Небесна Сотня – перші Герої російсько-української війни
Небесна Сотня – перші Герої російсько-української війни
Кожен із нас бажає одного: щоб над нашою рідною Україною було мирне небо. Таке безмежне і високе… І щоб кожен міг здійснити свій злет у вільній, щасливій, квітучій країні – Україні, яку щиро любимо і якою безмежно пишаємося.
Сьогодні Україна переживає тяжкі випробування. День - 20 лютого 2014 року - став найчорнішим днем в її історії. Цього дня ми вшановуємо пам’ять тих громадян, завдяки яким було змінено перебіг історії нашої держави під час подій Революції Гідності, тих, хто ціною власного життя захищав ідеали демократії, відстоював права та свободи людини, європейське майбутнє України.
Щоб донести вище названі твердження до здобувачів освіти лідерами учнівського самоврядування було організовано та проведено День Героїв Небесної Сотні онлайн «Вони померли заради майбутнього України» під гаслом «Небесна Сотня – перші Герої російсько-української війни».
В рамках дня було організовано та проведено тиху акцію «Ангели пам’яті». Лідери виготовили з білого паперу ангелів – символів загиблих за Україну і нашу спільну болючу пам'ять та віру в перемогу світла над темрявою, розмістили їх на деревах, створили відеоролик та хвилиною мовчання вшанували пам'ять \загиблих героїв, «Мирних солдатів Майдану», наших «Ангелів сьогодення», що навіки зайняли свої пости на захисті українського народу.
Здобувачі освіти переглянули відеоролики із циклу «Характери Гідності», документальні фільми: «Правда Майдану», «Зима у вогні», «Ангели Майдану».
Члени комісії преси та інформації провели інформаційні хвилинки «Люди, що змінили хід історії» про історичні події, які відбувалися на Майдані Незалежності у грудні 2013 – лютому 2014 року, Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції Гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини.
Головою учнівської ради «Лідер» Діано Леоновець було підготовлено експозицію «Ціна майбутнього», яка містила світлини з періодичних видань про реальні факти трагічних подій на Майдані у лютому 2014 року, біографії героїв Небесної Сотні, спогади їхніх родичів, близьких, друзів, побратимів.
Члени комісії культури та дозвілля організували воркшоп «Зав’яжи стрічку Пам’яті на честь Героїв». Учасники обв’язали жовто-блакитними стрічками свої паркани на знак вшанування пам’яті тих, хто пожертвував найціннішим – життям – заради того, щоб кожен наш новий день був сповнений свободи, надії та світла у незалежній демократичній державі.
День Героїв Небесної Сотні закінчився філософським столом «Тільки тим історія належить, хто за неї бореться, живе…». Учасники мали можливість спробувати визначити взаємозв’язок понять «Герої Небесної Сотні», «герої російсько-української війни», «герої визвольних змагань» та проаналізувати часопросторові характеристики Революції Гідності в контексті російсько-української війни. Лідери дійшли висновку, що бути патріотом України – це значить не лише безмежно любити свою країну, піклуватися про неї, працювати на її благо, уславлювати добрими справами й великими досягненнями, а й віддавити за неї своє життя.
Хай палають свічки пам’яті загиблих героїв Небесної Сотні у наших серцях. Вшануємо хвилиною мовчання всіх, хто поклав життя за долю, за волю, за незалежність і свободу нашої з вами єдиної України! Герої не вмирають, поки живе пам’ять про них!