Об’єднаймо наші зусилля за життя без насилля!
Об’єднаймо наші зусилля за життя без насилля
Найвищою цінністю будь – якої держави є людина, її життя і здоров’я, честь, і гідність, недоторканність та безпека. З 25 листопада по 10 грудня в Україні проходить Міжнародна акція «16 днів проти насильства». Дати початку та завершення акції вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.
Члени учнівського самоврядування активно приєдналися до акції під гаслом «Об’єднаймо наші зусилля за життя без насилля». Лідери організували учнівський консалтинг «Знати сьогодні, щоб жити завтра. Стоп насильству!», створили коло ідей «Як зупинити насильство» та провели інтерактивне інтерв'ю за методикою незакінченого речення «Я проти насильства тому, що…». Обговорюючи проблемні життєві ситуації і факти, учні замислились над питаннями: «Як ми ставимося один до одного?», «Що змушує близьких людей бути такими жорстокими?», «Чому виникають проблеми у відносинах між батьками і дітьми?». На учнівському консалтингу були використані ситуаційні вправи, які дали змогу отримати нові знання, визначити для себе наслідки насильницької поведінки, ознайомитися із рекомендаціями та порадами боротьби з булінгом у школі. Лідери з’ясували визначення таких понять, як «насильство», «агресор», «жертва».
Члени комісії з питань захисту прав дітей і допомоги у проблемних ситуаціях підготували репортаж «Підліток і сучасне суспільство: права і відповідальність» та повідомлення «Булінг і молодь: реалії сьогодення», у які вмістили інформацію про роботу Центру правової допомоги щодо надання консультацій та правової підтримки у складних ситуація та роботу національної «гарячої» лінії з попередження насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації, а також розповсюдили буклети: «Зупинимо насильство разом», «Я проти насильства. А ти?»,«Булінгу – ні!».
Голова учнівської ради «Лідер» В. Дворецький провів інформаційно-пізнавальне асорті «Проблема насильства – шляхи подолання». Лідерам було запропоновано самостійно знайти вирішення проблемних ситуацій, які містять ознаки насильства. Учні охоче долучились до обговорення, активно відстоювали свої власні думки і переконання, поглибили знання про права людини, про насильство та його види, сформували навички правомірної поведінки. Проблеми насилля не залишили байдужими нікого з учасників асорті.
Дійсно, кожен з нас має сказати: «Ні!» насильству у власній і шкільній родинах. Адже сім’я, школа – це саме ті місця, які мають бути світлим затишком, острівцем безпеки і комфорту у нашому бурхливому світі. Місцями, де тебе розуміють і поважають, де можна нікого не боятися і почуватися вільно кожному.