День цивільного захисту в закладі освіти
Однією з важливих ланок у системі заходів із запобігання і реагування на надзвичайні ситуації є навчання учасників освітнього процесу щодо дій у надзвичайних ситуаціях та при виникненні пожеж у закладах освіти. Пункт 1 статті 41 Кодексу цивільного захисту України визначає шляхи формування культури безпеки життєдіяльності населення, в тому числі учнів.
Навчання учасників освітнього процесу діям у надзвичайних ситуаціях має дві складові: теоретичну і практичну. Теоретична складова включає в себе навчання учнів в рамках вивчення предметів «Основи здоров’я» та «Захист Вітчизни». Навчання працівників освіти проходить в ході підготовки працівників за програмою загальної підготовки працівників підприємств, установ та організацій до дій у надзвичайних ситуаціях.
Практичне закріплення теоретичного матеріалу здійснюється шляхом щорічного проведення Дня цивільного захисту, під час якого відпрацьовуються дії працівників і учасників освітнього процесу у разі виникнення тієї чи іншої надзвичайної ситуації.
23 квітня 2019 року в закладі було проведено День цивільного захисту і об’єктового тренування .
Зусилля було зосереджено на вдосконаленні та розвитку нормативно–правової бази з питань цивільного захисту, забезпеченні готовності до оперативного реагування на надзвичайні ситуації, проведенні пошуково-рятувальних робіт, захисті населення і територій в мирний час та особливий період, плануванні і проведенні ефективних попереджувальних заходів ЦЗ з метою забезпечення техногенної та пожежної безпеки, досягненні прийнятних рівнів ризику виникнення НС.
Напередодні адміністрацією було перевірено підготовку майна ЦЗ, яке буде використовуватись для проведення Дня ЦЗ і ОТ, здійснено перевірку засобів протипожежного захисту (вогнегасників), учні виготовили найпростіші засоби захисту органів дихання – ватно-марлеві пов’язки для проведення практичних заходів.
Під час занять із учнями класними керівниками було обговорено плани евакуації з приміщення, розглянуто особливості евакуації населення у разі виникнення надзвичайної ситуації у мирний час та в особливий.
По сигналу «Увага всім!» організовано оповіщення по ввідній «Пожежна тривога» за допомогою дзвінкової сигналізації. Учні евакуювались із приміщення школи на футбольне поле. Евакуація учнів, вчителів, техперсоналу пройшла за 3 хв. чітко й організовано. Всі учасники освітнього процесу діяли грамотно та впевнено, продемонстрували зібраність і дисциплінованість.
Мазанович О. М., дільничний інспектор Державної прикордонної служби України, під час зустрічі з учнями 9 – 11 класів провів роз’яснювальну роботу щодо необхідності дотримання правил безпеки із незнайомими та вибухонебезпечними предметами, особливостями цивільного захисту населення в разі виникнення надзвичайної ситуації у мирний та в особливий час.
Загурою Н.В., класним керівником 1 класу, проведено бесіду з обговоренням презентації «Нехай вогонь в серцях палає, а пожеж хай не буває».
Мазанович Л.Г., класним керівником 2 класу, організовано конкурс малюнків «Професії сміливих людей» та розв’язування кросвордів «Пожежник і пожежа».
День цивільного захисту в третьокласників розпочався з перегляду навчального фільму «Надання першої долікарської допомоги» щодо дій людей в умовах загрози та виникнення надзвичайних ситуацій. Після перегляду фільму учні змогли закріпити отриманні знання на практиці. Всі, хто бажав, мали змогу навчитися робити непрямий масаж серця, міряти пульс та артеріальний тиск, зупиняти кровотечу.
Микуляк Н.В., класним керівником 4 класу, організовано майстер-клас «Ватно-марлеві пов’язки в дії».
Учні 5 класу разом із класним керівником Мазанович Н.В. відпрацьовували навички надання першої медичної допомоги без участі дорослих. Разом із Діжурко С.І., медсестрою закладу, опрацювали використання засобів індивідуального захисту.
Редзель Л.Г., вчитель основ здоров’я, організувала для учнів основної школи перегляд відеофільму «Надзвичайні ситуації».
Стрибулевич Д.С., вчитель фізичної культури, з учнями 8 класу апробували використання вогнегасників у дії.
День цивільного захисту було проведено на достатньому організаційно-методичному рівні: педагоги обмінялися досвідом з організації освітньої роботи з питань безпеки життєдіяльності, а школярі отримали багато корисної інформації та закріпили її на практиці. Заходи сприяли формуванню навичок визначення алгоритмів дій при виникненні надзвичайних ситуацій різного характеру, сприяли розвитку морально-психологічної стійкості та готовності до дій в екстремальних ситуаціях, вихованню відповідального ставлення до власної та колективної безпеки.