Загальношкільні батьківські збори «Протидія булінгу. Причини, наслідки, шляхи боротьби з насильством.»
Багато хто не надає булінгу вагомого значення. І даремно, бо це не просто пустощі або грубість, це – агресивна, свідома, вкрай негативна поведінка дитини чи групи дітей стосовно іншої дитини чи групи дітей, що за відсутності своєчасної реакції може перерости в насильство. А фізичне насильство є злочином, за вчинення якого настає кримінальна відповідальність.
Булінг негативно впливає на всіх учасників – жертв, агресорів, спостерігачів. На місці жертви може в будь-який момент опинитися будь-яка дитина. Булінг відбувається в присутності інших дітей і впливає на них вкрай негативно. Всі спостерігачі, навіть якщо вони не втручаються і не реагують, відчувають великий психологічний тиск. Страждання жертв повторюються знову і знову, і у спостерігачів поступово притуплюється почуття жалю. Згодом це змінює шкільні стосунки і норми поведінки, робить дітей цинічними і безжальними щодо жертв булінгу і інших людей. Булінг можна порівняти із соціально-заразною хворобою з тяжкими наслідками, тому за перших його ознак слід вдатися до запобіжних заходів.
Швидка реакція на булінг батьків і вчителів повертає дітям відчуття безпеки та захищеності, демонструє, що насилля є неприйнятним.
Тому, в Туменському НВК, проведено загальношкільні батьківські збори «Протидія булінгу. Причини, наслідки, шляхи боротьби з насильством.»