Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

11 клас

Дата: 9 вересня 2020 о 20:01, Оновлено 5 вересня 2024 о 18:58

Батьківські збори

14 грудня в Україні відзначають День вшанування ліквідаторів аварії на ЧАЕС

26 квітня 1986 року в Радянському Союзі, а саме в Українській РСР, сталася найстрашніша в історії людства техногенна катастрофа - аварія на Чорнобильській атомній станції. Наслідки цієї катастрофи ми відчуваємо й донині, але неможливо навіть уявити, якими вони могли б бути, якби не самовідданість людей-ліквідаторів цієї катастрофи. 

У ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи брали участь люди найрізноманітніших професій: пожежники, енергетики, військовослужбовці, інженери, будівельники, робітники.30 листопада 1986 р. було закінчено будівництво саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС, а 14 грудня в газеті «Правда» надруковано повідомлення про те, що держкомісією прийнятий в експлуатацію комплекс захисних споруд. Саркофаг споруджений у найкоротший строк – за 206 днів. Лише завдяки самопожертві ліквідаторів, багато з яких заплатили власним життям і здоров’ям, вдалося локалізувати аварію та врятувати країну і світ від радіаційного забруднення.

В рокову ніч на 26 квітня 1986 року разом з товаришами-турбіністами, не шкодуючи свого житття, гасив вогнище пожежі у машинному залі, не даючи вогню розповсюдитися,  житель с. Городище Новик Олександр Васильович.Помер 26 липня 1986 року від  променевої хвороби в 6-й Московській клінічній лікарні.

«16 днів проти насильства»

Щорічно з 25 листопада до 10 грудня проводиться Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства» з метою привернення уваги до проблем подолання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

Період кампанії охоплює наступні важливі дати:

  • 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;
  • 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;
  • 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;
  • 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;
  • 5 грудня – Міжнародний день волонтера;
  • 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;
  • 10 грудня – Міжнародний день прав людини

Окремо розглянули ризики після розголошення персональної інформації та наслідки публікації фотографій та персональної інформації в соцмережах, про те, де можна залишати приватну інформацію у соцмережах.

 

  

учні 10 класу стали учасниками Уроку  «Моя приватність»

Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам'ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років.

У рамках реалізації заходів ІІ Десятиліття дій з безпеки дорожнього руху 2021-2030, проголошеного Генеральною Асамблеєю ООН, з 13 по 19 листопада 2023 року в Україні проходить  2-й етап всеукраїнського Тижня безпеки дорожнього руху.

 Приймаючи участь в тижневих заходах, здобувачі освіти серйозно усвідомили важливість знань з правил дорожнього руху, а головне, їх дотримання.

 Благодійний осінній ярмарок вже став традиційним в нашому закладі освіти. Учні і батьки ретельно готуються до нього: випікають різні смаколики, проявляють свої організаторські здібності.До приготування страв долучився увесь клас.

Дякуємо за активність та підтримку усім батькам, які із задоволенням та натхненням постійно долучаються до благодійного ярмарку. Робимо все, що можемо разом, для нашої перемоги.


 

Онлайн - захід

"Цінність ментального здоров'я, важливість та способи піклування про нього", 

 приурочений до Всесвітнього дня ментального здоров’я, який відзначався 10 жовтня

4 квітня, у Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки, пройшов радіодиктант для дітей молодшої та середньої школи з безпечної поведінки з мінами та нерозірваними боєприпасами. Диктант звучав голосом Пса Патрона із популярного мультфільму. 

Диктант організований Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), Міністерством освіти та науки, Державною службою України з надзвичайних ситуацій та Центром з протимінної діяльності. Під час радіодиктанту “Спільно до безпеки” учні молодшої та середньої школи дізналися, як поводитися із вибухонебезпечними предметами.

Із початком весняних канікул у школярів з'являється більше вільного часу. З метою попередження нещасних випадків, травматизму та недопущення створення різних неприємних ситуацій учнів та їх батьків важливо ознайомити із правилами техніки безпеки під час весняних канікул, з обов'язковим їх дотриманням. 

  

Щороку в березні вшановуємо пам’ять Тараса Григоровича Шевченка. Минають роки, століття, а гострота і сила  його слова живе. Дух свободи, якої прагнув Кобзар, приходить до українців і додає упевненості у власному самоствердженні. Все його життя і творчість були присвячені українському народу.

Сьогодні — річниця початку повномасштабної війни, в якій українська нація обов'язково переможе. Слава Україні!

16 ЛЮТОГО - ДЕНЬ ЄДНАННЯ » Офіційний веб-сайт Добровеличківської селищної  ради

День єднання - молоде свято. У нього немає сформованих роками традицій, але в умовах війни воно набуло особливого сенсу - показати усьому світові, що ми сьогодні - як ніколи єдині та попри все будемо відстоювати свою незалежність і своє майбутнє.

День вшанування учасників бойових дій на території інших держав | Новини |  Голопристанська міська громада

15 лютого по всій Україні проходять урочисті заходи зі вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Щороку у столиці цього дня покладають квіти до Меморіалу воїнам України, полеглим в Афганістані. Плин часу не затьмарив спогадів про цю війну. Нашим землякам теж судилося пройти жорстоке випробування Афганістану. Вони завжди чесно та сумлінно виконували військову присягу, виявили найкращі професійні і людські якості.

Всесвітній день безпечного Інтернету, який відзначається кожного вівторка другого тижня лютого, запровадили мережі Insafe та INHOPE за підтримки Європейської комісії для просування та поширення знань про безпечне, відповідальне й позитивне використання цифрових технологій, особливо дітьми та молоддю. Інтернет – це така ж реалія нашого життя, як телефон або телевізор, тому життєво необхідно вчити своїх дітей правильному користуванню доступу до інформації.

29 січня в Україні відзначатиметься 105-та річниця бою під Крутами, який для Українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність, прикладом для сучасних захисників України, як успішно боротися проти численного ворога.

 

22 січня українці святкують важливе для держави свято — День Соборності України. 

Що таке соборність? Це духовне єднання всіх територій, які історично належали українському народові, єдність і цілісність загальної території України, недоторканність її кордонів. Вітаємо жителів України з Днем Соборності, з днем єднання українських земель. Нехай завжди над нашими землями світить сонце, і всім нам миру!

Найпоширенішою формою групової роботи з батьками є батьківські збори. Тематичні батьківські збори — це збори, присвячені актуальній темі, в обговоренні якої зацікавлена більшість батьків класу. Тематичні батьківські збори зазвичай мають просвітницький характер і спрямовані на розширення знань батьків у сфері виховання дітей.

  

Питання безпеки особливо загострюється в період зимових канікул, коли вільного часу в дітей стає більше. За 10 місяців війни, мабуть, кожна родина хоча б раз складала “тривожний” рюкзак.Здавалося б, про правила безпеки діти мають знати багато. З іншого боку, усе більше дітей натрапляють на боєприпаси (зокрема, міни) та отримують поранення, а взаємодія з ними може призвести й до летальних наслідків. 

Зимові канікули — пора відпочинку, свят та розваг. Але для того, щоб канікули були веселими й корисними, необхідно пам 'ятати про безпечну поведінку.

День святого Миколая є невід’ємною частиною української культури та історії, знати яку не лише важливо, а й цікаво. Нині традиція святкувати цей день відроджується по всій Україні, а дітлахи нетерпляче чекають подарунків на свято 19 грудня. У школах напередодні свята проводяться уроки, на яких дітей вчать писати святому листа, а найбільше за все у цей день шануються прояви турботи про нужденних.

«Академічна доброчесність – це сукупність етичних принципів та визначених законом правил, якими мають керуватися учасники освітнього процесу під час навчання. 

Іншими словами, під академічною доброчесністю ми розуміємо правила, яких людина повинна дотримуватися під час створення власних проектів, якщо вона користується допоміжною інформацією (зокрема не включати до свого проекту чужі роботи без посилання на них). У більшості випадків це стосується учнів, тому що учні в школах готують письмові роботи на різні теми.

З часу набрання чинності нового «Закону про Освіту», академічна доброчесність стає невід’ємної частиною освітнього процесу. За недотримання доброчесних принципів навчання, здобувачі освіти можуть бути притягнені до повторного проходження оцінювання. Та чи відомо це самим учням? 

Варто наголосити, що від початку повномасштабної збройної агресії росії проти України українці зіткнулися із безпрецедентним рівнем насильства, пов’язаного з війною, тому «16 днів проти насильства» –це нагода ще раз нагадати про існування цих проблем у суспільстві та підвищити рівень обізнаності дітей щодо усіх форм насильства.

Ми – українці. Живемо у вільній незалежній державі – Україні. Незважаючи на безліч заборон минулих років, наша мова вистояла та зміцніла! А мова в нас красива і багата, мелодійна і щира, як і душа нашого народу.

Дата Дня української мови та писемності припадає на православне свято – День вшанування преподобного Нестора-літописця – послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія. Адже дослідники вважають, що саме з його праці розпочинається писемна українська мова.

9 листопада, у День української писемності та мови, в Україні провели традиційний Радіодиктант національної єдності 2022. Читала текст народна артистка, Герой України Ада Роговцева

З гідністю і шаною ми маємо усвідомлювати велику вагу рідного слова й особисту відповідальність за нього перед минулим, сьогоденням і майбутнім. Отож, бажаємо всім, щоб цей нетлінний скарб служив єднанням між поколіннями.

Аби захист довкілля став частиною стратегій запобігання війнам та підтримання миру, ООН проголосила 6 листопада Міжнародним днем запобігання експлуатації навколишнього середовища під час війни та збройних конфліктів. 

За даними ЮНЕП, щонайменше 40 % усіх внутрішніх конфліктів за останні 60  років пов’язані з експлуатацією природних ресурсів – лісів, золота та нафти, родючої землі та води.  

Україна, на жаль, не є винятком. На сьогодні наші унікальні донецькі флора і фауна нещадно експлуатуються та знищуються. А шкода, заподіяна частині Донбасу, величезна. Це і затоплення шахт, деградація ґрунтів, брак питної води, знищення унікальних степових територій.

Козаки є уособленням сміливості і мужності українського народу. З давніх-давен ці воїни боролися за свободу і незалежність, уславилися хоробрими і відважними захисниками людей, а також Держави. Крім того, козаки завжди шанували Діву Марію - молилися їй і просили допомоги у своїх справах. Згідно з переказами, 14 жовтня козаки скликали Раду, обирали гетьмана і визначалися з подальшими військовими планами

Що стосується традицій на День козацтва, в мирний час у багатьох містах України люди влаштовували тематичні фестивалі та конкурси, ігри та змагання. Одна з головних традицій - виконання гопака - народного українського танцю. Молоді люди змагаються між собою в цьому мистецтві, вихваляючи своїх предків. Зараз, в період воєнного стану, всі масові заходи заборонені, тому національне свято відзначити з розмахом не вийде, однак, віддати данину поваги своїм предкам і привітати сучасних захисників країни все-таки варто.

Урок доброти не лише є антистресовим та дарує школярам відчуття єдності у площині добра, але і виховує одні з головних людських якостей – добро, відповідальність, гуманність та альтруїзм. Саме ті якості, які відрізняють цивілізоване суспільство від суспільства невігластва та дикунства.

Цими днями вшановуємо пам’ять київських євреїв, розстріляних нацистами в Бабиному Яру – жертв одного з найбільших воєнних злочинів Другої світової війни

Чим більше намагаєшся осягнути цю трагедію, наблизитися до неї, розгледіти – тим більш непроникною вона стає. Скорботні події не мають термінів та часових проміжків – вони завжди живі, так само, як і біль втрати за кожним, хто пройшов дорогою смерті й поліг у братській могилі Бабиного Яру.

У період війни питання безпеки дітей, у тому числі на транспорті та дорогах, набуло вагомого змісту. Адже попри військові загрози ніхто не відміняв безпеку дітей на їхньому шляху і ризиків дорожньо-транспортного травматизму. Саме тому Міжнародний благодійний фонд «Допомоги постраждалим внаслідок дорожньо-транспортних пригод» спільно з Міністерством освіти та науки України та Міністерством культури та інформаційної політики України, за підтримки Державного підприємства «Український науково-дослідний інститут медицини транспорту» МОЗ України та Моторного транспортного страхового бюро України проводить серед дітей та молоді щорічний Всеукраїнський конкурс фото- та відео робіт в рамках національного проєкту «Безпечна країна», спрямований на:

  • привернення уваги підростаючого покоління, педагогічних працівників, громадськості до основних складових безпеки життя, дотримання безпечних правил та норм поведінки в суспільстві, розвиток безпечного освітнього середовища, виховання усвідомленої та соціальної відповідальної молоді;
  • формування творчих здібностей підростаючого покоління, створення дітьми та молоддю соціальної реклами «Безпечна країна очима дітей».

1 вересня офіційно оголосили святом цього дня у 1984 році. З того часу в усіх школах проводили урочисті лінійки, а навчальне навантаження для дітей у цей день було мінімальним.

Попри війну в Україні, цьогоріч “Перший дзвоник” традиційно пролунав 1 вересня. Через заходи безпеки в умовах воєнного стану свято пройшло в дистанційному форматі.

  

"Про організацію 2022-2023 навчального року"

Уже завтра в Україні почнеться новий навчальний рік 2022/2023. Для дітей, батьків та вчителів він стане новим викликом, адже проходитиме в умовах повномасштабної війни.

Які альтернативні форми навчання існують? Чим вони відрізняються? Що взагалі відомо про початок нового навчального року? Ці та багато інших питань і було розглянуто на зборах, щоб уже сьогодні розуміти, що на нас чекає завтра.

До зустрічі в 9 класі!

Як безпечно провести літні канікули

Хоч і дистанційно, але проведено виховні години та  інструктажі. Канікули можуть бути чудовою можливістю для саморозвитку, однак надзвичайно важливо пам’ятати про загрози, які чатують  підлітків в реальному житті та в Інтернеті. 

Вишиванка — це нерозривний зв'язок поколінь

 День вишиванки - свято традиційного українського одягу. Вишиванка - це предмет гордості українців. Це традиція, яка передавалася з покоління в покоління, попри численні утиски української культури.

"Кіборги вистояли, не вистояв бетон"

Ця фраза увійшла в історію разом із подвигом бійців України.

Бої за Донецький аеропорт розпочалися 26 травня 2014 року і тривали до 23 січня 2015 року. Оборонців непридатної для будь-якої оборони споруди, через їх здатність цілодобово вести бої, назвали "кіборгами". За цей час загинуло 109 воїнів і майже 500 зазнали поранень. Офіційно вважається, що оборона тривала 242 дні. 

Новорічно-танцювальна вечірка «Ретро, Маестро» 

    Сьогодні вже нікого не здивуєш особливістю відзначання Нового року. Напередодні ми починаємо замислюватися над тематикою свята. Адже провести звичайне застілля з дискотекою - досить нудно. А от вечірка, організована з цікавим сюжетом, обов'язково буде веселою і незабутньою. Ідей для проведення незвичайного заходу існує безліч, але останнім часом все більшою популярністю користується Новий Рік у стилі ретро. І в цьому є свій резон, адже в минулому можна знайти досить яскраві образи, які багато хто з нас мріяв «приміряти» на себе з самого дитинства.

Інтелектуальна гра «Ми – за майбутнє без СНІДу»

    На сьогодні ця хвороба відома всім, від малого до старого, на всіх континентах. ВІЛ-інфекція, подібно до пожежі, охопила майже всю планету. Від страху, пов’язаного із ВІЛ/СНІДом, світ поступово переходить до розуміння, що для зупинення епідемії потрібно не лише говорити про Віл-інфекцію і те, яка вона небезпечна. Настає час учитися жити в світі, де носієм інфекції може бути будь-хто.

Причини виникнення пожежі

    Ніхто з дітей не влаштовує пожежі спеціально. Вони завжди бувають наслідком необережного поводження з вогнем — із сірниками, свічками й запальничками, газовою плитою або ж з електроприладами.

     Як правило, якщо виникає пожежа, то це трапляється раптово і вогонь поширюється дуже швидко. Не розгубитися просто неможливо, а якщо у дитини ще й недостатньо знань, то ситуація може вийти з-під контролю, саме тому вивчення пожежної безпеки і навчання поведінці при виникненні критичної ситуації повинно стояти на першому плані.

    Доцільно проводити регулярні тематичні класні години, зустрічі з працівниками пожежної частини та МНС. Ці заходи дозволять дати дітям фундаментальні знання і вміння вести себе в складній ситуації, а також знати правила, які попередять виникнення пожежі.

Вітаємо всіх зі святом Покрови, Днем козацтва і Днем захисника України

    Оскільки козацтво завжди стояло на захисті країни, то в пам’ять про тих, хто в різний час захищав нашу землю від ворога і охороняє її зараз, коли на східних територіях України йде боротьба за її незалежність і суверенітет, 14 жовтня було вирішено зробити і Днем захисника України.

    Тож із нагоди всіх цих свят вітаємо всіх і бажаємо любові, миру, благополуччя, добра, Божої благодаті і захисту!

Запобігання насильству та жорстокій поведінці.

    Останніми роками визнано поширення в освітній практиці такого явища, як шкільний булінг. Зростає кількість випадків насильства над дітьми, яке є серйозним порушенням їх прав та може мати довготривалі і руйнівні наслідки на все життя. Практично в кожному класі є учні, які стають об’єктами глузувань та знущань.

    Одним із найважливіших напрямів соціально-психологічної профілактичної діяльності, спрямованої на протидію насильству, є просвітницька робота серед дітей та учнівської молоді.

    Для того, щоб унеможливити насильство та створити безпечне освітнє середовище, кожен учасник освітнього процесу повинен мати уявлення не тільки про те, що вважається насильством, але йпро те, як мінімізувати ризики та небезпеки. А це стає можливим лише завдяки спільній цілеспрямованій діяльності.

Бабин Яр — це не лише трагедія єврейського народу.

    За даними Віталія Нахмановича, історика, музейного співробітника та відповідального секретаря Громадського комітету вшанування пам’яті жертв Бабиного Яру, у 1941–1943 роках за час німецької окупації розстріляли 90–100 тисяч людей, з них приблизно 65–70 тисяч — євреї.

    Найпершими жертвами стали 752 пацієнти психіатричної лікарні ім. Івана Павлова, а згодом до них додалися і кількасот представників народностей рома та сінті, 621 український націоналіст, православні священники, військовополонені, радянські активісти-підпільники, «саботажники», «заручники».

     У всіх школах України сьогодні пройшов національний урок пам'яті до роковин трагедії Бабиного Яру. Розповісти про звірства нацистів дітям — завдання не з легких, але зробити це варто.

  

 

Організація дорожнього руху

    Кого тільки не побачиш на дорогах! Це і транспорт, і люди, і навіть тварини. Перебування на дорозі вимагає особливої уваги, тому що автомобіль є засобом підвищеної небезпеки. Щорічно у світі в дорожньо-транспортних пригодах гинуть мільйони та одержують травми десятки мільйонів людей.

     Намагаючись привернути увагу до цієї проблеми, ми постійно шукаємо якісь способи, щоб виховати дітей, навчити їх бути обачними та відповідальними. Дорослим складно забезпечити безпеку дитини, адже вони не можуть завжди бути поруч, а гра - це найкращий спосіб навчити дитину чогось важливого.

    

Така хороша осінь! 

    Настала осінь. Саме час збирати жолуді, каштани, шишки та різнобарвні листочки. Все це може стати у пригоді під час виготовлення тематичних осінніх поробок. Інколи здається, що наша фантазія вичерпана, нічого не приходить в голову, те, що робили минулого року - вже неактуально, та осінь – дивовижна пора. Вона надихає на творчість, філософські роздуми та загалом допомагає зрозуміти життя.

    Кожного року у садочках та школах організовуються виставки дитячих робіт з природніх матеріалів. Цей рік не став виключенням, адже осінь завітала й до нас.

30 кроків незалежності

За 30 років незалежності Україна подолала надзвичайно багато викликів. Поняття «незалежність» нероздільно пов'язане з поняттям «самостійність». Якщо ми незалежні – значить ми вільні.

30 років для держави – не так вже й багато, але цих років цілком достатньо, щоби оцінити пройдений шлях й самим собі дати відповідь на питання, чого вдалося досягти, а що упустили.

Сьогодні ми спробували ще раз пройти цей непростий шлях крок за кроком, знайомлячись із неймовірними досягненнями нашої неньки України.

День слов'янської писемності та культури

Сьогодні ми здійснили мандрівку у світ слов’янської  писемності та культури: ознайомились із відомостями про слов’янських просвітителів   Кирила та Мефодія; про те як взагалі виникла книга, як виникла наша рідна  українська мова, бо вона є однією із слов’янських мов. У нас була можливість позмагатися в знаннях  з рідної мови, а також спробувати обійтися без мови. Це була дуже сумна і водночас кумедна картина. Для кожного  народу  дорога його мова, а для нас найближча – українська, яку ми повинні любити і шанувати. Мова – це один із найдивовижніших скарбів, які людина створила за свою історію.

Правила дорожнього руху

Дорожній рух - це щосекундний ризик, а дорожні знаки — це засоби організації дорожнього руху, тому сьогодні ми говорили про: 

значення дорожніх знаків у регулюванні руху;

особливості будови, призначення та види дорожніх знаків;

цікаві факти про організацію дорожнього руху в Україні та за її межами;

важливість і необхідність дотримання вимог правил дорожнього руху.                                                                                                                                                                                                    

Крім інформаційного блоку, учні випробували себе у вікторині з правил дорожнього руху та спробували правильно розмістити дорожні знаки.  

Сім’я — це найдорожче, що ми маємо в житті.

15 травня відзначається Міжнародний день сім'ї. У цей день заведено вітати всіх членів своєї родини, подякувати їм за все і обмінятися подарунками. 

Сім’я відіграє в житті кожної людини найважливішу роль. З самого народження нас оточують найрідніші люди. Вони годують нас, одягають, піклуються про наше здоров’я, вчать бути добрими, чемними, виховують нас. 

Кожна сім’я має власний рецепт щастя. Однак не можна заперечити того, що сім’я не може існувати без взаємної поваги, взаєморозуміння. Як каже народне прислів'я: «Дерево тримається корінням, а людина сім’єю».

У колі нашої шкільної сім'ї ми відзначили свято інтелектуальною розминкою, розділившись на команди. Кожній команді потрібно було відповісти на запитання карток, які знаходяться в конвертах.

Національна кухня – невіддільна складова культури. Як приємно зібратися всією родиною за столом, щоб поласувати улюбленими стравами, приготованими за сімейними рецептами. Чи добре наші діти орієнтуються в українській кухні, ми перевірили, вгадуючи страви, які були зображені на картинках.

 

На завершення ми переглянули відео-презентацію "Цікаві факти про сім'ю", яка нагадала нам про те, як важливо цінувати родинний затишок, любов батьків та почуття рідних людей.

“УРОК ЗВИТЯГИ”

    У травні відзначається низка важливих історичних та державотворчих дат, зокрема, йдеться про День пам’яті та примирення 8 травня,  і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 9 травня, встановлені  Законом України "Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років". В ці дні ми вшановуємо ветеранів, котрі боролися з нацизмом і перемогли його, а також інших, кого торкнулась війна – військовополонених, підпільників, дітей, жінок, які постраждали від окупації і бойових дій, саме тому не була випадковою тема, обрана для уроку - "Жінки у Другій світовій  війні". 

    Ми пам'ятаємо, яким страшним лихом для українців була Друга світова війна, а червоний мак як символ пам’яті жертв війни вперше використано в Україні на заходах, приурочених до річниці завершення Другої світової війни у 2014 році. Рекомендується виготовляти стилізовані червони маки з паперу, пластику або тканини та розміщувати на одязі на лівій стороні грудей, якомога ближче до серця, про що ми й подбали.

    Україна втратила у Другій світовій війні понад 8 млн. своїх синів і доньок, 700 українських міст і 28 тисяч сіл стали руїною…Сьогодні, у День пам'яті та примирення, до меморіальних знаків та обелісків знову лягли квіти пам’яті та скорботи. Хвилиною мовчання вшанували героїв, які віддали своє життя за нашу вільну незалежну Україну.

Всесвітній день охорони праці

Міжнародна організація праці оголосила 28 квітня Всесвітнім днем охорони праці. Вперше він відзначався у 2003 році. У цей день більш ніж в ста країнах світу проводяться заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до невирішених проблем охорони праці. У 2021 році День охорони праці проходить під девізом "Передбачати, готуватися та реагувати на кризи – ІНВЕСТУЙМО ЗАРАЗ У СТІЙКІ СИСТЕМИ БЗР". 

У нашому освітньому закладі питанням охорони праці приділяється належна увага не лише в День охорони праці, а й упродовж навчального року. 

                                 

Обираємо здоровий спосіб життя

Що таке здоров’я?

Чи можете ви сказати про себе: «Я здоровий»?

Правда, здоров’я – всьому голова. Коли людина здорова, то вона дужа, весела, красива, сильна, витривала, смілива, тому що вона себе прекрасно почуває і може наполегливо працювати, навчатись, може робити те, що їй до душі, займатись улюбленою справою.

Оскільки це поняття має багато аспектів і обумовлене багатьма чинниками, то вимагає для свого розв'язання комплексного підходу.

  

На слідках діти запишуть кожен по слову, що стосується здоров’я.  Перемагає ряд, який закінчить завдання найшвидше і першим дійде до вершини цього поняття. 

    

Берегти своє здоров’я – це означає вести здоровий і активний спосіб життя: робити зарядку, ходити в походи, займатись посильною фізичною працею, відвідувати спортивні секції, любити і дотримуватись чистоти, тому що чистота – запорука здоров’я. А ще виробляти в собі добрі, корисні звички, позбавлятись та уникати поганих, шкідливих. В цьому нам допоможе гра «Пізнай себе». На окремих аркушах необхідно написати свої корисні і шкідливі звички, і вкласти в конверт, розміщений на дошці, а потім, почувши опис, впізнати себе. Як виявилося, завдання не з легких (у всіх дуже схожі звички).

Кожна людина повинна прагнути оволодіти мистецтвом бути здоровим, не жаліючи на це ні часу, ні зусиль.

Ми бажаємо всім здоров’я!

Новорічні посиденьки

«Хай рік новий, Різдво Христове, нам подарують дні казкові»

Новий рік — перший день календарного року, це чарівне, красиве і веселе свято. Його суть полягає в очікуванні дива, в передчутті чогось неймовірного. Це особливий час, коли мерехтять вогники, а в повітрі витає святковий настрій, пахне хвоєю і мандаринами.

Щоб запобігти стрімкому розповсюдженню вірусу, новорічне свято в нашому класі відбулося без батьків та запрошених гостей, бо найголовніше в ці часи — бути здоровими. Та це не завадило нам провести його цікаво й весело в колі однокласників, з якими ми грали в ігри, влаштовувати невеличкі турніри та просто танцювали й веселились.

   

Вечорниці - жартівниці

Одним із улюблених зібрань молоді були вечорниці. І вони впродовж багатьох віків залишалися найбільш вдалою формою гуртування молоді. У цей період уже завершувались сільськогосподарські роботи, на вулиці була зима. І це був той період, коли молоді надавалась можливість зустрітися, обрати собі майбутню пару, поспілкуватися та відпочити. 

 

Традиційні вечорниці – свято вареників та дівочого гаданняи- відбувалося в переддень Андрія і в нашому класі. Наші діти співали пісні, грали та гадали. Вечорниці відсвяткували надзвичайно весело, тепло, щиро. Одним словом, по- українськи.

   

Гідність та Свобода – понад усе! 

Говорячи про гідність, ми маємо на увазі й повагу, й самоповагу, й пошану, й рівне ставлення, сприйняття інших людей та нас самих такими, якими ми є. Гідність і свобода держави залежить від гідності особистостей, які її творять. Про кожного з нас можна сказати дуже багато, але передусім те, що кожний – це особистість. Для того, щоб зрозуміти, що становить собою кожна людина як особистість, необхідно відповісти на три основні запитання:

- що її цікавить? (це запитання насамперед про інтереси та уподобання людини);

- що вона може? (це запитання про здібності та можливості людини);

- якою вона є? (це запитання про риси характеру людини).

 В цих питаннях нам допомогла розібратися  «Піраміда індивідуальності» яка наочно демонструє багатогранність особистості.

 

Ми різні, але Свобода та Гідність нас об’єднують!
Ми знаємо, що таке Гідність і цінуємо Свободу!
Ми українці і ми вільні творити своє майбутнє!

Еко-толока – новий формат проведення масового прибирання території від сміття.

Осінь - це опалі листочки, які постійно говорять нам про наближення холодів. Пушкін одного разу сказав: осіння пора — очей чарівність. Можна обсипати один одного опалим листям, можна навіть повалятися на цьому листі, але його доведеться прибрати, адже це давно вже стало символом осені для нашої школи.

 

 

Питання про те, як утилізувати листовий опад, хвилює більшість людей. Спалювання, вивезення за межі ділянки або компостування? Найпростіший варіант утилізації – спалювання листя в купах, але це заборонено.

Чому не можна спалювати листя?

Ось,  основні причини, чому не можна спалювати листя:

1. У вогнищі горіння відбувається при поганому доступі кисню і досить низьких температурах. При згорянні однієї тонни рослинних залишків у повітря потрапляє близько 9 кг мікрочастинок диму. Ці мікрочастинки складаються з пилу, окису азоту, чадного газу, важких металів і ряду канцерогенних сполук. В тліючому листі виділяється бензопрен, здатний викликати у людини ракові захворювання. Саме такі шкідливі речовини в димі підсилюють набряк і алергічне запалення слизової. Людей, які страждають на алергічні риніти і бронхіальну астму з кожним роком стає все більше. І вдихаючи отруєне димом повітря палаючого листя, вони будуть відчувати нескінченні напади: кашель, задишка, нежить, закладеність носа і так далі.

2. Дим вогнища з листям містить приблизно в 350 разів більше речовин, які викликають рак, ніж в сигаретному димі.

3. Як правило, листя спалюють не на асфальті, а прямо там, де їх зібрали, тобто на землі. В результаті відбувається випалювання верхнього шару грунту. Вогонь знищує необхідні мікроорганізми. Грунт стає субстратом, а не живою екосистемою, і на місці вогнищ довгий час нічого не росте. Існує міф, що ось ми зараз спалимо листя, а потім цією золою удобримо дерева. Насправді, в золі листя немає корисних речовин. Набагато більш корисною в якості добрива стає органіка після перегнивання в компостній ямі.

4. Листя - це поживні речовини, які повинні потрапити в грунт. В результаті, спалювання природного листя грунт біднішає, перетворюється в пісок. А це, в свою чергу, посилює загальну запиленість місцевості.

cdn.segodnya.ua/i/image_1200x630/media/image/5d...

На початку листопада відзначається державне свято – День української писемності та мови. Цього дня проводять тематичні конкурси та урочисті заходи, які мають на меті згуртувати українців навколо рідного слова. Для нашого класу такою нагодою стало створення спільного колажу для вшанування преподобного Нестора-літописця – послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія. Дослідники вважають, що саме з Нестора-літописця й починається писемна українська мова. Всесвітню славу принесла праця всього життя Нестора, котрий взяв участь у літописанні Київської Русі й залишив світу неоціненний скарб – «Повість минулих літ».

 

  

  

День захисника України

День захисника України співпадає зі святом Покрови Пресвятої Богородиці та з Днем Українського козацтва. Пройшов він у патріотичному дусі – учні підготували  вироби з природного матеріалу, щоб нагадати, що ідея козацтва жива донині. У кожному з нас тече кров наших предків – вільних і незалежних козаків. Саме дух козацтва покоління за поколінням виховує у наших земляків патріотизм, національну свідомість, почуття гордості. Не забуваймо про це!
   

Урок доброти "Горобець маленький, а сердечко має"

Урок присвячений Всесвітньому дню захисту тварин. Ми повинні любити і оберігати їх, адже ми відповідаємо за тих, кого приручили. Всесвітній день тварин – це привід нагадати людям про їхню відповідальність, підвищити свідомість дітей щодо необхідності захисту тварин. 

  

Сьогодні ми обговорили ситуацію стрімкого зменшення чисельності тварин на планеті. Так, за останні роки офіційно визнали вимерлими таких тварин: східну пуму, абінгдонську слонову черепаху, китайського річкового дельфіна, кота-рибалку та багато інших видів тварин. У переважній більшості причиною зникнення цих тварин є людина. А точніше – людська байдужість, безвідповідальність і жага до наживи. На жаль, сьогодні нерідко жорстоке ставлення людей спостерігається не лише до диких тварин, але і до вірних чотирилапих друзів та помічників – собак і котів, тому логічним завершенням нашого уроку було фото домашнього улюбленця - щасливого й безтурботного.

     

День Миру

21 вересня в усьому світі відзначають Міжнародний день миру. Він знову і знову нагадує нам, якою страшною є війна. В цей день ми готували колаж у вигляді серця, щоб вкотре нагадати: наші серця завжди відкриті для миру.

 

Школо, ми готові.

    Саме під таким гаслом пройшов перший урок в нашому класі. Його мета - розказати про правила та умови навчання в період пандемії, які допоможуть зберегти здоров'я. 

    Учні мали змогу розвінчати міфи щодо COVID-19, ознайомитися з правилами респіраторної гігієни, позмагатися в цікавій вікторині та встановити нові правила поведінки під час навчального процесу у зв'язку з умовами карантину.

 

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.