Ми – проти насильства, ми – за любов і доброту
Ми - проти насильства, ми - за любов і доброту!
Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Міжнародна акція «16 днів проти насильства». Дати початку та завершення Кампанії вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.
Особливе занепокоєння викликають численні факти насильства і жорстокості по відношенню до дітей. Діти стають жертвами насильства кожного дня, в кожному населеному пункті. Факти жорстокості відбуваються всюди: в сім'ях, закладах освіти, на вулицях.
Щоб протидіяти вище названому лідерами учнівського самоврядування було організовано та проведено акцію «Ми – проти насильства, ми – за любов і доброту!» під гаслом «Не будьмо байдужими до тих хто поряд! Спільними діями ми можемо відстояти свої права!».
Лідери переглянули відеоролики: «Розкажи дорослому, якому довіряєш», «Почни говорити» щодо попередження сексуального насильства та провели годину запитань і відповідей «Що думають і знають здобувачі освіти про права людини». Учасники відповідали на запитання: «Звідки беруться права людини?», «Свобода, гідність, рівність, справедливість, толерантність, безпека: які цінності є основоположним для прав людини?, «Чи можна обмежувати права певних соціальних груп?», «Як найефективніше можна відстояти свої права?», тощо.
Члени комісії з питань захисту прав дітей і допомоги у проблемних ситуаціях підготували репортаж «Підліток і сучасне суспільство: права і відповідальність», який містив інформацію про роботу Центру правової допомоги щодо надання консультацій та правової підтримки людям, які опинилися у складних ситуаціях, рекомендації Ради Європи щодо поваги, захисту, здійснення прав дитини в цифровому середовищі.
Здобувачі освіти 1-4 класів стали учасниками флешмобу «Наші долоньки проти насильства», який підготували члени комісії по роботі з молодшими школярами.
Члени комісії преси та інформації розповсюдили буклети: «Зупинимо насильство разом», «Я проти насильства. А ти?», організували та провели інформ-сеанс «Стань першим! Розірви коло насильства».
Здобувачі освіти 7, 8, 10 класів стали учасниками лідерського консалтингу «Злість, агресія, насильство. Профілактика та реагування». Учасникам було запропоновано самостійно знайти вирішення проблемних ситуацій, які містять ознаки насильства. Здобувачі освіти охоче долучились до обговорення, активно відстоювали свої власні думки і переконання, поглибили знання про права людини, про насильство та його види, сформували навички правомірної поведінки.
Заступником голови учнівської ради «Лідер» Юлією Коржовник було організовано та проведено колообіг думок «Як зупинити насильство». Лідери презентували свої ідеї щодо протидії насильства серед підлітків, вчилися визначати його види, розглядали обставини, за яких діти можуть стати жертвами насилля.
Здобувачі освіти 11 класу стали учасниками діалогу «Торгівля людьми – сучасне обличчя», де висловили своє бачення щодо питань протидії торгівлі людьми, жорстокого поводження з дітьми.
Класні колективи 7 – 11 класів взяли участь в інтерактивному інтерв'ю за методикою незакінченого речення «Я проти насильства тому, що…». Обговорюючи проблемні життєві ситуації і факти, здобувачі освіти замислились над питаннями: «Насильство в сімї – важлива соціальна проблема, чи ні?», «В яких випадках діти вважаються постраждалими від насильства?», «Для чого потрібне скоординоване міжвідомче реагування на насильство?», «Які заходи реагування на факти насильства щодо кривдника передбачено українським законодавством?», «Які важливі виклики та загрози постають у сфері запобігання та протидії насильству?», «Епідемія булінгу в закладах освіти. Що робити?».
Дійсно, кожен з нас має сказати: «Ні!» насильству у власній і шкільній родинах. Адже сім’я, заклад освіти – це саме ті місця, які мають бути світлим затишком, острівцем безпеки і комфорту у нашому бурхливому світі.