Пригоди Крапельки в першому класі
Чому йде дощ? Куди зникає дощова вода? Куди мчать річки? Як виникає веселка? Звідки береться сніг? У кожного першокласника безліч запитань! І так хочеться отримати на них відповіді!
Знайти деякі відповіді на свої питання учні мали можливість протягом 12 тижня навчання «Пригоди Крапельки». Згідно із Модельною навчальною програмою учні вивчали значення води в житті, її агрегатні стани, види водойм та кругообіг води у природі.
Школярі переглянули мультфільми та обговорили значення води на планеті. Дізналися про існування води у різних агрегатних станах, про кругообіг води у природі, а також про значення цієї речовини для всього живого на планеті. І ще раз довели собі, що усе живе залежить від води. І те, що міститься у воді, безумовно, потрапляє всередину всього живого. Як це відбувається? Учні, використавши пекінську капусту і харчові барвники, змоделювати одразу два процеси: живлення рослин і потрапляння забруднювачів. За допомогою цих моделей першокласники побачили, як п'ють рослини, а також те, що всі забруднювачі, які надходять у середовище, потрапляють усередину всього живого, тому необхідно дбайливо ставитись до природи.
Вода – унікальна речовина! Цікаві досліди допомогли наочно пояснити школярам значення та винятковість цієї рідини! За допомогою води і харчових барвників (червоного, синього і жовтого) учні відтворили всі кольори веселки і побачили, що вода дійсно може мандрувати. Змішуючи два кольори, діти утворювали третій. Дітям дуже сподобались експерименти, бо, досліджуючи та експериментуючи, вони відчули себе справжніми науковцями, фокусниками!