День української писемності та мови
Свято української писемності та мови традиційно відзначається 9 листопада, у день вшанування пам’яті Нестора Літописця – послідовника творців слов'янської писемності Кирила та Мефодія. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.
У День української писемності та мови здобувачі освіти 7 - 11 класів та працівники закладу освіти взяли участь у написанні всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Незважаючи на хвилювання, учасники залишилися з гарним настроєм та позитивними враженнями.
Учні 3 класу разом складали прислів'я про мову за спеціальним кодом, писали диктант "Чарівна осінь", дивились презентацію про чудову українську мову.
Здобувачі освіти 4 класу переглянули відеопрезентацію "9 листопада - День укр. мови та писемності", написали диктант, взяли участь у грі-конкурсі "Мовне намисто".
Шестикласники ознайомилися із відеопрезентацією "15 цікавих фактів про українську мову" та створили колаж "Нас єднає українська мова ".
Семикласники взяли участь у мовознавчій грі "Веселкова, барвінкова, невмируща наша мова".
Здобувачі освіти 10 класу стали учасниками вікторини «Фольклор для мене завше диво…» та слухачами усного журналу «У писемності та мові – наша сила».
Упродовж дня всі, хто бажав, міг здійснити короткий екскурс в історію рідної мови. Ребуси, кросворди стали основою жвавих обговорень, виру емоцій та висновків про значення української мови у житті громадян нашої держави.
Заснування Дня української мови – це не лише проголошення благородної мети, а справжня настанова нам, українцям, шанувати рідне слово, любити рідну мову і вивчати її впродовж усього життя!
Говорімо українською, щоб нас побачив світ, побачив успіх України, її духовні та інтелектуальні надбання!
Вчімо українську та шануймо її!