Передбачати, готуватися та реагувати на кризи як виклик часу
Міжнародна організація праці оголосила 28 квітня Всесвітнім днем охорони праці для того, щоб привернути увагу світової громадськості до масштабів проблеми, а також до того, яким чином створення та просування культури охорони праці може сприяти зниженню щорічної смертності на робочому місці.
Цього року Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі присвячений стратегіям зміцнення національних систем безпеки та здоров’я на роботі, спрямованим на посилення життєстійкості та протидії нинішнім і майбутнім кризам з урахуванням винесених уроків і набутого досвіду в сфері праці.
Гасло дня 2021 – «Передбачати, готуватися та реагувати на кризи – інвестуймо зараз у стійкі системи безпеки здоров’я та роботі».
Через пандемію COVID-19 уряди країн, роботодавці, працівники та населення в цілому стикнулися з безпрецедентними викликами, пов’язаними з цим вірусом, та численними наслідками, які він спричинив у сфері праці.
У 2021 році Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі присвячений залученню потенціалу елементів системи БЗР, визначених у Конвенції 2006 року про основи, що сприяють безпеці та здоров’ю на роботі (№ 187) .
У рамках Дня охорони праці первинна профорганізація закладу освіти провела ряд заходів щодо вирішення проблемних питань безпеки праці, здійснення профілактичних заходів із запобігання і зменшення виробничого травматизму, підвищення культури охорони праці.
Загурою Н.В., головою профкому, о рганізовано круглий стіл "Передбачати, готуватися та реагувати на кризи – інвестуймо зараз у стійкі системи безпеки здоров’я та роботі», під час якого розглянуто питання про те, як нинішня криза демонструє важливість зміцнення систем БЗР, включно зі службами безпеки та охорони здоров’я на роботі як на національному рівні, так і на рівні підприємств.
Адміністрацією закладу освіти розглянуто в черговий раз з колективом Положення про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти, яке визначає єдину систему організації роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу (учнів, студентів, курсантів, слухачів, аспірантів та працівників закладів освіти), а також обов’язки керівників та посадових осіб щодо забезпечення безпечних та нешкідливих умов навчання, утримання і праці, запобігання травматизму. Проведено перевірку інструкцій з охорони праці та безпеки життєдіяльності, відповідність вимогам та правильність ведення журналів реєстрації інструктажів; здійснено перевірку відповідності класних кімнат вимогам гігієни навчання та праці;
З учнями були проведені бесіди та різні виховні заходи спрямовані на дотримання вимог охорони життя та здоров’я під час освітнього процесу та в побуті:
• сюжетно-рольові іри «Викликаємо служби 101, 102, 103, 104»;
• практикуми «Основні правила поведінки при виявленні маловідомих предметів»;
• бесіди на тему «Основні правила поведінки при виявленні маловідомих предметів»;
• вікторини «Будь обережним на дорозі!»;
• моделювання ситуації звернення за телефоном довіри;
• перегляд відеороликів, обговорення поведінки персонажів, їхнього ставлення до збереження здоров’я свого та інших.
Було організовано конкурс дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей». Переможниця конкурсу Карпович Анастасія, учениця 2 класу, під керівництвом Марії Василівни Богатько, вчителя початкових класів, зайняла ІІІ місце в обласному етапі.
Редзель Л.Г. на уроках «Основи здоров’я» з учнями провела цілу низку бесід з охорони праці: «Безпечна праця – право кожної людини», «Охорона праці – запорука життя».
Берестень Т.І., вчитель інформатики, нагадала учням правила роботи в комп’ютерному класі.
У Туменській публічно-шкільній бібліотеці створено виставку літератури для учнів школи з правил безпеки життєдіяльності та охорони праці.
Проведення таких заходів навчають дітей та дорослих відповідально ставитися до збереження не тільки власного життя та здоров’я, а також людей, які знаходяться поруч.