Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

Афганістан болить в моїй душі…

Дата: 16 лютого 2023 о 00:29, Оновлено 16 лютого 2023 о 14:59
138 переглядів

Афганістан болить в моїй душі…

    Будь-яка війна - це катастрофа для людства. І завжди – це страждання, сльози, біль...

   Щороку, 15 лютого, в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Це пам’ятна і скорботна дата для тих, хто в молоді роки пережив біль від втрати бойових друзів, та понад усе цінує бойове товариство та людську гідність.

  Тінь Афганської війни торкнулась майже 150 000 українських родин.  Тисячі бійців не повернулися до батьків, дітей, дружин та близьких. Низько схиляємо голови та довічно пам’ятатимемо кожного, хто не повернувся з тієї війни.

   Солдати і офіцери, які повернулися з Афганістану, як ніхто, усвідомили справжню ціну життя і миру, війни і смерті. Люди, які пережили загибель своїх друзів, бачили горе та руйнування і жахи війни, найменше хотіли її повторення.

  Але через роки багатьом з них знову довелося взяти до рук зброю – вже для захисту власної Батьківщини, своєї свободи, гідності і самого життя. Вони стали взірцем для молодих воїнів, прикладом мужності та героїзму на полі бою. Навіки пам’ять воїнам-афганцям, що полягли смертю хоробрих на Сході України.

   Щоб довести вище назване до відома здобувачів освіти було організовано та проведено День вшанування учасників бойових дій на території інших держав в режимі онлайн «Афганістан болить в моїй душі…»  «Минають дні, ідуть роки, життя листи перегортає, а біль Афганістану – на віки, в душі чомусь не замовкає».

  В рамках дня здобувачами освіти було переглянуто документальні фільми: «Молодість у полумї війни», «Вогнем і полумям обпалені навіки», «Крізь пекло афганської війни».

  Лідерами учнівського самоврядування було підготовлено репортаж-повідомлення «Афганістан: подвиг, біль, пам'ять», проведено менторінг в дистанційному форматі Viber «Ціна чужої війни», організовано героїко-патріотичну акцію «Уклін - живим, полеглим - слава».

  Здобувачі освіти 1 класу стали учасниками колективного спілкування «Ті спогади, то вічний серця біль», а 3 класу - розмови в колі «Пам'ятаємо і шануємо учасників бойових дій». Учасники ознайомилися з маштабами складних і неоднозначних подій в Афганістані.

  Для здобувачів освіти 2 та 4 класів було організовано та проведено інформаційно-просвітницьку годину «Їх молоде життя обірвала афганська війна…», де вшанували громадян, які виконували військовий обов’язок на території інших держав, а для 5 класу - патріотичні читання «Ті спогади, то вічний серця біль», де учасники декламували вірші про афганську війну.

  Здобувачі освіти 6 класу стали учасниками музейного онлайн-уроку про історію радянсько-афганського протистояння 1979-1989 років «Пам'ять без кордонів» та інтерактивної вікторини «15 лютого. День памяті героїв-афганців». Учасники розширили знання про подвиги колишніх воїнів-інтернаціоналістів, які з перших днів служби в Афганістані пізнали ціну життя, справжньої чоловічої дружби, взаємовиручки і взаємопідтримки, склали екзамен на зрілість, мужність і гідність та згадали свого земляка Хмарука Віталія Семеновича, який як і сотні інших молодих юнаків, виконуючи свій інтернаціональний обов’язок, загинув.

  Для здобувачів освіти 7  та 8 класів було організовано та проведено дайджестгід «Афганістан. Крізь пекло війни». Учасники мали можливість вдосконалити свої знання про військові події у цій країні, героїзм наших бійців, про обпалене війною, перевірене і загартоване серед мальовничих та небезпечних гір чужої країни військове братство.

  Здобувачі освіти 9 класу стали учасниками години спомину «Афганська війна – як це було?», де  ознайомилися з масштабами складних і неоднозначних подій в Афганістані, зачитали  фрагменти спогадів учасників про афганську війну, вшанували пам’ять тих, хто поліг, схиливши голови у скорботній хвилині мовчання.  

      Для здобувачів освіти 11 класу було організовано та проведено пізнавально-інформаційний діалог «Честь відвага, обов’язок». Учасники  віддали шану  солдатам і офіцерам, які з честю та гідністю виконували свій військовий обов’язок на території Афганістану, Іраку, учасникам бойових дій в Югославії та інших «гарячих точках».

   Здобувачі освіти 10 класу підготували виставку–фотохроніку у формі презентації «Афганістан: обов’язок, подвиг, трагедія» про події того часу.

   У пам’яті нашого народу, у наших серцях Афганістан не забудеться ніколи. Спогади про нього – це урок для нинішнього і прийдешніх поколінь.

                

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.