Ми - різні, але ми - разом
Ми – різні, але ми – разом
Ми живемо в складний і неспокійний час, а причини занепаду нашої моралі ми пояснюємо, виправдовуємо економічною та екологічною кризами, недоліками ринкових стосунків тощо. Глобальні проблеми, що їх має розв'язувати людство, дедалі загострюються, а конфлікти стають усе небезпечнішими, і тому зростає усвідомлення необхідності співпраці людей і привабливість ідей толерантності.
Ми дуже довго жили в тоталітарному суспільстві, й тому нам дуже нелегко, але й дуже важливо стати толерантними. Терпимість до чужого способу життя, поведінки, звичаїв, почуттів, ідей, вірувань є умовою стабільності та єдності суспільств, особливо тих, які не є гомогенними ні у релігійному, ні в етнічному, ні в інших соціальних вимірах.
Підтримуючи право кожної людини на індивідуальність і дотримання своїх переконань, наголошуючи, що толерантність – це аж ніяк не поступливість, поблажливість, потурання чи терпиме ставлення до соціально неприйнятного, – це передусім, активна життєва позиція, що формується на основі визнання універсальних прав та основних свобод людини лідерами учнівського самоврядування було організовано та проведено День толерантності «Ми – різні, але ми – разом» під гаслом «Мир не можливий без терпимості, а розвиток та демократія неможливі без миру».
Лідери підготували інформаційну викладку «Абетка толерантності», яка містила скарбничку слів, вислови видатних людей, народну мудрість, вузлик пам’яті про добро, милосердя, повагу, співчуття, терпимість, рівність, прихильність тощо.
Класні колективи 1 – 11 класів стали учасниками фотоакції «Посміхнись світові і він посміхнеться тобі», де підготували світлини, кожна з яких символізувала дружбу, взаєморозуміння і взаємовиручку, співдружність, щедрість та добропорядність.
Членами комісії по роботі з молодшими школярами було організовано та проведено хвилинку-цікавинку «Етикет для леді і справжнього джентльмена». Учасники гри, демонструючи свої знання та вміння з правил етикету, глибше пізнали свій внутрішній світ, себе та зрозуміли, що виховання культури толерантності їм необхідне для того, щоб, подорослішавши, вони були озброєні розумінням цінностей добра, терпимості, вмінням поважати права і свободи інших.
Членами комісії толерантності та духовного розвитку було організовано та проведено експрес дружби «До толерантності крок за кроком». Учасники відправилися у мандрівку до країн: Дружніх відносин, Взаєморозуміння, Тактовності, Ввічливості, Відкритості, Поваги на експресах толерантності. У кожній країні здобувачів освіти чекали цікаві вправи та завдання.
Членами комісії культури та дозвілля було організовано та проведено інтерактивну гру «Толерантність. Що я про неї знаю». Лідери створили колаж «Молель толерантності», обговорили потенційні «гострі кути» міжнаціональних відносин, спробували поглянути на них очима своїх етнічних візаві, намагалися підтвердити ідею про те, що різноманіття, втілене в думках, віруваннях і діях, є цінним даром, а не загрозою. А, головне, зробили спробу сприймати людство як єдність, де кожен залежить від усіх і всі – від кожного.
День толерантності закінчився воркшопом «Сучасний світ і толерантність», який був спрямований на розуміння необхідності поважати інших, навіть якщо ці інші, що живуть поряд, відрізняються звичками, мовою, традиціями, поглядами. Учасники, відповідаючи на запитання: «Що таке толерантність?», «Толерантність: потреба сьогодення, чи…», «Яка різниця між терпінням, толерантністю та поступкою?», «Хамство: вияв агресії, чи спосіб самоутвердження?», «Чи може толерантність мати обмеження?», «Чи може людина творити себе сама?», «Ми різні – ми рівні? та виконуючи різні вправи і завдання, дійшли висновку, що толерантність – це привілей сильних і розумних, які не сумніваються у своїх здібностях просуватися на шляху до істини через діалог і різноманітність думок та позицій, які не бояться загубити власну індивідуальність, і які вміють поважити інших.
Кожен з нас повинен прагнути підтримувати принципи терпимості, плюралізму, взаємної поваги та мирного співіснування. Ми повинні бути завжди готові усувати стереотипи і спотворені уявлення і виступати на захист жертв дискримінації.