Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

Організація освітнього процесу в закладі освіти з 01 вересня 2020 року в умовах адаптивного карантину

Дата: 31 серпня 2020 о 18:38, Оновлено 10 вересня 2020 о 18:15
225 переглядів

Особливості освітнього процесу в Туменському НВК
"ЗОШ І - ІІІ ступенів - ДНЗ" в умовах адаптивного карантину
з 01 вересня 2020 року
Схвалено на засіданні педагогічної ради, протокол №09  від 31.08.2020

Організація безпечного та здорового  освітнього середовища 

1. Розглянути можливість тимчасового виведення з освітнього процесу груп ризику (особи з захворюванням серцево-судинної системи, цукровим діабетом).
2. Переглянути організацію робочих місць учнів з забезпеченням фізичної дистанції між ними не менше 1 метра.
3. Надавати перевагу заняттям на свіжому повітрі.
4. Проводити навчання дітей гігієні рук, етикету кашлю. Для молодших дітей розробити план занять в ігровій формі.
5. Відтермінувати масові заходи, збори в закритих приміщеннях. За необхідності, можлива організація заходів на вулиці, з дотриманням фізичної дистанції.
6. Бесіди з батьками, опікунами здійснювати по телефону або в месенджерах.
7. Проводити пропаганду вакцинації, а також бесіди з батьками (у разі відмови вакцинувати дітей, які не мають медичних протипоказань). Особливу увагу слід приділити вакцинації від грипу до початку епідсезону. Рекомендовано проводити вакцинацію від грипу всім співробітникам закладу, від пневмококкової інфекції – за показаннями.
8. Пересування здобувачів між кабінетами мінімізувати, застосовувати модульний підхід для вивчення дисциплін, передбачити в розкладі можливість визначати різний час початку та закінчення занять для різних класів.
9. Під час уроків учителям варто обирати види діяльності, які мінімізують безпосередній фізичний контакт між учнями, зокрема зменшуючи кількість комунікаційних вправ, як-то проведення ранкового кола.

Вхідний скринінг та правила поведінки персоналу

1. Увесь персонал закладу проходить термометрію перед початком робочого дня. Дані медична сестра заносить до журналу термометрії персоналу для контролю виконання термометрії.
2. Медична сестра оглядає персонал закладу перед початком роботи на наявність симптомів гострого респіраторного захворювання (кашель, нежить, осиплість голосу, почервоніння очей).
3. У разі виявлення співробітника з підвищеною температурою тіла або з вищевказаними симптомами, такий співробітник не допускається до роботи з рекомендаціями звернутись за медичною допомогою до сімейного лікаря. Про такий випадок повідомляється директору та робиться відмітка в Журналі термометрії про недопущення до роботи.
4. При появі підвищеної температури тіла (вище 37,1ºС) або респіраторних симптомів вдома працівник закладу повідомляє свого безпосереднього керівника та не виходить на роботу, одночасно звертаючись за медичною допомогою.
5. Максимально обмеженими повинні бути близькі контакти між персоналом. За необхідності - використовувати засоби зв’язку (Інтернет, телефон) для вирішення питань, що не потребують особистої присутності.
6. Вхід до приміщень закладу можливий лише за наявності захисної маски або респіратора. Під час занять маски і респіратори можна не використовувати, натомість їх використання є обов’язковим під час пересування приміщеннями закладу. У випадку переходу в зону із “помаранчевим” рівнем епідемічної небезпеки педагогам під час занять рекомендується використовувати захисні щитки.
Вхідний скринінг учнів на наявність ознак інфекційного захворювання
1. Зустріч дітей зранку здійснюється вчителем на вулиці.
2. Відповідальна особа проводить візуальний огляд дитини на наявність симптомів інфекційного захворювання (кашель, нежить, осиплість голосу, почервоніння очей), запитує про самопочуття у дитини та/або у дорослого, який її супроводжує.
3. Якщо в дитини визначено температуру тіла вище 37,1ºС або наявні симптоми респіраторного захворювання (кашель, нежить, осиплість голосу, почервоніння очей) дитина до занять не допускається.
4. Якщо дитина прийшла в супроводі дорослого, вона відправляється додому з рекомендацією звернутись до сімейного лікаря.
5. Якщо дитина прийшла сама, то на дитину одягається медична маска, викликається медична сестра, що проводить дитину до кімнати ізоляції. По телефону викликаються батьки дитини та за необхідності - швидка медична допомога. 6. Дані дитини, в якої виявлені респіраторні симптоми або підвищена температура тіла, записуються та передаються медичній сестрі закладу для введення обліку таких дітей.
7. Після того, як дитина з підвищеною температурою тіла або респіраторними симптомами була відсторонена від освітнього процесу, до закладу освіти вона може повернутись лише після одужання та отримання довідки від сімейного лікаря про те, що вона здорова та може бути допущена до відвідування навчальних занять.
8. Вхід до приміщень закладу можливий лише за наявності захисної маски або респіратора. Під час занять маски і респіратори можна не використовувати, натомість їх використання є обов’язковим під час пересування приміщеннями закладу. Для учнів 1-4 класів вхід до закладу та пересування приміщеннями можливі без маски або респіратора.
Дії при виявленні симптомів хвороби під час освітнього процесу
1. При виявленні симптомів хвороби (температура тіла вище 37,1°С, кашель, осиплість голосу, почервоніння очей) учню одягають медичну маску, проводять його в ізоляційну кімнату та повідомляють батьків або опікунів. Сповіщають медичного працівника закладу для надання медичної допомоги на догоспітальному етапі.
2. При виявленні симптомів хвороби (температура тіла вище 37,1°С, кашель, осиплість голосу, почервоніння очей) у працівника закладу, він/вона негайно відсторонюється від роботи. За можливості, він/вона самостійно повертається додому та негайно звертається до сімейного лікаря. За тяжкого стану, на працівника одягається медична маска, він/вона відправляється в ізоляційну кімнату, де чекає прибуття машини «Швидкої допомоги».
3. Після вилучення особи з симптомами інфекційного захворювання в тих приміщеннях, де перебувала така особа, проводиться провітрювання поза графіком та дезінфекція висококонтактних поверхонь.
4. У випадку підтвердження в учня або працівника закладу COVID-19, проводиться визначення кола контактних осіб. Усі контактні особи відправляються на самоізоляцію під медичний нагляд сімейного лікаря на 14 днів з дня останнього контакту з особою, в якої підтверджений випадок COVID-19.
Гігієна рук. Миття рук милом.
1. Основним заходом гігієни рук в умовах закладу освіти є миття з милом.
2. Використання антисептику доцільне лише в тому випадку, коли немає доступу до води та мила.
3. Протирання рук вологими серветками з метою знезараження або в якості заміни миття рук недоцільне та неефективне.
4. Миття рук з милом необхідне у таких випадках: - перед початком навчання та після прогулянки; - перед прийомом їжі; - після відвідування туалету; - коли руки явно забруднені.
5. Тертя рук з милом повинно тривати не менше 30-40 секунд.
6. Кожен рукомийник для миття рук має бути обладнаний рідким милом в дозаторі та одноразовими рушниками.
7. Дозатор для мила треба мити та дезінфікувати перед кожним наповненням новою порцією, якщо місткість для мила багаторазова.
8. Тверде мило не рекомендовано в місцях загального користування.
Гігієна рук. Обробка рук антисептиком. 
1. Кількість антисептику на одну обробку – не менше 3 мл. Якщо неможливе використання настінних або настільних дозаторів помпового типу, слід надавати перевагу кишеньковим санітайзерам з кришкою, що може відкриватись та закриватись одним пальцем.
2. Для ефективної обробки рук використовувати антисептичні засоби з загальним вмістом спирту не менше 60%.
3. Обробка рук антисептиком проводиться методом втирання протягом 30 секунд.
4. Перед нанесенням антисептику руки мають бути повністю сухі. Нанесення антисептику на вологі руки подразнює шкіру та знижує ефективність дії антисептичного засобу.
5. Використання антисептиків доцільне лише в тому випадку. коли відсутній доступ до проточної води з милом.
6. Медичні рукавички потрібно використовувати лише у медичних пунктах та за показаннями. Використання медичних рукавичок іншим персоналом є неефективним та створює ризики розповсюдження збудників інфекційних захворювань.
Безпека повітря закритих приміщень
1. Найкращим методом дотримання безпеки повітря закритих приміщень є провітрювання приміщень.
2. Здійснювати провітрювання приміщень упродовж 10 хв. після кожного уроку з відмітками про виконання.
3. При провітрюванні приміщень забезпечити безпеку дітей.
Прибирання та дезінфекція поверхонь
1. У закладі освіти для прибирання використовувати миючий засіб (поверхневоактивна речовина).
2. «Прибирання» вуличного майданчика з дезінфекційним засобом є недоцільним для профілактики розповсюдження інфекцій.
3. У кожному приміщенні завідуючі кабінетом повинні забезпечити наявність графіка прибирання з відмітками про виконання.
4. При прибиранні слід пересуватись від чистих об’єктів до брудних та від розташованих вище до розташованих нижче.
5. У період підвищеної захворюваності на гострі респіраторні інфекції особливу увагу приділяти обробці висококонтактних поверхонь (ті поверхні, до яких найчастіше торкаються руками).
6. У графіку зазначити всі висококонтактні поверхні в приміщенні (наприклад, ручки дверей з двох сторін, робочі столи, клавіатури комп’ютерів, пульти, поручні, крани тощо).
7. Використовувати для дезінфекції контактних поверхонь спиртовмісні дезінфекційні засоби. Використання хлоровмісних засобів може мати негативний вплив на здоров’я людей, якщо в приміщенні, де проводиться обробка, погана вентиляція.
8. Для дезінфекції поверхонь слід надавати перевагу протиранню поверхонь серветкою, змоченою в дезінфекційному розчині. Серветка має бути вологою від засобу. Протирання поверхонь здійснювати при відсутності дітей та за умови провітрювання приміщень.
9. Миття іграшок проводити в мильному розчині щоденно після завершення роботи. Усі іграшки в закладі мають бути виготовлені з матеріалів, що можуть митися.
10. Миття підлоги в загальних приміщеннях здійснювати з використанням миючих розчинів. Використання дезінфекційних розчинів для миття підлоги не приводить до підвищення рівня безпеки закладу та може мати токсичний вплив унаслідок випаровування. В туалетах для миття підлоги використовувати дезінфекційні засоби.
11. Прибирання приміщень проводити тільки в побутових захисних рукавичках. Допускається багаторазове використання таких рукавичок за умови їх непошкодженої структури. Рукавички потрібно змінювати при переході з однієї зони чистоти (від однієї групи поверхонь) до іншої і при переході з миття підлоги до дезінфекції/миття поверхонь. Допустимо використовувати одну пару рукавичок за умови, якщо спочатку проходить обробка контактних поверхонь, а потім миття підлоги, але не навпаки.
12. Весь прибиральний інвентар повинен мати чітке маркування та має бути виготовлений з матеріалу, що підлягає дезінфекції. Інвентар має бути чистим та непошкодженим.
13. Після завершення прибирання весь інвентар слід продезінфікувати: твердий інвентар - методом зрошення або протирання; ганчірки/мопи замочуються в дезінфекційному розчині на час експозиції за інструкцією до засобу з наступним споліскуванням водою.
14. Персонал, який проводить прибирання, слідкує за гігієною рук та ретельно миє руки з милом після зняття рукавичок та завершення прибирання. У разі відсутності доступу до води слід обробити руки антисептиком.
Безпека харчування
1. Максимальна кількість учнів, що можуть одночасно отримувати  та приймати їжу, не порушуючи фізичної дистанції 1 метр, - 36 осіб.
2. На основі розрахунку прийом іжі буде здійснюватися  в їдальні по 4 змінах. За потреби, буде проведене перепланування розміщення столів.
3. Загальна тривалість періоду прийому їжі всіма учнями з урахуванням 15-хвилинного інтервалу на провітрювання приміщень через вікна та двері після кожної зміни становить 25 хв.
4. На основі розрахунків та за потреби переглянути розклад уроків з метою оптимізації кількості змін для харчування, зменшення періоду зберігання готової їжі та зниження ризиків при її зберіганні та приготуванні.
5. Під час харчування відстань між столами повинна складати не менш ніж 1,5 м, а за одним столом має знаходитись не більш як 4 особи.
6. Не дозволяється самообслуговування, а також робота питних фонтанчиків. Питний режим здобувача освіти організовується з допомогою використання індивідуальних ємностей для рідини .
7. Працівники харчоблоку допускаються до роботи лише в захисних масках і одноразових рукавичках. Засоби індивідуального захисту мають бути в наявності із розрахунку на 5 робочих днів, у т.ч. на 1 робочу зміну - безпосередньо на робочому місці працівника.
8. Після кожного зняття засобів індивідуального захисту (захисних масок одноразових рукавичок) перед одяганням чистих засобів індивідуального захисту, працівник повинен ретельно вимити руки з милом або обробити антисептичним засобом.
Перевезення дітей та працівників закладу освіти
1. Обов’язкове проведення дезінфекційних заходів у салоні шкільного автобуса в кінці робочої зміні.
2. Наявність у водія засобів індивідуального захисту (із розрахунку 1 захисна маска на 3 години роботи на 1 особу), антисептичний засіб для обробки рук.
3. Щоденний контроль за станом здоров'я водія та проведення температурного скринінгу до початку робочої зміни.
4. Не допуск до роботи осіб з ознаками гострої респіраторної хвороби або підвищеною температурою тіла понад 37,2 °C;
Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.