Мова – це важливо!
Серед людей говориться, що без усякої іншої науки ще можна обійтися, а без знання рідної мови обійтися не можна. І це справді так. Людина, яка не хоче знати рідної мови, руйнує те, що має стати фундаментом її особистості.
21 лютого представники всіх націй і народностей світу відзначають Міжнародний день рідної мови. Цю дату визначено на 30-ій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО в жовтні 1999 року, яка наголосила на важливій ролі мови для консолідації суспільства, формування нації і зміцнення держави.
Цього дня в закладі освітній процес розпочався із Молитви до мови Катерини Мотрич.
З метою формування вміння й навичок спілкування в різних сферах і ситуаціях у відповідності до досвіду, інтересів, психологічних особливостей мовця Прокопчук Каріна та Карпович Юрій, учні 10 класу, провели бліц-інтерв’ю-опитування «Рідна мова в рідній школі». Цікаві та змістовні відповіді юні соціологи отримали від учнів 1 – 4 класів. Неординарністю відзначилася зустріч із п’ятикласниками. Досконалість відчувалася у відповідях учнів 9 – 10 класів.
Учні 1 класу переглянули відеопрезентацію «10 цікавих фактів про українську мову», подивилися музичний кліп «Українська мова, пісня калинова» та відеофільм «Легенда про мову». Вчитель Загура Наталія Вікторівна провела з використанням набору «Шість цеглинок» LEGO вікторину для учнів «У світі казок», організувала гру «Склади речення».
Учні 2 класу разом із вчителем Мазанович Людмилою Григорівною декламували вірші про мову, виготовляли квітку-семицвітку, малювали плакат «Я люблю рідну мову», співали пісні.
Для учнів 3 класу класоводом Зелінською Русланою Павлівною було організовано мовний КВК «Говорити українською – це модно!»
У 4 класі пройшов конкурс на виразне читання віршів напам’ять «Ой, яка чудова українська мова!» Учні з почуттям гордості розказували вірші про українську мову. Переможцем стала Богатько Валерія.
З метою формування комунікативної компетенції учнів Дерачиць Іриною Миколаївною, вчителем української мови та літератури, організовано для учнів 7 класу інтелектуально-пізнавальну гру «Українська – це круто!» Для учнів 10 класу вчитель провела конкурс «Грамотій». Учні взяли участь у написанні диктанту «Україна нас єднає». Переможцем стала Прокопчук Каріна.
Для учнів 9 класу Дерачиць Надія Михайлівна, вчитель української мови та літератури, організувала шоу-гру знавців рідного слова «Хто зверху?». Разом з учнями 6 класу вчитель провела флешмоб «Ми любимо українську!» та конкурс читців-декламаторів віршів про мову «Як парость виноградної лози плекайте мову!»
Учні 5 класу взяли участь у конкурсі знавців української мови, організованому Мазанович Наталією Володимирівною, вчителем української мови та літератури. Найбільше емоцій в учнів викликав конкурс "Алфавітна естафета". Учні дійшли висновку:"...мову вчи і прислухайся до того, як вона звучить. І розмовляти так старайся, щоб всім її хотілось вчить".
Деякі учасники освітнього процесу, щоб дізнатися, як добре знають солов'їну мову, пройшли тест УНІАН і отримали оцінку: «Неймовірно! Тарас Шевченко пишався б тобою та посміхнувся у сиві вуса».
Саме ми, представники ХХІ століття, заради прийдешніх поколінь повинні зберігати і шанувати мову, як це робили наші славні предки. Актуальними сьогодні є слова Максима Рильського: «...Як парость виноградної лози плекаймо мову...». Любімо свою рідну мову, бо з нею наше майбутнє і майбутнє України!