Партнерство з батьками в Новій українській школі
Одним із ключових компонентів концепції Нової української школи є педагогіка партнерства, тобто, педагогіка, що ґрунтується на партнерстві між учнем, учителем та батьками. Адже впровадження Нової української школи неможливе без тісної співпраці та взаємодії з батьками.
Як два крила у птаха, що допомагають йому вільно літати в безмежному просторі, так сім’я і школа створюють оптимальне освітнє середовище для вільного та повноцінного розвитку особистості школяра. Їх співробітництво є важливою умовою ефективної освітньої роботи, спрямованої на створення атмосфери доброзичливості й взаєморозуміння.
В закладі батьки беруть безпосередню участь у вихованні і навчанні своїх дітей. Раз на місяць для малечі проводять майстер-класи по виготовленню різних речей.
Мазанович Руслана Павлівна, мама учениці 1 класу, разом з дітьми робила аплікацію з осіннього листя на плівці. Учні із захопленням пізнавали нове. Зрозуміли, що аплікацію можна зробити без використання клею. Виходить дуже гарно, швидко і цікаво, адже фантазія дітей безмежна.
Дячок Зорина Оринбаївна, мама учня 1 класу, провела майстер-клас по виготовленню корисної речі «Дивні прищепки». Заняття проходило на сьомому тижні навчання, а саме цього тижня діти вчилися бути підприємливими.
Діти дізналися, як виготовити гарну і потрібну річ, затративши на неї мінімум коштів.
Протягом тижня 7 «Ми - підприємливі»» в приміщенні закладу освіти було організовано за участі дітей і батьків осінній благодійний ярмарок, на якому діти набували навички фінансової грамотності: як заробляти і як правильно витрачати зароблені гроші. Після ярмарку діти разом з вчителем і батьками обговорили, що краще придбати за зароблені кошти в клас. Пріоритетними були думка і побажання дітей.