День самоврядування
Справжнє лідерство – це не престиж, влада чи статус, а відповідальність
Шкільні роки – це роки радості, ігор, казок, перших кроків до пізнання світу. Від того, що вразило, запам’яталось, здивувало у дитинстві, залежить, якою буде людина у житті.
Адже за час навчання в школі нам необхідно не лише одержати знання, але й засвоїти нові соціальні ролі, моральні норми та цінності, осягнути найвище мистецтво – мистецтво жити. Важливу роль у цьому відіграє учнівське самоврядування.
Досвід багатьох років доводить, що учнівське самоврядування – це не лише самостійне вирішення різноманітних питань, а й самостійне виконання, проведення, планування різноманітних заходів, відповідальність за яких несуть лідери – учні старших класів.
Основу життєвої позиції лідера становить соціальний досвід, що складається як із практичних навичок участі в суспільному житті, так і рівня громадських якостей. Метою лідера є рівноправність, побудова відносин не на підставі взаємного підпорядкування, а на рівності, самостійності та довірі.
Щоб довести вищеназване твердження, Дворецьким В., головою учнівської ради «Лідер», було організовано та проведено День учнівського самоврядування «Справжнє лідерство – це не престиж, влада чи статус, а відповідальність».
В цей день учні відчули себе справжніми господарями, дотримуючись принципу творчої діяльності, активності, самодіяльності й самостійності.
Обов’язки директора в цей день виконував голова учнівської ради «Лідер» В. Д. Дворецький. Заступником директора з навчально – виховної роботи був С. В. Прокопчук, заступником директора з виховної роботи – Ю. В. Коржовник, педагогом-організатором – М. С. Драпеза.
Відповідальними за дисципліну і порядок були: Г. С. Драпеза, Б. Ю. Стрибулевич.
Кожен з них вміло керував освітнім процесом НВК, сприяв створенню у навчальному закладі єдиного колективу учнів і педагогів, атмосфери співпраці, партнерства.
В рамках дня було організовано та проведено акцію «Усміхніться, вчителі, вас вітають джентльмени». Лідери привітали вчителів солодкою листівкою, вручили осінні листочки з учнівськими думками щодо Нової української школи.
Роль вчителів початкових класів виконували: Н. І. Діжурко, Л. О. Вабіщевич, Г. О. Вабіщевич, О. М. Карпінська, Д. І. Леоновець, К. М. Петрушко, Т. В. Бензюк, І. В. Діжурко, М. В. Леоновець, В. І. Діжурко, Р. О. Фараджова.
Кожна з них реалізувала свій особистісний та творчий потенціал, сприяла розвитку у молодших школярів відповідальності, почуття колективізму.
Вчителями–предметниками були: І. Ю. Діжурко, М. В. Леоновець, А. О. Гречко, К. М. Прокопчук, С. В. Прокопчук, В. І. Дейнеко, З. І. Вабіщевич, А. Ю. Карпович, І. В. Діжурко, А. М. Коржовник, Ю. В. Коржовник, Д. М. Новик, М. С. Драпеза.
Обов’язки вчителя фізичної культури виконувала К. В. Мойсеєва.
Кожен з вищеназваних вчителів брав участь у розробці рішень, які стосувалися життєдіяльності учнів в цей день.
Проведення дня учня в НВК дало змогу нашим учням реалізувати свої соціальні ініціативи, знайти своє місце в громадському житті, самовдосконалитися та самореалізуватися як особистість.