За честь, за волю, за українську долю
За честь, за волю, за українську долю
Щороку у жовтні місяці ми відзначаємо світле та радісне свято – Покрова Пресвятої Богородиці. Від часів Хрещення Київської Русі і до наших днів це свято духовно об’єднувало наш народ, живило його вірою у повсякчасне заступництво Божої Матері за людський рід, за мир і добро на нашій землі.
У світлий день Покрови Пресвятої Богородиці, яка українцями завжди вважалася заступницею і покровителькою, відзначається національне свято – День захисника, України, День українського козацтва. Ця традиція належно підкреслює велике історичне значення козацтва в боротьбі за утвердження української державності та суттєвий внесок українського народу у сучасний процес державотворення.
Щоб донести вищеназване до відома учнів та з метою вшанування мужності і героїзму захисників незалежності та територіальної цілісності України, а також військових традицій і звитяг українського народу було організовано та проведено День захисників та захисниць України «За честь, за волю, за українську долю», День українського козацтва «Козацькій славі жити у віках» під гаслом «За нашу рідну Україну, що зберегли за всі віки – низький уклін і тричі «слава», українські земляки!».
В рамках дня лідерами учнівського самоврядування було організовано та проведено акцію «Ми – нація! Ми – на своїй землі! Ми – у власній державі!». Лідери закликали любити свою країну, вірити у свій народ, бути гордими за те, що належать до української нації та є громадянами України.
Здобувачі освіти 1 – 5 класів підготували виставку-ай-стоппер «Козацтво: крізь призму століть». Аналізуючи представлені роботи можна з гордістю сказати, що наші молодші школяри є нащадками славного козацького роду і в їхніх жилах тече кров сміливих, відважних, розумних людей – вільних козаків.
Здобувачі освіти 6 – 11 класів взяли участь виставці-панорамі колажів «Україна: історія незламного народу», де відобразили шляхи відродження української держави, її розквіт, щасливе та мирне майбутнє.
Класні колективи 2 – 4 класів стали учасниками патріотичного лото «Моя Україна – єдина країна», яке підготували члени комісії по роботі з молодшими школярами. Хороший настрій, тепле спілкування та посмішки супроводжували здобувачів освіти упродовж усієї гри. Перемогу здобула команда «Краяни».
Членами комісії освіти для здобувачів освіти 6 – 8 класів було організовано та проведено інтелектуальний конкурсно-пізнавальний вернісаж у формі гри «Морський бій» «Козацька держава – наша гордість і слава». Учасниками надзвичайно цікавої, насиченої чисельними завданнями, пошуками, веселої та динамічної гри стали здобувачі освіти 6 – 8 класів, яких було поділено на дві команди: «Січовики», «Запорожці». Козаки та козачки змагалися у майстерності бути веселими та винахідливими, демонстрували свою спритність, інтелектуальні здібності. Перемогу здобула команда «Запорожці».
Членами комісії культури та дозвілля для здобувачів освіти 8 – 11 класів було організовано та проведено літературно-історичну подорож «Козацька моя Україна». Учасники ознайомилися із національними особливостями менталітету українців, їх працелюбністю, гостинністю та дружбою. Говорячи про Україну, згадуючи її історію, вони не оминули і болі сьогодення, на теренах якої твориться нова історія вже нової України – сильної, незалежної, європейської держави.
Пам’ятаймо! Ми є нащадками славних українських козаків. Тож любімо Україну, шануймо рідну землю і тих, хто на ній живе.