніторинг виконання та регулярний перегляд антибулінгової політики навчального закладу;
• успішність виконання антибулінгової програми є відповідальністю кожного учасника освітнього процесу.
  З метою попередження конфліктних ситуацій та виявлення учнів, схильних до правопорушень здійснюється постійний аналіз відвідування учнями школи. Тривалі пропуски занять без поважної причини або систематичні пропуски окремих занять можуть свідчити про наявні проблеми у сім’ї здобувача освіти або його особистісні проблеми, які родина не відрегулювала.
Упродовж листопада проведено тиждень безпеки учасників дорожнього руху. Матеріали проведення Тижнів знань з основ безпеки життєдіяльності було надіслано на електронну адресу відділу освіти, молоді та спорту Дубровицької районної державної адміністрації. За підсумками Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності відзначено високий рівень підготовки та проведення Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності в закладі, творче і самобутнє втілення заданої теми, активну роботу щодо залучення учнівської молоді до засвоєння знань та формування навичок безпечної поведінки в оточуючому середовищі.
Така робота дає позитивні результати: упродовж 2015 - 2020 років не зареєстровано випадків травмування дітей під час освітнього процесу.
З 2015 по 2020 рік не надійшло жодного повідомлення про дорожньо-транспортні пригоди за участю учнів.
У І семестрі 2021 року стався один випадок травмування дітей дома, в 2020 році не сталося жодного випадку,  (2019 рік - сталося 4 випадки травмування дітей дома, 2018 рік - 1 випадок травмування учнів дома, 2017 рік - 4 випадки, 2016 рік - 2 випадки травмування учнів дома).
  28 квітня 2021 року у закладі було проведено День охорони праці під девізом “Передбачати, готуватися та реагувати на кризи - ІНВЕСТУЙМО ЗАРАЗ У СТІЙКІ СИСТЕМИ БЗР”.
Міжнародна організація праці оголосила 28 квітня Всесвітнім днем охорони праці для того, щоб привернути увагу світової громадськості до масштабів проблеми, а також до того, яким чином створення та просування культури охорони праці може сприяти зниженню щорічної смертності на робочому місці.
Цьогоріч Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі присвячений стратегіям зміцнення національних систем безпеки та здоров’я на роботі, спрямованим на посилення життєстійкості та протидії нинішнім і майбутнім кризам з урахуванням винесених уроків і набутого досвіду в сфері праці.
Через пандемію COVID-19 уряди країн, роботодавці, працівники та населення в цілому стикнулися з безпрецедентними викликами, пов’язаними з цим вірусом, та численними наслідками, які він спричинив у сфері праці.
У 2021 році Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі присвячений залученню потенціалу елементів системи БЗР, визначених у Конвенції 2006 року про основи, що сприяють безпеці та здоров’ю на роботі.
У рамках Дня охорони праці первинна профорганізація закладу освіти провела ряд заходів щодо вирішення проблемних питань безпеки праці, здійснення профілактичних заходів із запобігання і зменшення виробничого травматизму, підвищення культури охорони праці.
Загурою Н.В., головою профкому, організовано круглий стіл "Передбачати, готуватися та реагувати на кризи – інвестуймо зараз у стійкі системи безпеки здоров’я та роботі», під час якого розглянуто питання про те, як нинішня криза демонструє важливість зміцнення систем БЗР, включно зі службами безпеки та охорони здоров’я на роботі як на національному рівні, так і на рівні підприємств.
Адміністрацією закладу освіти розглянуто в черговий раз з колективом Положення про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти, яке визначає єдину систему організації роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу (учнів, студентів, курсантів, слухачів, аспірантів та працівників закладів освіти), а також обов’язки керівників та посадових осіб щодо забезпечення безпечних та нешкідливих умов навчання, утримання і праці, запобігання травматизму. Проведено перевірку інструкцій з охорони праці та безпеки життєдіяльності, відповідність вимогам та правильність ведення журналів реєстрації інструктажів; здійснено перевірку відповідності класних кімнат вимогам гігієни навчання та праці.
  З учнями були проведені бесіди та різні виховні заходи спрямовані на дотримання вимог охорони життя та здоров’я під час освітнього процесу та в побуті:
- сюжетно-рольові ігри «Викликаємо служби 101, 102, 103, 104»;
- практикуми «Основні правила поведінки при виявленні маловідомих предметів»;
- бесіди на тему «Основні правила поведінки при виявленні маловідомих предметів»;
- вікторини «Будь обережним на дорозі!»;
- моделювання ситуації звернення за телефоном довіри;
- перегляд відеороликів, обговорення поведінки персонажів, їхнього ставлення до збереження здоров’я свого та інших.
Було організовано конкурс дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей». Переможниця конкурсу Карпович Анастасія, учениця 2 класу, під керівництвом Марії Василівни Богатько, вчителя початкових класів, зайняла ІІІ місце в обласному етапі.
Редзель Л.Г. на уроках «Основи здоров’я» з учнями провела цілу низку бесід з охорони праці: «Безпечна праця – право кожної людини», «Охорона праці – запорука життя».
Берестень Т.І., вчитель інформатики, нагадала учням правила роботи в комп’ютерному класі.
   Основні завдання щодо підготовки цивільного захисту (далі ЦЗ) на 2020-2021 н. р. в цілому виконані.
30 квітня 2021 року в закладі було проведено День цивільного захисту і об’єктового тренування.
    Під час занять із учнями класними керівниками було обговорено плани евакуації з приміщення, розглянуто особливості евакуації населення у разі виникнення надзвичайної ситуації у мирний час та в особливий.
По сигналу «Увага всім!» організовано оповіщення по ввідній «Пожежна тривога» за допомогою дзвінкової сигналізації. Учні евакуювались із приміщення школи на футбольне поле. Евакуація учнів, вчителів, техперсоналу пройшла за 3 хв. чітко й організовано. Всі учасники освітнього процесу діяли грамотно та впевнено, продемонстрували зібраність і дисциплінованість.
    Мазанович О. М., дільничний інспектор Державної прикордонної служби України, під час зустрічі з учнями 9 – 11 класів провів роз’яснювальну роботу щодо  необхідності дотримання правил безпеки із незнайомими та вибухонебезпечними предметами, особливостями цивільного захисту населення в разі виникнення надзвичайної ситуації у мирний та в особливий час.
   Зелінською Р.П., класним керівником 1 класу,  проведено бесіду з обговоренням презентації «Нехай вогонь в серцях палає, а пожеж хай не буває».
   Микуляк Н.В., класним керівником 2 класу, організовано конкурс малюнків «Професії сміливих людей» та розв’язування кросвордів «Пожежник і пожежа».
День цивільного захисту в третьокласників розпочався з  перегляду навчального фільму «Надання першої долікарської допомоги» щодо дій людей в умовах загрози та виникнення надзвичайних ситуацій. Після перегляду фільму учні змогли закріпити отриманні знання на практиці. Всі, хто бажав, мали змогу навчитися робити непрямий масаж серця, міряти пульс та артеріальний тиск, зупиняти кровотечу.
Загурою Н.В., класним керівником 3 класу,  організовано майстер-клас «Ватно-марлеві пов’язки в дії».
Учні 5 класу разом із класним керівником Мазанович В.В. відпрацьовували навички надання першої медичної допомоги без участі дорослих. Разом із Діжурко С.І., медсестрою закладу, опрацювали використання засобів індивідуального захисту.
Редзель Л.Г., вчитель основ здоров’я, організувала для учнів основної школи перегляд відеофільму «Надзвичайні ситуації».
Леоновець М.В., вчитель фізичної культури, з учнями 9 класу апробували використання вогнегасників у дії.
Мазанович В.В., практичний психолог, ознайомила учнів 8 – 9 класів із психологічними аспектами поведінки в місцях масового скупчення людей, провела бесіду «Психологія натовпу», вчила учнів керувати своєю поведінкою.
  Усі заходи супроводжувалися переглядом відеоматеріалів, презентацій,  що висвітлювали питання надзвичайних ситуацій. 
День цивільного захисту було проведено на достатньому організаційно-методичному рівні: педагоги обмінялися досвідом з організації освітньої роботи з питань безпеки життєдіяльності, а школярі отримали багато корисної інформації та закріпили її на практиці. Заходи сприяли формуванню навичок визначення алгоритмів дій при виникненні надзвичайних ситуацій різного характеру, сприяли розвитку морально-психологічної стійкості та готовності до дій в екстремальних ситуаціях, вихованню відповідального ставлення до власної та колективної безпеки.
    З 17 по 21 травня проведено Тиждень безпеки дорожнього руху. Для проведення занять з безпеки дорожнього руху педагоги використовували YouTube-канал «Безпечна країна».
Класні керівники 1-11 класів провели Єдиний національний урок з безпеки дорожнього руху на тему «Безпечна дорога додому». Класні керівники використовують сучасні форми та методи навчання, що активізують розумову діяльність учнів, сприяють підвищенню у них інтересу до вивчення правил дорожнього руху. Змістовно пройшов урок саме в 9 класі (класний керівник Цибульська Т.В.).
В роботі з учнями були використані різноманітні форми роботи, а саме: ігрові, тренінгові технології, інтерактивні форми виховної діяльності з урахуванням вікових особливостей учнів.
Учні 1 класу, під керівництвом Зелінської Р.П., малювали на асфальті дорожні знаки та грали у рухливі ігри «Горобчики і автомобілі», «Кольорові автомобілі».
Микуляк Н.В., класний керівник 2 класу, провела вікторину "Дорожня грамота". Школярі правильно відповіли на запитання  і отримали значки "Я знаю правила дорожнього руху", також практично вчилися переходити дорогу
Третьокласники переглянули відео презентацію «Дорожні знаки», «Увага! На дорозі діти!». Взяли участь у шоу-вікторині «Знавці дорожнього руху». Проведено практичне заняття "Правила дорожнього руху".
Класний керівник 6 класу Гузич М.П. підготувала виховне заняття «Безпека дорожнього руху - це життя». У цікавій ігровій формі діти повторили правила дорожнього руху, переглянули відеопрезентацію та взяли участь у конкурсі дитячих малюнків "Безпечна дорога до школи".
Для учнів 7 класу класний керівник Мазанович Н.В. підготувала інформаційну хвилинку «Правила поведінки на вулицях і дорогах». Також учні випробували себе у вікторині з правил дорожнього руху та спробували правильно розмістити дорожні знаки.  
Учнівська рада «Лідер» підготувала інформаційні буклети «Правила дорожнього руху».
 В рамках акції «Будь помітний на дорозі» для всіх учнів було придбано світлоповертальні елементи.
Вся робота протягом тижня була спрямована на підвищення поінформованості учасників освітнього процесу про негативні наслідки дорожньо-транспортних пригод та стимулювання дій, спрямованих на усунення основних факторів ризику дорожньо-транспортного травматизму.
 Затверджено План заходів щодо створення в закладі освіти належних умов для безпечного та якісного харчування дітей План заходів з реалізації Національної стратегії розбудови безпечного і здорового освітнього
середовища у новій українській школі на 2021 рік, забезпечується їх виконання.
   Психолого-педагогічна діяльність закладу освіти, спрямована на профілактику і подолання булінгу, ґрунтується на принципі єдності та системності. До неї залучені адміністрація закладу освіти, класні керівники 1-11 класів, батьківська громада, практичний психолог, лідери учнівського самоврядування, які активно реалізують політику закладу освіти з профілактики проявів булінгу, мобінгу, кібербулінгу та кібермобінгу серед учнівської молоді.
 
8. Учнівська врядування
  Органом учнівського врядування в закладі освіти є учнівська рада «Лідер», діяльність якої вміло організовує педагог – організатор Прокопчук Н.Г.    Уся діяльність учнівської ради висвітлена на інформаційному сайті закладу освіти, ґрунтується на педагогіці партнерства та носить системний характер. В її основу покладено проєктну діяльність.
     Члени учнівської ради «Лідер»
  • взяли участь у проєкті "Моя кар’єра в Україні" (лідери: Дворецький В. Д., Прокопчук С. В., Діжурко І. Ю., Стрибулевич Б. Ю.),
  • були учасниками онлайн-навчання лідерів учнівського самоврядування (Дворецький В. Д., Прокопчук С. В., Діжурко І. Ю., Стрибулевич Б. Ю., Коржовник Ю. В., Леоновець Д. І.).
  • взяли участь у програмі «Школа активної учнівської молоді «АКТИВАЦІЯ» (Драпеза Г. С., Дворецький В. Д., Прокопчук С. В., Діжурко І. Ю., Бензюк Т. В.).
 9. Робота з обдарованими дітьми
  Одним з основних завдань роботи закладу освіти є розвиток дитячої обдарованості.  Вирішенню цього завдання сприяє реалізація  варіативної частини навчального плану.   Певна частина годин використовується для проведення додаткових індивідуальних занять за предметами навчального плану. У 2020-2021 навчальному році вчителі  проводили індивідуальні заняття (українська мова, хімія, зарубіжна література, математика, «Захист Вітчизни»), працювали спецкурси, курси за вибором такі, як: «Вирішую конфлікти та будую мир навколо себе» «Психологія спілкування», «Екологічна абетка», «Алгебраїчне розв’язування задач », «Українознавство» тощо.
   Цікавимо пройшли  предметні дні з української мови та літератури, біології, тиждень початкової школи.
І етап конкурсів
з/п
Конкурси
Переможці й призери
Прізвище, ім’я,
по батькові вчителя
1.
Конкурс читців-аматорів
«Кобзарева струна не вмирає»
ІІІ місце, Діжурко Тетяна,
7 клас
Мазанович
Наталія Володимирівна
2.
Конкурс "Юна зірка»
ІІ місце, Пилипчук Діана,
1 клас
Богатько Марія Василівна
ІІІ місце, Юрчук Микола,
6 клас
Кисельова Наталія Григорівна
 ІІ (обласні) етапи конкурсів
з/п
Конкурси
Переможці й призери
Прізвище, ім’я,
по батькові вчителя
1.
Екологічний конкурс «Мете-лик-німий шедевр природи»
І місце, Воробей Юрій, 7 клас
Мазанович Наталія Володимирівна
2.
Заочний гуманітарний конкурс
"Космічні фантазії"
ІІ місце, Пожарська Вікторія, 2 клас
Микуляк Ніна Володимирівна
ІІ місце, Дворецький Віталій та Прокопчук Станіслав,
учні 11 класу
Прокопчук Наталія Герасимівна
ІІІ місце, Прокопчук  Соломія, 5 клас
Дерачиць Ірина Миколаївна
ІІІ місце, Діжурко Ілля,
11 клас
Дерачиць Надія Михайлівна
3.
Обласний тур Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв навчальних закладів "Край, в якому я живу"
ІІІ місце, Діжурко Ілля,
11 клас
Діжурко Олена Адамівна
4.
Всеукраїнський конкурс малюнка “Охорона праці очима дітей” – 2021
ІІІ місце, Карпович Анастасія, 2 клас
Богатько Марія Василівна
Спортивні конкурси, змагання, турніри
з/п
Конкурси, турніри
Переможці й призери
Прізвище, ім’я,
по батькові вчителя
1.
Сімейні перегони
І місце ( ІІ етап)
Леоновець Марія Віталіївна
                              
ІІІ місце (ІІІ етап)
2.
Турнір з футболу ім. О.Новика
І та ІІІ місце
3.
Турнір з футболу до Дня захисту дітей
ІІ місце
Онлайн-олімпіади
з/п
Олімпіада
Переможці й призери     
Прізвище, ім’я,
по батькові вчителя
1 клас
1.
Я досліджую світ
(«На урок»)
диплом ІІ ступеня,   Хомич Тимофій
Зелінська Руслана Павлівна
диплом ІІ ступеня, Новик Даша
диплом ІІ ступеня, Красовська Ілона
диплом ІІ ступеня, Діжурко Богдана
2.
Математика
(«На урок»)
диплом І ступеня, Хомич Тимофій
Зелінська Руслана Павлівна
диплом І ступеня, Новик Даша
диплом І ступеня, Красовська Ілона
диплом ІІ ступеня,  Стрибулевич Софія
диплом І ступеня, Діжурко Богдана
3.
Предмети початкової школи. Зима
(«На урок»)
диплом І ступеня,  Зелінська Ангеліна
Зелінська Руслана Павлівна
диплом І ступеня, Хомич Тимофій
диплом ІІІ ступеня,  Красовська Ілона
диплом ІІ ступеня, Діжурко Богдана
3 клас
4.
Математика
(«На урок»)
диплом І ступеня, Новик Іванна,
Загура Наталія Вікторівна
диплом І ступеня, Мазанович Наталія
диплом ІІ ступеня, Мазанович Мар’яна
диплом ІІ ступеня, Діжурко Денис
диплом ІІ ступеня, Діжурко Петро
5.
Предмети початкової школи. Осінь
(«На урок»)
диплом І ступеня, Діжурко Денис
Загура Наталія Вікторівна
диплом І ступеня, Мазанович Наталія
диплом І ступеня, Мазанович Мар’яна
4 клас
6.
Українська мова і література
(«На Урок»)
диплом І ступеня, Мазанович Артем
Мазанович Людмила Григорівна
диплом І ступеня, Козак Артем
диплом ІІ ступеня, Новик Юрій
диплом ІІ ступеня, Пилипчук Олексій
диплом ІІ ступеня, Гузич Руслана
диплом ІІІ ступеня, Коржовник Ірина
диплом ІІІ ступеня, Драпеза Василь
диплом ІІІ ступеня, Конюська Олександра
диплом ІІІ ступеня, Діжурко Соломія
диплом ІІІ ступеня, Пожарська Єлизавета
7.
Математика
(«На Урок»)
диплом І ступеня, Козак Артем
Мазанович Людмила Григорівна
диплом І ступеня, Виднічук Аліна
диплом ІІ ступеня, Мазанович Дмитро
диплом ІІ ступеня, Гузич Руслана
диплом ІІІ ступеня, Драпеза Василь
диплом ІІІ ступеня, Конюська Олександра
диплом ІІІ ступеня, Діжурко Соломія
диплом ІІІ ступеня, Пожарська Єлизавета
5 клас
8.
 Всеосвіта.
Весна 2021
диплом І ступеня, Карпович Ксенія
Мазанович Варвара Валентинівна
диплом ІІ ступеня,  Жданюк Софія
9.
Українська мова і література
(«На Урок»)
диплом І ступеня,  Прокопчук Соломія
Дерачиць Ірина Миколаївна
диплом І ступеня, Богатько Артем
6 клас
10.
Географія. Зима
(«На урок»)
диплом ІІІ ступеня, Богатько Валерія
Редзель Лариса Григорівна
диплом ІІІ ступеня, Петрушко Христина
11.
Географія. Зима
(«На урок»)
диплом ІІІ ступеня, Мазанович Мирослава
Редзель Лариса Григорівна
12.
Біологія
(«На урок»)
диплом І ступеня, Козак Максим
Гузич Марія Петрівна
диплом ІІ ступеня, Богатько Валерія
диплом ІІІ ступеня, Гречко Дарина
диплом ІІІ ступеня, Петрушко Христина
8 клас
13.
Географія. Зима
(«На урок»)
диплом ІІІ ступеня, Діжурко Анатолій
Редзель Лариса Григорівна
9 клас
14.
Англійська мова
(«На урок»)
диплом ІІІ ступеня, Діжурко Вікторія
Цибульська Тамара Віталіївна
диплом ІІІ ступеня, Богельський Станислав
10 клас
15.
Англійська мова
(«На урок»)
диплом ІІ ступеня, Гречко Аліна
Цибульська Тамара Віталіївна
диплом ІІІ ступеня, Діжурко Софія
диплом ІІІ ступеня, Драпеза Марія
11 клас
16.
Хімія («На урок»)
диплом ІІ ступеня, Прокопчук Станислав
Гузич Марія Петрівна
диплом ІІІ ступеня, Дворецький Віталій
Онлайн-конкурси
1 клас
1.
Всеукраїнський конкурс «Зимові свята в традиціях нашого народу»
диплом ІІ ступеня,  Зелінська Ангеліна
Зелінська
Руслана Павлівна
5 клас
2.
Всеукраїнській конкурс «Будьмо гідними»
диплом І ступеня,  Прокопчук Соломія
Мазанович Варвара Валентинівна
3.
Всеукраїнський конкурс «Зимові свята в традиціях нашого народу»
диплом І ступеня, Прокопчук Соломія
Дерачиць Ірина Миколаївна
диплом І ступеня, Діжурко Олександра
диплом І ступеня, Богатько Артем
диплом І ступеня, Жданюк Софія
4.
Всеукраїнський інтернет-конкурс
«150 імен Лесі Українки»
диплом І ступеня, Прокопчук Соломія
Дерачиць Ірина Миколаївна
диплом І ступеня, Діжурко Олександра
5.
Всеукраїнський конкурс «#ТГШ207: Таємниця генія Шевченка»
диплом І ступеня,  Прокопчук Соломія
Дерачиць Ірина Миколаївна
диплом І ступеня, Діжурко Олександра
клас
6.
Всеукраїнський конкурс «Зимові свята в традиціях нашого народу»
диплом І ступеня, Богельський Станислав
Дерачиць Ірина Миколаївна
диплом І ступеня, Петрушко Христина
диплом І ступеня, Діжурко Вікторія
диплом ІІ ступеня, Леоновець Діана
7.
Всеукраїнський інтернет-конкурс
«150 імен Лесі Українки»
диплом І ступеня, Фараджова Роксана
Дерачиць Ірина Миколаївна
диплом І ступеня, Петрушко Христина
диплом ІІ ступеня, Леоновець Діана
диплом ІІ ступеня, Діжурко Вікторія
8.
Всеукраїнський конкурс «#ТГШ207: Таємниця генія Шевченка»
диплом І ступеня, Фараджова Роксана
Дерачиць Ірина Миколаївна
диплом І ступеня, Петрушко Христина
диплом І ступеня, Діжурко Вікторія
диплом І ступеня, Карпінська Олександра
10 клас
9.
Всеукраїнський конкурс «Українське народознавство»
диплом ІІІ ступеня, Коржовник Юлія
Мазанович Варвара Валентинівна
11 клас
10.
Всеукраїнський конкурс «Будьмо гідними»
диплом І ступеня,  Діжурко Ілля
Мазанович Варвара Валентинівна
11.
Всеукраїнський конкурс «Вода є життя»
диплом ІІІ ступеня, Прокопчук Станислав
Гузич Марія Петрівна
10. Науково – методична робота з педагогічними працівниками
 Методична робота з педпрацівниками була спрямована на виконання Законів України «Про повну загальну середню освіту», «Про освіту», «Про забезпечення функціонування української мови як державної», на підвищення кваліфікації вчителів, що передбачає систематичну колективну діяльність, яка спрямована на впровадження в практику досягнень науки і професійної майстерності, інноваційних педагогічних технологій У 2020-2021 навчальному році освітня діяльність педагогічного колективу здійснювалася відповідно до обраної навчальної стратегії, спрямованої на особистісно зорієнтоване навчання та виховання кожного учасника процесу.
   Підвищення кваліфікації учителів зазнало суттєвих змін. Замість обов’язкового один раз на 5 років проходження курсів підвищення кваліфікації педагоги отримали право щорічного 30-тигодинного підвищення кваліфікації в установах, закладах та організаціях на свій усвідомлений вибір. 
   Учителі закладу освіти – активні учасники фахових конкурсів
Конкурс-ярмарок педагогічних ідей та інновацій
Переможці й призери
Прізвище, ім’я,
по батькові вчителя
І місце
Зелінська Руслана Павлівна
І місце
Берестень Тетяна Іванівна
ІІ місце
Загура Наталія Вікторівна
ІІ місце
 Редзель Лариса Григорівна
ІІІ місце
Микуляк Ніна Володимирівна
Учителі початкових класів: Загура Наталія Вікторівна, Зелінська Руслана Павлівна, Микуляк Ніна Володимирівна – взяли участь у проведенні уроку задля безпеки дітей в Інтернеті в рамках освітнього проєкту #Stop_sexтинг.
Дерачиць Ірина Миколаївна, вчитель української мови та літератури, та Прокопчук Наталія Герасимівна, педагог-організатор, стали учасниками регіональної інтернет-конференції, присвяченої 30-річчю Незалежності України з теми: «Сучасний урок у Новій українській школі». Матеріали педагогів розміщено на сайті РОІППО.
Цибульська Тамара Віталіївна, класний керівник 9 класу, організувала участь дітей у найбільшому уроці світу «Знаю права і змінюю світ».
Берестень Тетяна Іванівна, вчитель інформатики, та Дерачиць Ірина Миколаївна, вчитель української мови та літератури, Прокопчук Наталія Герасимівна, педагог-організатор, та Цибульська Тамара Віталіївна, вчитель англійської мови, взяли участь разом з учнями 7 – 9 класів у першому Національному онлайн-уроці для учнів і вчителів на тему «Що таке Парламент та як він впливає на моє життя?», що був організований проєктом ЄС-ПРООН з парламентської реформи спільно з Освітнім Центром Верховної Ради в рамках міжнародного Тижня відкритості «Відкритий уряд» та на основі Комплексної програми парламентської просвіти.
11.Діяльність дошкільного підрозділу
  Дошкільний підрозділ (заклад дошкільної освіти, група коротривалого перебування дітей) діє відповідно до Cтатуту Туменського ЗЗСО на підставі Положення про дошкільний підрозділ Туменського закладу загальної середньої освіти Висоцької сільської  ради Сарненського району Рівненської області, схваленого педагогічною радою Туменського  закладу загальної середньої освіти  (протокол від 10.01.2021 № 03), затвердженого керівником закладу освіти (наказ  від 15.01.2021 №14-аг).
  В 2020- 2021 навчальному році освітній процес здійснювався за програмою дошкільної освіти «Впевнений старт» за 4,5 годинним режимом роботи.   Дошкільну освіту в закладі освіти здобували 13 вихованців, які підвозилися до місця навчання і додому шкільним автобусом.
  Освітньо-виховна робота в групі будувалася на основі створення спеціального предметно-розвиваючого середовища, перспективного і календарного планування відповідно до річних завдань педагогічного колективу закладу, реалізуючи освітню програму..
         Протягом року були виконані наступні завдання:
- зміцнення здоров'я вихованців через раціональне використання здоров'язберігаючих технологій та формування навичок здорового способу життя;.
 - розвиток пізнавального інтересу, інтелектуально – творчого потенціалу кожної дитини через різні види діяльності;
-  підготовка дітей до школи.
Плануючи освітню роботу в групі, методично грамотно розподіляючи діяльність дітей протягом робочого дня, враховуючи вікові та індивідуальні психологічні особливості кожної дитини окремо, вдалося досягти непоганих результатів.
Аналіз результатів діяльності за рік показав, що в групі створено  достатні умови для всебічного розвитку і виховання дітей, що забезпечують  розвиток творчих здібностей. Діти можуть вільно вибрати будь-який матеріал для своєї діяльності, виявляючи самостійність і ініціативу в оформленні даної зони, креативність при виготовленні виробів на подарунок батькам. Все це сприяє розкріпаченню дітей, формуванню позитивного емоційного настрою на весь день.
        Також в ігровому куточку створені умови для психологічного комфорту. Багато ігор і іграшок для розвитку колективізму, комунікативних навичок, дидактичних і розвиваючих ігор, які допомагають дітям грати разом і індивідуально.  Вони знаходяться в доступному зручному місці і  діти можуть самостійно вибирати вид діяльності.  
Протягом року використовувалися такі форми взаємодії як:  анкетування; консультації та бесіди.
Порівняльний аналіз рівня розвитку дітей старшої групи на кінець навчального року показав, що:
  • з пізнавального розвитку у дітей вдалося досягти непоганих результатів. Діти самостійно об'єднують різні групи предметів, що мають спільну ознаку, в єдине безлічі окремі його частини. Встановлюють зв'язки між цілим  і різними його частинами; знаходять частини і ціле за відомими частинами. Вихованці легко рахують до 10 і далі (кількісний, порядковий рахунок), називають числа в прямому порядку,  починаючи з будь-якого числа натурального ряду в межах 10.  Проте із зворотнім порядком лічби у більшості дітей виникають труднощі. Розрізняють величини: довжину (ширину, висоту). Вимірюють довжину предметів, відрізки прямих ліній, обсяги рідких і сипучих речовин за допомогою умовних заходів. Визначають часові відношення (день-ніч, ранок-вечір) Але половина дітей не може правильно і послідовно дати назву дням тижня. Орієнтуються в навколишньому просторі і на площині (лист, сторінка, поверхня стола.) 
При   ознайомленні з навколишнім світом  та художньо-творчій діяльності  досягнуто середніх результатів.
Так, діти знають назву деяких видів дерев, квітучих трав'янистих рослин, кімнатних рослин, представників тваринного світу - звірів, птахів, знають перелітних і зимуючих птахів, плазунів, комах, характерні ознаки пір року і вміють співвідносити з кожним сезоном особливості життя людей, тварин, рослин; Їм відомі правила поведінки в природі і вони у дитячому колективі намагаються дотримуватися їх; встановлюють елементарні причинно-наслідкові зв'язки між природними явищами.
Уміють вибирати і групувати предмети відповідно до пізнавального завдання, знають герб, прапор, гімн України, називають головне місто країни, мають уявлення про рідний край, його визначні пам'ятки, мають уявлення про школу, бібліотеку.
Рівень знань, умінь і навичок дітей з розділу «Розвиток мовлення» показав непогані результати: старші дошкільнята групи вміють переказувати і драматизувати невеликі літературні твори, складають за планом і зразком розповіді про предмети, за сюжетною картинкою, групою картин, вживають синоніми, антоніми, прості речення. Розрізняють поняття звук, слово. Знаходять слова із заданим звуком, хоча ще важко їм визначити місце звуку в слові.
За підсумками тестування виявлено, що рівень знань, умінь і навичок дітей з  розділу «Трудове виховання» на кінець  року знаходиться на досить високому рівні. Всі діти вміють доглядати за одягом, усувати непорядок в своєму зовнішньому вигляді, відповідально виконувати обов'язки чергових у куточку природи, планують свою трудову діяльність, відбирають матеріали, необхідні для занять, ігор.
 12. Фінансово-господарська діяльність
    Згідно рішення Виконавчого окмітетут Висоцької сільської ради від 10.12.2020 №58  з метою підвищення ефективності використання бюджетних коштів, запровадження фінансової самостійності закладу освіти, своєчасного здійснення закупівлі товарів, робіт та послуг, Туменський ЗЗСО переведено на самостійне ведення бухгалтерського обліку та фінансової звітності.
  До штатного розпису закладу освіти введено посаду бухгалтерського працівника.
  До Статуту закладу освіти внесені зміни в зв’язку із запровадженням самостійного  бухгалтерського обліку.
   Здійснена передача основних засобів та інших матеріальних цінностей на баланс закладу освіти.
   Заклад освіти визнано розпорядником бюджетних коштів. Право першого підпису має директор закладу освіти , а право другого – бухгалтер,  заклад освіти має  свій баланс, окремі рахунки в органах Казначейської служби і є повністю фінансово автономним.
   Кошторис закладу освіти, відповідно до Бюджетного кодексу України, є його  головним планово-фінансовим документом як бюджетної організації. Кошторис формується та затверджується на бюджетний період (календарний рік) і складається з двох частин – загального та спеціального фондів. Кошторис визначає обсяги і напрямки спрямування коштів, необхідних для виконання закладом освіти своїх функцій.
   Загальний фонд кошторису формується з коштів освітньої субвенції, яка передається з Державного бюджету, власних коштів бюджету засновника.
   Спеціальний фонд включає в себе позабюджетні кошти, залучені школою; але після залучення кошти спеціального фонду стають також бюджетними і підпадають під дію правил обліку, оприбуткування та звітності державних бюджетних установ. Кожний кошторис включає в себе дохідну та видаткову частини.
  Невід’ємною частиною кошторису є план асигнувань – помісячний розподіл видатків, які відповідають кошторису на рік.
    На початок нового навчального року підготовлено «тарифікаційний список», який включає в себе усіх педагогічних працівників закладу освіти, їх кваліфікацію, педагогічний стаж та педагогічне навантаження. Через зміни під час навчального року до тарифікаційного списку були внесені зміни. Основою для формування тарифікаційного списку є розподіл годин тижневого навантаження між педагогічними працівниками закладу освіти, який було здійснено на підставі сформованого навчального плану, який у свою чергу сформовано на розробленій закладом освітній програмі.
    Штатний розпис закладу освіти було розроблено  і затверджено директорoм закладу освіти на підставі Типових штатних нормативів.
     Наповнення шкільного бюджету здійснюється  в тому числі і за рахунок  надання в оренду приміщення харчоблоку. Отримані таким чином власні доходи, так само як благодійна допомога, обліковується як у дохідній, так і у видатковій частині кошторису закладу освіти, а саме у видатках спеціального фонду.
  З метою покращення умов функціонування закладу освіти протягом 2020-2021 н.р. проводилася цілеспрямована робота щодо залучення позабюджетних коштів. Навчальний заклад приймає благодійну допомогу батьків учнів, інших спонсорів у вигляді матеріальних цінностей, будівельних матеріалів, а також виконання  ремонтних робіт.
  Так забезпечено нормальні умови функціонування всіх систем життєзабезпечення закладу освіти;  бюджет використовувався в межах запланованих асигнувань.
  Відремонтовано всі навчальні кабінети, коридор, ідальня, актова зала, музей, кімната школяра та ресурсна кімната, приміщення ЗДО. Проблемним питанням залишається ремонт спортивної залию
    Протягом 2020-2021 н.р. у закладі освіти  відсутня заборгованість по виплаті заробітної платні. Здійснена своєчасно виплата відпускних, матеріальна допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально – побутових проблем обслуговуючому персоналу.
  Здійснюється виплата усіх надбавок та доплат, передбачених діючим законодавством.
  Виплати надбавок за престижність педагогічної праці здійснювалися в розмірі 30%, за роботу в інклюзивних класах – в середньому в розмірі 5% від посадового окладу (ставки заробітної плати).
  Здійснюються  щомісячна доплата за успішне проходження сертифікації
 в розмірі 20 відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати) пропорційно до обсягу педагогічного навантаження, що виконується працівником на цій посаді – 18 тижневих годин,  педагогічному  працівнику, який успішно пройшов сертифікацію.
    Здійснюється доплата медичній сестрі  за роботу у несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я в розмірі 20 відсотків посадового окладу, яка буде до відміни карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, виходячи з фонду заробітної плати закладу освіти.
Проблеми, які потрібно терміново вирішувати: 
недостатнє  оснащення майстерні закладу освіти; необхідні наочні, демонстраційні, ілюстративні посібники для виконання вимог нових програм з усіх предметів, особливо, географії , хімії, фізики, біології, трудового навчання, фізичної культури.
13. Інформаційне забезпечення діяльності закладу освіти
  Необхідною умовою управління закладом освіти є інформаційне забезпечення його діяльності.
  Для формування  обов'язкових форм звітності 76-РВК і 83-РВК, затверджених наказом № 766 МОНМС України від 02.07.2012 року, форми статистичної звітності 77-РВК, затвердженої наказом Держкомстату  № 317 від 06.08.2010 року, форми звітності Д-4, Д-5, Д-6, Д-7-8, Д-9, затвердженої наказом МОНМС України № 991 від 10.09.2012 року використовується інформаційна система управління освітою ІСУО, яка їх генерує і пересилає їх електронні версії згідно підпорядкованості, дозволяє здійснювати пошук інформації.
   Керівництво закладу освіти прагне максимально інформувати  учнів, учителів, працівників, батьків, громадськість для забезпечення взаємодії між всіма учасниками освітнього процесу про стан освітнього процесу в закладі, про забезпеченість засобами навчання, про рівень навчальних досягнень учнів, про професійну кваліфікацію вчителів; передавати їм дані і документи, які стосуються їх діяльності; систематично виявляти освітні потреби учнів та рівень сформованості їх компетенцій; інформувати педагогічних працівників про залучення батьків у процес виховання і навчання своїх дітей, інформувати про досягнення, труднощі та нововведення, з якими стикається.     
  У мережі Інтернет заклад загальної середньої освіти має своє представлення – сайт https://nvktummen.e-schools.info/, спільнота  у  соціальній  мережі  Фейсбук, вайбер - групи.
  Аналіз сайту показує, що його інформаційне наповнення достатнє.  Інформація  про  освітню  діяльність  закладу освіти постійно оприлюднюється на   офіційному  сайті  та у соціальній мережі Фейсбук.
14. Шляхи подальшого розвитку.
- розбудова внутрішньої системи забезпечення якості освіти;
- формування безпечного освітнього середовища, зорієнтованого на індивідуальний розвиток особистості через навчання, виховання та культурологічну діяльність;
- створення дієвої системи партнерської взаємовідповідальності сім’ї та закладу освіти;
- розвиток системи моніторингових досліджень;
- психологічний супровід учасників освітнього процесу;
- діяльність відповідно заявленої мети Нової української школи;
- удосконалення системи стимулювання професійного зростання педагогів закладу освіти;
- створення умов для творчої та креативної освітньої діяльності;
- запровадження педагогічних інновацій. 

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.