День української мови та писемності
День української мови та писемності став офіційним святом у 1997 році, та історія його древня, як і сама українська мова. Дата Дня української мови та писемності припадає на православне свято – день вшанування преподобного Нестора-літописця. Адже дослідники вважають, що саме з його праці починається писемна українська мова.
Щорічно, у цей день, 9 листопада, відбувається святкування Дня української мови та писемності. Також з 2000 року існує надзвичайно цікава традиція всеукраїнського масштабу – «радіодиктант». По Українському радіо у цей день проводять диктант, у якому можуть взяти учать всі бажаючі.
В нашому навчальному закладі це стало традицією - диктант пишуть як учні закладу, так і педагогічний колектив.
Не менш важливим був мовознавчий двобій між учнями 5 та 6 класів. Ігри та розваги тримали у напрузі всіх учасників до завершення двобою. Вони згадували українські прислів’я та фразеологізми, слова в прямому та переносному значенні та багато інших правил. Активність проявляли і вболівальники. Вони із задоволенням знайомилися із цікавими фактами про мову, допомагали командам справитися із завданнями.